DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie ma rewolucji w Tradycji. Rewolucji nie bylo nawet jak Pan Jezus wyrzucal przekupniow ze Swiatyni, ani tez nie bylo jej wtedy jak zstepowal Duch Swiety. Zal, ze Papiez uzywa terminologii lewicowej, swiatowej i diabelskiej. Absolutnie nie musialby tego robic. Moglby chociaz podkreslic, ze do falszowanego przez faryzeuszy i saduceuszy prawa wniosl moralnosc prawdziwie uniwersalna (i oczywiscie wiele innych dobrych rzeczy).
ponad 1 rok temu / Muelhausen
 
Urzad Nauczycielski Kosciola musi glosic pewna nauke a nie co mowcy w sercu gra. Tekst powinien byc przygotowany i odczytany. Jezeli wypowiedz jest swobodna zawsze moze dojsc do przejezyczenia, nieadekwatnego porownania. Jak to mowia komentatorzy sportowi -wynik /wypowiedz/ poszedl w swiat i co dalej?Jezeli mgr teologi ma problem z nieomylnoscia to katastrofa. Czy nie jest do wypowiedzi dogmatyczej papieza dolaczony wymog EX CATHEDRA? Ha, ale co oznacza cathedra? Czy aby to nie jest tron w Jego kosciele? Jakby nie patrzec to kosciolem bp. Rzymu jest katedra na Lateranie. Vatykan to nie USA. Number ONE ani zaden inny statek powietrzny czy morski nie jest poki co katedra. Wypowiedzi ex airplane trzeba traktowac jako prywatne wypowiedzi. Wypowiedz o rozmazaniu sie katolikow jak kroliki.....To juz bylo. Bismark mowil o kroliczej rozrodczosci narodu polskiego. Dla jasnosci, papiezowi nalezy sie czesc i modlitwa w Jego intencji.Ja codziennie odmawiam 10tek rozanca za pFr
ponad 1 rok temu / Franek Haliniok
 
A co na to wszystko Ojciec Święty Benedykt XVI?
ponad 1 rok temu / bili
 
Ewangelia jest rewolucyjna - i była rewolucyjna już dla judeochrześcijan. Ks Bux ma po prostu pewną kalkę myślową którą nakłada na słowo "rewolucja". Rewolucja Ewangelii prowadzi do zmiany spojrzenia na świat, swoje życie i innych ludzie w perspektywie usłyszenia Dobrej Nowiny (Dobrej Wiadomości - dosłownie z greki). Ks Bux byc może tego nie doświadczył - gdyż od zawsze czyli od dziecka był wdrażany w życie chrzescijanina - był ministrantemm -potem od razu poszedł do seminarium, może ma siostrę zakonnicę i drugiego brata księdza - i w jego życiu być może nie było zawirowań takich - że usłyszane Słowo Boga (Ewangelia) wywracało do góry nogami dotychczasowe jego postepowanie czy zmieniało logikę patrzenia na świat. A tym jest rewolucja Ewangelii. Z pozostałymi aspektami wypowiedzi ks Buxa jestem w stanie się zgodzić - zwłaszcza w aspekcie wykluczania z Koscioła i jednoczesnego do niego zapraszania przez papieża
ponad 1 rok temu / ks. Nicola Bux się myli
 
Odważny ksiądz, dziękować Bogu za takich kapłanów. Ciekawe czy zaraz nie ukarają go suspenzą, oczywiście w duchu nowego miłosierdzia ma się rozumieć.
ponad 1 rok temu / Neptun
 
Żyjemy w czasach, które Matka Boża nazwała ZAĆMIENIEM intelektualnym / rozumu. To, że Biskup Rzymu mówi rzeczy powodujące zdziwienie ,zamieszanie, zgorszenie u wiernych i Kapłanów to obecna rzeczywistość. Pozostaje pytanie dlaczego Ciało Kolegialne Kardynałów NIE WIDZI PROBLEMU ? Czyżby zaćmienie powszechne ? Degradacja Urzędu papieskiego postępuje poprzez SAMOZNISZCZENIE. Dziś 11.01.2019 R.Watykańskie zacytowało Papieża :> Twarz Ks. Bosko nie jest twarzą SMUTNĄ, MARUDNĄ z Wielkiego Piątku.< Ciekawe co usłyszymy w Wielkim Poście ?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Były dokumenty Kościoła a katechezie, o Eucharystii, o małżeństwie, o liturgii, o Najświętszej Maryi o św. Józefie. Sobór Watykańskie I wypowiedział się o nieomylności papieża - kiedy dogmat. Ten temat musi być dopracowany. Jak odnosić się do wypowiedzi "w samolocie", na Audiencji Generalnej, homilii codziennej (które podobno nie mogą być nagrywane?) i na spotkaniu z przypadkowymi ludźmi. Przecież papież nie sypie dogmatami w każdym zdaniu.
ponad 1 rok temu / mgr teologii
 
