Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ks. lic. mgr Dawid Pietras: status prawny nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Wykład ks. lic. mgr Dawida Pietrasa wygłoszony podczas konferencji „Jaką drogą do Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski – Tradycyjna Liturgia jako zbroja w walce o Intronizację”. Warszawa 16 marca 2019 r.


DATA: 2019-08-23 12:08:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czyli ta msza święta, którą kanonizował święty Pius V, jest jednak formą nadzwyczajną? Czym więc jest forma zwyczajna?
ponad 1 rok temu / Sal
 
Podobnie jak @iskierka mam wątpliwości czy ksiądz magister nie chciał być przypadkiem nad wyrost poprawny. Słusznie zauważył Pan Braun w swojej wypowiedzi ze nie istnieje żadna zwyczajna i nadzwyczajna forma rytu Rzymskiego bo to dwa różne ryty. Modernizm próbuje jednak mydlić oczy ze można pogodzić antropocentryzm z Chrystocentryzmem. Czy się to powiodło widać gołym okiem.
ponad 1 rok temu / Michal
 
Czcigodny księże doktorze lic. czy jedynej drogi prowadzącej do złożenia Aktu intronizacji należy upatrywać w powrocie do Mszy nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego w niedookreślonym czasie?. ObJawienia bl. Celakownej miały miejsce prawie w tym samym czasie co św. Faustynie i z tej racji nie mogą się wykluczać. Czy podczas konferencji z udziałem abp JP Lengi i wielu księży, watek ten był omawiany?. Obserwacje skutków zubożonej liturgii Ofiary mszy świętej z mocnym akcentowaniem Eucharystii, wzorem protestanckiego błogosławionego przez "nie kapłanów" chleba nazywanym Eucharystia, zamiast jak do niedawna znakiem jedności, są rzeczywiście niepokojące i tragiczne.
ponad 1 rok temu / stan
 
O stół konferencyjny są oparte 2 obrazy z namalowanym Jezusem Chrystusem w koronie. Nasuwa się pytanie który jest właściwy / prawdziwy ten z Kanady czy ten Polski ? To nie są te same OBLICZA. Podobnie można odebrać wystąpienie Księdza Magistra i zadać pytanie : Jaka to ma być Intronizacja ? Czy ta nowa POSOBOROWA dostosowana STOPNIOWO do ewoluującego Nowego ekumenicznego Kościoła ? Czy ta którą CHCE wypowiadający swoją WOLĘ Jezus Chrystus Ten Sam wczoraj, dziś i jutro ???
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 139 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.