DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Ks. Kancelarczyk: przyjęcie projektu „Zatrzymaj aborcję” to najlepsze lekarstwo na epidemię

Ks. Kancelarczyk: przyjęcie projektu „Zatrzymaj aborcję” to najlepsze lekarstwo na epidemię
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

Myślę, że to co może się stać w Sejmie, to najlepsze lekarstwo na bolączkę obecnych czasów, czyli epidemię - stwierdził ks. Tomasz Kancelarczyk. Prezes Fundacji Małych Stópek, w apelu wystosowanym poprzez media społecznościowe, zachęcił do modlitwy w intencji przyjęcia projektu „Zatrzymaj aborcję”, zakazującego aborcji eugenicznej. Sejm będzie procedował nad tym projektem w dniach 15-16 kwietnia.

 

Ks. Kancelarczyk zaznaczył, że projekt „Zatrzymać aborcję” ma na celu obronę przed śmiercią dzieci chorych, które jeszcze się nie urodziły. - To chore prawo, które jest właściwie bezprawiem, zezwala na to by zabijać dzieci przed narodzeniem, musi być w końcu ukrócone. Nie może być tak, że ponad tysiąc dzieci każdego roku, średnio troje każdego dnia, jest zabijane tylko dlatego, że są chore lub też z podejrzeniem choroby – podkreślił kapłan.

 

Zdaniem prezesa Fundacji Małych Stópek w nowoczesnym świecie XXI wieku, ogromnego postępu naukowego, nie powinno dochodzić to takich sytuacji. - Odrzuca się to, co jest przez naukę stwierdzone - że życie człowieka zaczyna się od poczęcia – powiedział duchowny.

 

Dodał, że takie postępowanie jest nieludzkie.Jego zdaniem, epidemia koronawirusa pokazuje jak bardzo społeczeństwu zależy na życiu i zdrowiu. A jednocześnie, zaznaczył z ubolewaniem duchowny, społeczeństwo godzi się na zabijanie najmłodszych, bezbronnych istnień. - Serce mnie boli niesamowicie, mam łzy w oczach kiedy słyszę o tych sytuacjach, a słyszę o nich bardzo często i nic nie mogę zrobić. Matka dziecka, zgadza się na zabicie swojego chorego, nienarodzonego dziecka, tak podpowiada jej otoczenie. Zbiera się konsylium lekarskie, jak pluton egzekucyjny i zgadza się żeby to dziecko zabić. Po kilku dniach dowiaduję się, że to się stało. To jest straszne – stwierdził ks. Kancelarczyk.

 

W opinii duchownego, świat będą dotykały podobne tragedie, jeśli nie dojdzie do przewartościowania ludzkiego życia, „jeśli będziemy godzili się na śmierć najsłabszych”. Takie działanie jest w jego mniemaniu odtrąceniem Bożego błogosławieństwa i odrzuceniem Jego opieki. - Nie chcemy tego skoro zabijamy nienarodzonych. W dobie pandemii pragniemy zdrowia, normalnego życia, więc zróbmy coś, żeby było to zdrowe i normalne życie! Zróbmy coś ratując życie tych najsłabszych – zaapelował kapłan. - Myślę, że to co może się tam stać w Sejmie w tej sprawie, to najlepsze lekarstwo na bolączkę obecnych czasów czyli epidemię – dodał.

 

Na zakończenie prezes Fundacji Małych Stópek poprosił o modlitwę w intencji przyjęcia projektu. - Nie tylko modlitwę za te dzieci ale i za nas samych – podsumował. Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży o nazwie „Zatrzymaj aborcję” zakłada zniesienie możliwości aborcji ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

 

Pod taką propozycją zmian podpisało się ponad 830 tys. obywateli, a projekt w Sejmie został złożony jesienią 2017 r. „Zatrzymaj aborcję” procedowany jest właśnie teraz, ponieważ zgodnie z prawem projekty obywatelskie, które zostały wniesione jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu muszą być rozpatrzone w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia nowej kadencji. Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną.

