DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Ks. Małkowski: choćby wszyscy biskupi i kapłani zginęli, bramy piekielne nie przemogą Kościoła

Ks. Małkowski: choćby wszyscy biskupi i kapłani zginęli, bramy piekielne nie przemogą Kościoła
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Gdy koronawirus zabija, ukoronowany Chrystus ratuje, prowadząc przez śmierć ku zwycięstwu życia, swoją śmiercią śmierć zwyciężając”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

„I własna siła, i bezsilność kierują nas ku Bogu. Bóg jest potrzebny mnie, a ja Bogu. Łączy nas więź miłości. Skoro Bóg stworzył ludzi na swój obraz, chce aby ludzie żyli. Nieuchronne doświadczenie śmierci jest nie tylko odejściem, ale i przejściem przez czas mroku ku światłu Chrystusa, idącego razem z nami, gdy trwamy w wierze, nadziei i miłości”, podkreśla kapelan „Solidarności”.

 

Kapłan przypomina, że zarówno Wielki Post jak i Wielkanoc są dla każdego wierzącego katolika czasem przejścia razem z Chrystusem ku życiu wiecznemu. „Przejścia jednak bywają różne: skąd, dokąd, i w którą stronę idziemy, po co i z kim?”, zauważa ks. Małkowski, po czym dodaje: „Gdy noc jak dzień zajaśnieje w chwale Zmartwychwstania, Bóg na ludzkie pytania odpowie, do czego drogą i zapowiedzią jest modlitwa”.

 

Kapłan przypomina słowa kard. Stefana Wyszyńskiego z 12 czerwca 1967 roku: „Miłość jest z krzyża, a ponieważ Kościół niesie krzyż przed narodami, dlatego jest jedynym mocarzem nieśmiertelnym i nieumierającym. Bramy piekielne nie zwyciężą go, chociażby wszyscy biskupi i kapłani zginęli w obozach koncentracyjnych”. Właśnie dlatego, jak dodaje ks. Małkowski, „trwające doświadczenie działania koronawirusa pobudza nas do szukania pomocy i ratunku w osobie Chrystusa ukoronowanego najpierw cierniem, a wkrótce królewską koroną chwały”.

 

Na koniec ks. Małkowski przypomina słowa jakie Chrystus skierował do św. Marty i do nas wszystkich: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”. My o każdej porze dnia i nocy musimy odpowiedzieć: „Wierzę, Panie, zaradź niedowiarstwu memu”.

 

„Żywa wiara w zwycięstwo krzyża prowadzi przez śmierć do życia, brak wiary – przez życie do śmierci; nawrócenie i pokuta od śmierci wiecznej uwalnia, ku szczęściu wiecznemu we wspólnocie nieba kieruje. Chrystus żyje, dzięki Niemu i my z Nim żyć będziemy”, podsumowuje ks. Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-29 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jacek Św Pawłowi chodziło zapewne o te decyzje władzy które są dobre dla narodu i społeczeństwa, a przecież nawet Hitler i Stalin coś dobrego czasem zrobili mimo że generalnie byli wielkimi zbrodniarzami.A nasz obecny rząd, podjął w sprawie koronawirusa trafne decyzje oczywiście poza próbą przeprowadzenia wyborów na siłę 10 maja, więc należy okazać mu posłuszeństwo.Nie porównujcie ograniczenia liczby wiernych na mszach z powodu epidemii z komunistami, którzy kościoły zamykali właściwie bez powodu bo po prostu nienawidzili Kościoł[email protected] Krakusik Ja wierzę tylko w objawienia Maryjne uznane przez Kościół jak np.Fatima, a mówiąc o szemranych wizjach mam na myśli głównie wysyp całej masy podejrzanych proroków z ostatnich dziesięcioleci, a zwłaszcza tych dzisiejszych, internetowych głoszących rożne herezje.
3 miesiące temu / Myślący
 
Niestety żyjemy w ciekawych czasach... Ja jestem kontaktem ze światem zakupy żywności itp. dla trzech osób z najwyższej grupy ryzyka. Sam wiem, że przez przyjmowanie Komunii Świętej nie zarażę się. Moi bliscy słuchają biskupów i skoro jest dyspensa to uważają, że powinienem z niej korzystać. W sumie wbrew sobie tak uczyniłem, ich życie to droga krzyżowa od ponad 30 lat. Czyniąc wbrew ich obawom a zgodnie ze swoim przekonaniem narażałbym ich na jeszcze większy stres a sam postąpiłbym egoistycznie. Nie jest to prosta sytuacja. Z jednej strony postępuję zgodnie z tymi którzy ustanawiają prawo, według Pisma Świętego, właśnie tak mamy postępować, gdyż ustanawiających prawo osądzi Bóg. Więc niby czyste sumienie, z drugiej strony nie, bo czuję, że powinienem przyjmować Jezusa. Na obydwa podejścia znajdziemy cytaty, tylko które są właściwe? Teraz to już nie mam dylematów, bo Msze Św. bez wiernych. Codziennie o 20:30 różaniec na klęczkach, łączymy się przez faustyna.pl
3 miesiące temu / Polak
 
Po ostatnich wyczynach ,,pasterzy ludu Bożego"to raczej zapory przeciw siłom ciemności bym w nich nie upatrywał.A swoją drogą jak bramy mogą przemagać cokolwiek skoro są zaporą właśnie czyli defensywną funkcję sprawują?
3 miesiące temu / Krzysztof Sciep
 
Władza na ziemi jest skutkiem Wolnej Woli Człowieka oświeconego przez Ducha którego człowiek otrzymuje przez modlitwy i prośby Kapłanów. Władza to dopust boży, najlepszy w danej chwili. Durnie mający dyplomy, licencje, władzę muszą zniszczyć wszystko...
3 miesiące temu / Wlad i Mir
 
@myślący Daleki jestem od podważania słów św.Pawła,ale czy władza np.stalina czy hitlera też pochodziła od Boga?
3 miesiące temu / Jacek
 
@do Myślący Myślenie nie jest chyba Twoją mocną stroną. Objawienia Maryjne to konieczność chwili, gdy ludzie mają za nic Objawienie Boże. To znak Miłosierdzia Boga, gdy posyła swoją Matkę, przed ostatecznym upomnieniem ludzi, które będzie jednak już mocno bolało wielu ludzi...
3 miesiące temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.