Oczywiście wszystkie "????" oznaczać miały greckie literki. Transliteracja greckiego słowa oznaczającego rewolucję to EPANASTASIS. Nigdzie nie stwierdziłem, że polskie słowo rewolucja pochodzi z greki, więc nie chce mi się odpowiadać na komentarze w tym stylu.
ponad 1 rok temu / asdf
 
"(...)Myślę, że problem polega na odchodzeniu przez papieża od przygotowanego dla niego tekstu(...)" Ktoś widzi tu problem, a ja bym sobie życzyła mniej przygotowanych tekstów, a bardziej - głoszenie tego, co w sercu gra. Rzeczywisty problem, to nie pojmowanie do końca prawd zawartych w Ewangelii, tylko ślizganie się po powierzchni... I przechodzenie dalej, do kolejnych tematów.
ponad 1 rok temu / ann
 
[email protected] nie kompromituj się.
ponad 1 rok temu / DNA
 
@ asdf: Disce puer, latine!
ponad 1 rok temu / Karol
 
"wypowiedzi wynikają z pewnej arogancji, ale przede wszystkim z niechęci wobec Kościoła"
ponad 1 rok temu / najlepszy cytat
 
@asdf czy się coś szanownemu czytelnikowi nie pomyliło: revolution =/= revelation to tak w angielskim A rewolucja pochodzi od łacińskiego revolutio, czyli przewrót, a więc wywracanie porządku do góry nogami.
ponad 1 rok temu / .
 
Rewolucja to po grecku ??????????? od ??- oznaczającego coś powtarzającego się (np. kolejny raz) i ????????? oznaczającego odrodzenie lub zmartwychwstanie. Czyli rewolucja to "kolejne narodzenie" a ograniczanie tego pojęcia do rozumienia rewolucji francuskiej, czy komunistycznej czy kulturalnej jest zubożaniem języka. Ewangelia jest rewolucyjna, ks. Bux się myli.
ponad 1 rok temu / asdf
 
Dziękujemy Ci Panie za mądrych kapłanów i prosimy o powołania równie mądrych, którzy zrobią porządek. Amen.
ponad 1 rok temu / Gy
 
Nareszcie ktoś powiedział wprost, że ryba psuje się od głowy. Pytanie jak długo to będzie trwało?
ponad 1 rok temu / DNA
 
[email protected] Samochody niemieckie to też nic specjalnego... może jako czołgi tak.
ponad 1 rok temu / DNA
 
"Zaprosić tych, którzy są na zewnątrz, a wyrzucić tych, którzy są w środku" - to jest przecież szersza polityka, która sprowadza się do podmiany populacji. Chodzi o zniszczenie narodów i cywilizacji europejskiej ze wszystkim, co stworzyła wartościowego, a zastąpienie jej bezładną masą, hałastrą pełną pogardy i nienawiści do tego, co niby miałaby wypełnić i zastąpić. Po co, dlaczego? Wydaje się to absurdalne i może takie rzeczywiście jest, może nie ma tu wcale żadnej logiki, którą przypisuje się pociągającym za te sznurki, choćby to była przewrotna logika powiększenia władzy i zniewolenia społeczeństw. Może cała logika, która za tym stoi, to szatańska logika zniszczenia wszystkiego, co dobre, a ludzie, którzy za to odpowiadają, choćby nie wiem jak zadufani, są tylko bezmyślnym narzędziem w rękach szatana.
ponad 1 rok temu / pga
 
Czego sie spodziewano po człowieku pochodzącym z Argentyny, wykształconym na niemieckich uczelniach i przez niemieckich biskupów promowanym a potem wybranym na Papieża? Z Niemiec nigdy nie wyszło nic dobrego. Za wyjątkiem samochodów.
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Amen!
ponad 1 rok temu / robespier
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.