DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Ks. Nicola Bux: kard. Sarah powinien egzorcyzmować Bazylikę św. Piotra

Ks. Nicola Bux: kard. Sarah powinien egzorcyzmować Bazylikę św. Piotra
źródło: wikimedia.org

Ks. Nicola Bux, były konsultor dwóch kongregacji Kurii Rzymskiej, wzywa do poddania bazyliki św. Piotra egzorcyzmom. Chodzi o skandal związany z pogańską figurką Pachamamy.

 

Ks. Nicola Bux był konsultorem Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Utrzymywał dobre i bliskie stosunki z Benedyktem XVI. Kapłan nie stroni od komentowania kryzysu doktrynalnego, w jakim znajduje się obecnie Kościół Katolicki. W rozmowie z włoskim portalem „Fede Quotidiana” ks. Bux był tym razem pytany o sprawę kultu pogańskiej bogini Pachamamy i obecności jej figurek w Bazylice św. Piotra oraz rzymskim kościele Santa Maria in Traspontina.

 

Ksiądz przypomniał, że katolicki kościół nie jest zwykłym miejscem, w którym po prostu zbierają się wierni; jest mieszkaniem Boga, stąd nazywa się go „Domem Bożym”; przypomina o tym doroczna uroczystość poświęcenia kościoła.

 

Jeżeli dochodzi do sprofanowania lub niegodnego potraktowania świętego miejsca, to mamy do czynienia ze świętokradztwem. Świętokradztwo jest grzechem ciężkim, o czym mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, przede wszystkim, gdy wymierzone jest w Eucharystię – przypomniał.

 

Jak powiedział ks. Bux, kościoły służą dzisiaj niekiedy do organizacji koncertów czy innych tego typu imprez. Jego zdaniem przypomina to „działania komunistów, którzy chętnie zamieniali świątynie w fabryki, hale czy magazyny”.

 

Gdy to sami duchowni umieszczają na tronie obraz bożka, karykaturę prawdziwego Boga, dzieło szatana, to wówczas, jak poucza Pismo Święte, Pan z całą pewnością opuszcza taką świątynię i konieczne jest jej oczyszczenie, aby powrócił – wskazał kapłan.

 

Według ks. Buxa po skandalu z Pachamamą sprawą powinien zająć się kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. – Mógłby przeprowadzić w Bazylice św. Piotra egzorcyzm i w ten sposób ją oczyścić – zaproponował kapłan.

 

Źródło: Katholisches.info

Pach


DATA: 2019-11-22 07:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

lepsze rzeczy się dzieja na mszach o uzdrowienie , kule latają niewidzialne , uderzenia niewidzialna masą czegoś "gęstego" , mile widziany egzorcyzm , a biskup senior Rakoczy potrafi niejedno ...
ponad 1 rok temu / ave
 
elak - zgadzam się z Tobą, Kościoły dzisiaj zaczynają przypominać sale estradowe i domy kultury - zero poszanowania dla Boga i Tabernakulum i nie tylko muzyka religijna jest w nich śpiewana. Może świeccy po którymś koncercie powinni się zebrać i zrobić akcję w stylu "Nie dla profanowania świątyń koncertami". Najgorsze jednak jest to, że zbyt wielu wiernych chce takich koncertów.
ponad 1 rok temu / zima
 
Też mi się marzy Kardynał Sarah na Tronie Piotrowym! Byłoby znowu wszystko jasne i zrozumiałe a my poczulibyśmy się jak ludzie wychodzący z ciemnej i dusznej piwnicy do cudnego, słonecznego ogrodu. Ale nie ma się co łudzić. Widać jest nam przeznaczony czas próby. Bądź wola Twoja...
ponad 1 rok temu / do @Chris
 
Sami "byli" zabierają głos w tej sprawie. Czy doczekamy się jakiegoś klarownego uzasadnienia teologicznego od czynnych?
ponad 1 rok temu / czloax
 
Egzorcyzm? Manicheizm nie działa. Tam diabeł naprawdę Bogu nie zaszkodził.
ponad 1 rok temu / trl
 
To jeszcze nic , przeczytajcie sobie o projekcie Domu Rodziny Abrahama w Abu Zabi oraz kto w nim uczestniczy i go wspiera.
ponad 1 rok temu / agatgr1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.