DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2018 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Ks. Lemański kpi z „Deklaracji Wiary” ministra zdrowia. Mocna odpowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego

Ks. Lemański kpi z „Deklaracji Wiary” ministra zdrowia. Mocna odpowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego
Ks. Wojciech Lemański. Fot. Franciszek Vetulani [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Suspendowany ksiądz Wojciech Lemański zakpił na Facebooku z „Deklaracji Wiary” nowego ministra zdrowia profesora Łukasza Szumowskiego. Postępowy kapłan w swoim ataku zahaczył także o Różaniec! Zdecydowanie odpowiedział mu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

„Fajne zdjęcie. Sporo mówi. No i ten podpis o deklaracji wiary. Gdyby to zdjęcie wywiesić w szpitalach i przychodniach, niektórzy chorzy wyzdrowieliby na sam widok” – zaczął swój skandaliczny wpis ks. Lemański, dołączając do tekstu artykuł o nowym ministrze zdrowia, Łukaszu Szumowskim. Artykuł pochodził oczywiście z portalu „Gazety Wyborczej”.

 

„Był już kiedyś taki, nazywał się Kaszpirowsky. Tamten miał łagodniejszy wzrok. Ale jak tamten na człowieka patrzył, to ponoć herbata w szklance przed telewizorem nie stygła, a kwiatki więdły nawet te sztuczne. Ten spojrzy i już wiesz, że nie będzie podwyżek dla pielęgniarek, ani dla rezydentów. Emeryci niech Bogu dziękują za te tanie leki, których się przy poprzedniku nałykali. O zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia możemy się co najwyżej pomodlić. Do kolejnych występów WOŚP zostało już tylko kilka dni, więc może jeszcze nie zdąży rzucić żadnej klątwy” – stwierdził duchowny kojarzony z polskojęzycznymi środowiskami lewicowo-liberalnymi, po czym zahaczył o tematy religijne oraz medyczne, kpiąc nie tylko z naturalnych metod leczenia niepłodności, ale również… kaplic w szpitalach oraz w pewien sposób z modlitwy.

 

 

„Już sobie wyobrażam podwyżki dla kapelanów i dotacje na kaplice szpitalne. Różaniec zamiast śniadania. Pielgrzymka wokół szpitala w ramach rehabilitacji. Naturalne porody. Ziołoterapia wspomagana naprotechnologią. Z Białorusi i z Ukrainy sprowadzimy babki szeptuchy. Ja nie lekarz, Pan Bóg lekarz, ciebie boli.....” – napisał na FB ks. Lemański.

 

Skandaliczny tekst spotkał się z krytyką księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

 

„Ileż pogardy dla innych musi mieć ten suspendowany duchowny, aby wypisywać takie brednie, kpiąc sobie nawet z Różańca. A co on sam uczynił dla służby zdrowia oraz osób chorych, niepełnosprawnych i cierpiących? Niech się bije we własne piersi a nie w cudze” – napisał na Facebooku legendarny kapelan „Solidarności”, a zarazem duchowny zaangażowany w niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

 

 

 

Źródło: Facebook / dorzeczy.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-01-11 16:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ten,pożal się Boże ksiądz to okaz dla ornitologa...
5 miesięcy temu / wojwoj
 
Modlić się należy za opętanego księdza....
5 miesięcy temu / wb
 
Jak długo będziemy znosili tego kapłana chama? Czekam na reakcje przełożonego!
5 miesięcy temu / DNA
 
Lech Wałęsa chodzi do kościoła i nosi w klapie znaczek z Matką Boską.Jarosław Kaczyński uczestniczy we mszach . To podobnie jak u Wałęsy jest tylko sztuczką służącą zwiedzeniu katolików. Powinnismy zacząć uważać , że sama deklaracja nie jest jakims ważnym znakiem. Liczą się jednak czyny. Te czyny to przynaleznośc do rządu PO i członkostwo w partii Gowina. Wczoraj pani Emilewicz , nowa minister , członek tej samej partii , w TVP Info o godzinie 20 powiedziała ,że "Kraków wart jest mszy" . Ta pani zapewne uważa ,że takie cytaty świadczą dobrze o poziomie jej okrzesania , ale tak naprawdę ta wypowiedż dała nam wgląd w atmosferę panującą wśród tzw gowinowców i ta atmosfera sporo mówi o stosunku do Kościoła. Wypowiedż księdza Lemańśkiego z uwagi na szereg jego poprzednich ekscesów można również potraktować jako próbę nadania medialnego rozgłosu deklaracji ministra.Gdyby sam pan minister o niej nas poinformował,to ta deklaracja nieco straciłaby na swojej autentycznośc
5 miesięcy temu / Mirek
 
W moim miasteczku mieli na takiego gościa tylko jedno określenie - przepraszam za słowo - degenerat. Wiem, że nie przejdzie, ale dla mnie on już nie jest kapłanem. Nie mogłem się powstrzymać.
5 miesięcy temu / Bombadil
 
Nie słucham co pisze i mówi ks Lemański , A.Michnik, Urban , Lis itd po co sobie śmieci do głowy ładowac o komentowaniu nie wspomnę.
5 miesięcy temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.