 

KAI

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-17 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasz kraj powoli zaczyna zasługiwać na karę Bożą. Czy będzie to wojna z Obwodem Kaliningradzkim? Czy nacjonalizacja ludności? Czy gigantyczna inflacja i rabunek mienia? Czy powikłania po szczepieniach? A może wojna domowa? Kto to wie. Wszyscy lecą do "mniejszego zła" jak ćmy do świecy. To "mniejsze zło" zaczyna prześcigać "większe zło" w swojej deprawacji.
1 miesiąc temu / aaa
 
Dobrzy ludzie, można być bardzo "ZA" jakąś ideą, albo bardzo "PRZECIW" innej, ale nie można uważać ludzi za zupełnie bezmózgich! Przyjęcie ustawy "Zatrzymać aborcję" ma być najlepszym LEKARSTWEM na epidemię koronawirusa??? Czyli przyjmijmy ją i dajmy sobie spokój z szukaniem szczepionki, bo od jutra już nikt nie zachoruje, tak??? Litości! Tak właśnie rozumowali organizatorzy słynnej krucjaty dziecięcej w początkach XIII wieku! I wszyscy wiemy, czym się to skończyło - a jednak wciąż ktoś sięga po tego rodzaju argumenty! I ośmiesza, dezawuuje skądinąd warty analizy postulat! Sprawy zaszły zbyt daleko, po obu stronach wyciąga się niebezpieczne, emocjonalne, zakłamane argumenty! I zaprzecza się własnym słowom: "zróbmy coś, żeby było to zdrowe i normalne życie!" - podczas gdy niestety chodzi tu akurat o życie naznaczone nienormalnością, trwałym uszkodzeniem! Wiecie, ile poparcia uczciwych ludzi tracicie przez fanatyczną postawę typu "całkowity zakaz"???
1 miesiąc temu / Przytomna
 
@Daga, po pierwsze rzekomo, przepraszam, ale takie błędy wypalają mi oczy. Po drugie, wyobrażenie zabiegu aborcji, jaki Pani przedstawia jest oparty na propagandzie prolifowców, których celem jest ukazać każdą kobietę podejmującą się zabiegowi, jako bezwzględną morderczynię. Niestety życie nie jest tak czarno-białe, jak Pani by tego oczekiwała. Dlatego jestem w stanie zrozumieć kobiety, które znalazły się w tak skrajnych przypadkach, powiem więcej szczerze im współczuję, że musiały dokonywać takich wyborów, bo na pewno nie są to wybory łatwe. Ponadto, takich zabiegów aborcji w Polsce nie ma zbyt wiele i każdy przypadek jest szczegółowo badany. Zapewniam Panią, że lekarze też są ludźmi i również posiadają sumienia i nie zapropnowaliby kobiecie aborcji, gdyby nie byłaby absolutnie konieczna. Kobiety mają własną wolę i póki co jeszcze wybór, więc nadal mimo zaleceń lekarza mogą podjąć samodzielną decyzję.
1 miesiąc temu / Nesere
 
Ale czy z tego wynika,że mordowanie nienarodzonych dzieci powinno trwać dalej?
1 miesiąc temu / Ewelina
 
A jestes w stanie ,nesere, wyobrazić sobie ten zabieg przy noszący niewymowną ulgę kobiecie i jej biednemu,żekomo choremu,dziecku które najpierw musi zostać na żywca rozerwane na strzępy? A może wiesz, kimkolwiek jesteś, ile błędnych diagnoz jest stawianych po których rodzą się zdrowe dzieci?
1 miesiąc temu / Daga
 
Dlaczego z kobiet nadal robi się takie bezwolne istoty? Dlaczego niby tzw. "pluton egzekucyjny" decyduje o życiu nienarodzonego dziecka? Jestem skłonna stwierdzić, wbrew patryiarchalnej propagandzie KK, że lekarze mogą tylko proponować aborcję w takich wypadkach jako opcję. Kobieta posiadając własną wolę sama zadecyduje o WŁASNYM wyborze w tej patowej sytuacji. Przy tej ustawie nie mówimy o aborcyjnym "widzimisię" feministek, a o poważnych genetycznych wadach, które skazywałyby nie tylko to nowe życie na niepojęte cierpienie, ale i na cierpienie tych matek, patrząc jak ich dziecko gaśnie w niewyobrażalnych mękach, nie wspominając o cierpieniu innych członków rodziny, zwłaszcza dzieci, gdyż rodzice skupią całą swoją uwagę na wegetacji tego skrajnie chorego dziecka. Przestańcie myśleć jednowymiarowo. Życzę więcej empatii i wyobraźni!
1 miesiąc temu / Nesere
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.