DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Ks. Międlar ma problemy za modlitwę z ONR. Ale nieoficjalny kapelan PO może radzić jak głosować

Ks. Międlar ma problemy za modlitwę z ONR. Ale nieoficjalny kapelan PO może radzić jak głosować
fot. Wojciech Kurczewski/Forum

Niedawno hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce odcinali się od części posługi jaką sprawuje ks. Jacek Międlar w środowiskach młodych patriotów. Ganiono również Obóz Narodowo-Radykalny za ich rocznicowe obchody, które odbyły się w białostockim kościele. Niestety podobnej równowagi brakuje, gdy ks. Kazimierz Sowa, uznawany za nieoficjalnego duszpasterza Platformy Obywatelskiej, bierze udział w spotkaniu platformerskiego think-tanku i sugeruje na kogo warto będzie głosować w roku 2019.

 

W środę 4 maja, ks. Kazimierz Sowa, brat Marka Sowy, byłego marszałka województwa małopolskiego, a obecnie posła z Platformy Obywatelskiej, wziął udział w spotkaniu Klubu Obywatelskiego. Instytucja ma tworzyć intelektualne zaplecze dla partii, która po 8 latach rządzenia oddała w 2015 roku władzę. Wcześniej w tego typu imprezach udział brał ks. Adam Boniecki z „Tygodnika Powszechnego”.

 

W małopolskich Krzeszowicach oprócz ks. Sowy gościł prominentny polityk PO Rafał Trzaskowski. Panowie, używając retoryki partyjnych działaczy, mówili o aktualnej sytuacji politycznej.

 

- A teraz sobie tak myślę, może w 2019 roku będzie obóz zjednoczonej prawicy, PiS, a naprzeciwko nowoczesna koalicja obywatelska… I nie ma problemu! – stwierdził ks. Kazimierz Sowa.

 

- Następuje w Polsce sakralizacja, w pogańskim duchu, tego samego pojęcia patriotyzmu, które samo w sobie jest chwalebne i zaszczytne… Daliśmy sobie wydrzeć bardzo wiele wartościowych tematów i idei, które zostały zmonopolizowane przez jedną grupę i środowisko – powiedział kapłan dodając, że nie spodziewa się by podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek ingerował w polskie życie publiczne.

 

Ksiądz Kazimierz Sowa od dawna jest związany z Platformą Obywatelską, zarówno poprzez osobę jego brata jak i deklarowane oficjalnie i wprost przekonania. Duchowny fotografował się w trakcie zeszłorocznej kampanii prezydenckiej z Bronisławem Komorowskim, a zdarzały mu się także ostre wpisy pod adresem PiS na Facebooku. Nigdy nie zastosowano wobec niego jakiejkolwiek formy dyscypliny, które podjęto m.in. przeciwko ks. Jackowi Międlarowi, zaangażowanemu w duchowe i katolickie prowadzenie młodych narodowców.

 Więcej o aktywności społecznej i politycznej ks. Sowy PRZECZYTAJ TUTAJ

 Źródło: wPolityce

MWł       


DATA: 2016-05-06 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Obrzydliwością" są w ustach Boga- tacy odstępcy od Jezusa jak PAN sowa ! SIEJE STRACH,OBŁUDĘ I DESTRUKCJĘ wśród wierzących.Bałamuci umysł ludzi prawych. Czy Hierarchowie tego nie potępiają ? Czy w ich opinii są "święte krowy"i bydełko jak np. ks J.M i patrioci ? Odstępstwo od Boga dotknęło naszych braci,którzy nam powinni być przykładem wierności PRAWDZIE to jest BOGU i OJCZYŹNIE. Chyba - że Sowa jest TW jest koniem trojańskim"jak kukułcze j a j o ?
ponad 2 lata temu / Wołynianka
 
@@Wolnościowiec: Jasne, że tak. "Kto nie z nami, ten przeciwko nam" przecież zawsze aktualne. W innym temacie już przestałem być Polakiem, a stałem się komunistą mimo głoszenia poglądów skrajnie wolnorynkowych. Prawicowcy się staczają na dno i kompromitują bardziej od lewactwa.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
A zasiadanie w radzie Nadzorczej przez brata księdza OK??
ponad 2 lata temu / Józef
 
Czyżby tekst autorstwa \'Wolnościowiec\' brzmiący: \'Przynajmniej nie wykrzykuje "Śmierć Wrogom Ojczyzny!" po wyjściu z kościoła.\' zdradza sympatię do Kazimierza Sowy oraz przestępców z PO, a także niejakiego Bronisława Komorowskiego, którego proces się jeszcze nie skończył? To są (posługując się tytułem książki o wyczynach Komorowskiego) bardzo \'Niebezpieczne związki\'. Warto najpierw poczytać Wojciecha Sumlińskiego zanim się napisze taki odkrywczy komentarz... http://www.sumlinski.pl/ksiazki/niebezpieczne-zwiazki-bronislawa-komorowskiego/ cdn.
ponad 2 lata temu / @Wolnościowiec
 
Możesz wyjść z krakówka, ale krakówek nigdy nie wyjdzie z ciebie.
ponad 2 lata temu / Venatrix
 
Przynajmniej nie wykrzykuje "Śmierć Wrogom Ojczyzny!" po wyjściu z kościoła.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.