DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Ks. Nicola Bux: zaburzenie homoseksualne stanowią przyczynę nadużyć seksualnych w Kościele

Ks. Nicola Bux: zaburzenie homoseksualne stanowią przyczynę nadużyć seksualnych w Kościele
ks. Nicola Bux / fot. YouTube/Cooperatores Veritatis

Nie ma czegoś takiego jak „orientacja homoseksualna”. Homoseksualizm to nieuporządkowanie, odstępstwo od Bożego ładu spowodowane przez grzech. To właśnie zjawisko leży u podstaw kryzysu nadużyć seksualnych – mówi ks. Nicola Bux.

 

Ks. Nicola Bux to prominentny profesor liturgiki i sakramentologii z Bari, były współpracownik Benedykta XVI i doradca urzędów Kurii Rzymskiej. W rozmowie z włoskim dziennikiem „La Verità” mówił o właściwych przyczynach skandalu nadużyć seksualnych w Kościele katolickim.

 

- Klerykalizm nie jest adekwatnym terminem wyjaśniającym sprawę nadużyć - powiedział kapłan. - Centrum Ochrony Dziecka Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego wskazało, że nie powinno się mówić o pedofilii, to znaczy o niezdrowym pociągu do dzieci przed okresem dojrzewania, ale o efebofilii, pociągu wobec młodych, którzy właśnie lub nieco dawniej osiągnęli dojrzałość – dodał. - Autorzy tego badania dodają, że ten typ pociągu dotyczy w 80 procentach przypadków osób homoseksualnych. Stąd mówienie o klerykalizmie i pedofilii jest zaciemnianiem sprawy – stwierdził następnie.

 

Ks. Bux przypomniał w dalszej kolejności, jaka jest istota homoseksualizmu.

 

- W przypadku homoseksualizmu osoba, która jest obiektem tego rodzaju miłości nie jest naprawdę kochana, ale pożądana w zgodzie z miłością, jaką podmiot odczuwa do samego siebie. To właśnie tutaj jest moralny problem – powiedział, wskazując, że homoseksualizm jest „nieuporządkowaną miłością”. Jak zaznaczył błędne jest używanie sformułowania „orientacja homoseksualna”. Duchowny podkreślił, że Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą, a nieporządek - odstępstwo od Bożego ładu - wprowadzany jest dopiero przez grzech.

 

Ksiądz uznał przy tym, że jest całkowicie zakazane dopuszczanie do seminariów mężczyzn, którzy wykazują tendencje homoseksualne.

 

Kapłan odniósł się też do głośnej książki francuskiego ateisty i homoseksualista, Frederica Martela, pod tytułem „Sodoma”. Martel twierdzi w niej, że w Kurii Rzymskiej homoseksualne lobby jest niezwykle wpływowe; jego zdaniem wśród katolickich kardynałów, biskupów i prezbiterów jest wyjątkowo dużo osób o skłonnościach jednopłciowych. Według ks. Buxa to zasadnicze bzdury.

 

- Bazując na wielu badaniach, na przykład tych przeprowadzonych przez holenderskiego psychologa Gerarda van der Aardwega, można stwierdzić, że jest o wiele mniej osób homoseksualnych, niż twierdzi to propaganda chcąca znormalizować homoseksualizm. […] Stąd dużo niższy niż sądzą ludzie jest też odsetek homoseksualnych duchownych. Kilka lat temu Kongregacja ds. Duchowieństwa oceniała, że odsetek homoseksualnych duchownych wynosił mniej niż 2 procent całości – powiedział. Jak dodał, Martel pisze nieprawdę, ale czyni to w jasno określonym celu: chce przekonać odbiorców, że homoseksualizm jest tak rozpowszechniony, iż walka z nim nie ma sensu.

 

Kapłan wskazał też, że papież Franciszek zdaje się być na łasce opinii publicznej, która z jednej strony jest przerażona (czy tylko do czasu? - zapytał) pedofilią, z drugiej nie chce uznać za niemoralne skłonności homoseksualnych.

 

Tymczasem, zaznaczył ks. Bux, trzeba wybrać, co ma w Kościele zwyciężyć: wiara czy polityka. Jeżeli wiara – to Kościół musi „zaakceptować prześladowania w imię potwierdzenia prawdy Ewangelii”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Pach

 


DATA: 2019-03-12 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pierwszy List Świętego Pawła Apostoła do Koryntian: Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą ? nie odziedziczą Królestwa Bożego 6,9b; por. 1 Tm 1,10.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
@cichy; nie ma czegoś takiego jak "orientacja seksualna". Jeśli kogoś pociągają seksualnie osoby tej samej płci tzn. że sfera seksualna u takiej osoby jest zaburzona.
ponad 1 rok temu / magis
 
Homoseksualizm czynny jest grzechem, natomiast skłonności do tego grzechu i pozostanie tylko na tych skłonnościach nie stwarza żadnego problemu.W każdej grupie społecznej i zawodowej są ludzie o tych orientacjach i uważam atak na księży za walkę z kościołem.Osoba duchowna oddaje swoje życie Panu Bogu i jako katolicy powinniśmy bronic naszych księży, a przede wszystkim modlić się za nich.Lewacy i wrogowie kościoła rozpętali kampanie oszczerstw i nienawiści przeciwko wszystkiemu co kościół stanowi i prawie codziennie w prasie niemieckiej i lewackiej jest atak na osoby duchowne Nie czytam tych artykułów w gazetach i na portalach internetowych
ponad 1 rok temu / cichy
 
I elegancko. Gość, który ma odwagę powiedzieć wprost to, co jest doktryną Kościoła.
ponad 1 rok temu / Inti
 
wklejam jeszcze raz Wreszcie jasna, poparta nauką, opinia na temat homoseksualizmu jako zaburzenia oraz istotne rozróżnienie na pedofilię i efebofilię. Należy rozdzielić wiarę w Ewangelię i politykę, w kontekście sugestii, że homoseksualistów "jest tak dużo, że nie warto z tym zaburzeniem walczyć". Polityka marksistowska próbuje bowiem rugować prawdę i wiarę zastępując je błędną ideologią.
ponad 1 rok temu / magis
 
Kościół Katolicki z nazwy jest powszechny, dla każdego. Jest zbyt łatwo. Grzeszyles idziesz do spowiedzi. Pokuta, dwie litanie. Czujesz się usprawiedliwiony. A gdyby tak odpowiadać przed Bogiem? Trzeba się przecież narodzić na nowo. A może to znaczy przestać grzeszyc? Zawsze kiedy o tym napiszę odzywają się głosy "A ty nie grzeszysz?" Łatwiej przecież ciągle biegać do spowiedzi. Proszę się zastanowić. Co jest łatwiej zrobić: sprawić by grzech się nie powtarzał czy grzeszyc i się spowiadac. Jak może ktoś wierzyć w Boga i mieć kontakty pozamalzenskie lub homoseksualne? Ten człowiek NIE MA WIARY.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.