DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Ks. Kowalczyk SJ: dziś całe narody odchodzą od Boga i palą kadzidła bożkom ideologii

Ks. Kowalczyk SJ: dziś całe narody odchodzą od Boga i palą kadzidła bożkom ideologii
Ksiądz Dariusz Kowalczyk SJ. Fot. D. Tatarkiewicz / Forum Read more: https://www.pch24.pl/-ks--dariusz-kowalczyk-sj-z-rzymu--sytuacja-wydaje-sie-absurdalna--jesli-nie-diabelsko-absurdalna,74553,i.html#ixzz6RikUU0qV

Dziś odchodzą od Boga całe narody, niegdyś chrześcijańskie. Składają ofiary Baalom i bożkom palą kadzidła. Między innymi bożkom współczesnych ideologii, o których pisał Jan Paweł II, wskazując na naciski, by zmienić znaczenie słowa „małżeństwo” – powiedział jezuita o. Dariusz Kowalczyk.

 

Ojciec Dariusz Kowalczyk SJ w swoim kazaniu głoszonym podczas Mszy świętej sprawowanej w Bazylice św. Piotra porównał dzisiejszą sytuację do biblijnego fragmentu z Księgi proroka Ozeasza. Podkreślił, że Pan Bóg miłuje swój lud, ale ten odstępuje od Niego i odchodzi ku fałszywym bożkom.

 

W swoim kazaniu przypomniał słowa papieża Jana Pawła II, który w swojej książce „Pamięć i tożsamość” pisał: „Można a nawet trzeba się zapytać, czy tu nie działa również jakaś ‘ideologia zła’, w pewnym sensie głębsza i ukryta, usiłująca wykorzystać nawet prawa człowieka przeciwko człowiekowi oraz przeciwko rodzinie” – mówił o. Kowalczyk S, przytaczając słowa papieża. Podkreślał, że jedną z podstępnych form ideologii zła są obecnie „różne deklaracje i karty LGBT i gender stanowiące poważne zagrożenie m.in. dla wychowania młodych pokoleń”.

 

Jezuita przypomniał też, że współcześnie powinno pozostawać aktualnym pojęcie „gniewu Bożego”, często niesłusznie uznawanego za przestarzały i za stojący w opozycji do Bożej Miłości. 

 

– Nie! „Gniew Boży” nie jest przestarzałą kategorią. Bo to jest gniew właśnie miłości. Wyobraźmy sobie matkę, która kocha swego jedynego syna, ale ten syn wszedł na złą drogę, niszczy siebie i innych. Czyż w matce nie rodzi się gniew, gniew miłości? Tak! Kochająca matka odczuwa taki pełen bólu gniew, który nakierowany jest na oderwanie syna od zła, które go niszczy. Taki właśnie jest „gniew Boży” – zawsze nakierowany na nasze ostateczne zbawienie – wyjaśniał o. Kowalczyk SJ.

 

Kapłan przypomniał również, że każdy chrześcijanin ma obowiązek głosić Słowo Boże w porę i nie w porę. – To ważne słowa. Uczeń Chrystusa idzie do wszystkich, głosi słowo w porę i nie w porę, ale też nie traci czasu na zbędne przebywanie z tymi, którzy go tak naprawdę nie chcą słuchać. Wychodzi i idzie dalej. Dialog jest potrzebny, ale o tyle, o ile służy ewangelizacji, a nie ją zastępuje. Otwartości nie należy mylić z lękliwym przymilaniem się do świata, świata w sensie Janowym. Kościół nie powinien w żadnym stopniu ulegać tym, o których Jezus mówi, że „Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż im” – mówił o. Kowalczyk SJ.

 

Jako przykład podał postawę papieża Jana Pawła II, który przemawiał mocno, na przykład uderzając proroczo w ideologie zła i w cywilizację śmierci.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2020-07-09 23:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto zwrócić uwagę, że dużo się mówi o argumentacji doczesnej, a prawie w ogóle nie porusza się tematu wpływu demona na kulturę i politykę. Jeżeli wszytko będziemy interpretować przez pryzmat socjologi psychologi, to nic nie zrozumiemy. Utrata wiary to główny cel szatana. Na ten temat pisał niezrównany św. Maksymilian Kolbe.
23 dni temu / Krakusik
 
Wielu Jezuitow to cudowni ludzie, na przyklad Ojciec Mitch Pacwa, bardzo popularny ze swojich emisji na telewizji EWTN. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą, to niemądre i niesprawiedliwe.
23 dni temu / observer
 
a całe tabuny duchownych odchodząś za pedotęczową flagą!
24 dni temu / buuum!
 
Tak mówi po katolicku aż nie chce się wierzyć że to jezuita.
24 dni temu / A.G.
 
Nie ma co wchodzić w dyskusję że zwolennikami ideologii LGBT.ktotka własną opinia niejednokrotnie zamyka sprawę rozstrzasania tego tematu. To sprawa wczesnego już wychowania ,przekazywania uznawanych wartości ,dyskusja w ???? . które j dziś brakuje . Ucieczka dzieci ,młodzieży w internet jest dowodem osamotnienia,poszukiwania kontaktów,z braku dyskusji w rodzinie. Konsekwencje-obce bożki ideologię! Naprawić Rodzinę.!! Niestety,Ojciec - Praca, Matka- Dom Dzieci! W tym wypadku Stare-na czasie!! I w tym odnowa!
24 dni temu / Adam1302
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.