DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Ks. Isakowicz-Zaleski o poparciu PiS dla projektu aborcyjnego: żenada i kunktatorstwo

Ks. Isakowicz-Zaleski o poparciu PiS dla projektu aborcyjnego: żenada i kunktatorstwo
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Fot.Filip Blazejowski/FORUM

Fakt, że tak liczna grupa posłów PiS (58) zagłosowała za dalszymi pracami nad proaborcyjnym projektem ustawy „Ratujmy kobiety”, jest żenujący. W ocenie ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego taka postawa – mimo odrzucenia projektu – to kunktatorstwo i działanie w myśl powiedzenia „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”.

 

- Jest to żenada dla partii, która odwołuje się do wartości chrześcijańskich, że tak znacząca grupa posłów PiS chciała skierowania projektu proaborcyjnego do dalszego procedowania, zamiast zagłosować za jego odrzuceniem – powiedział nam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

Jak dodał, istnieje ogromny rozdźwięk między tym, co PiS deklarował i mówił, i do czego się odwołuje, a tym co czyni w praktyce. Paradoksem zaś określił fakt, że sprawa „została uratowana” przez posłów Kukiz15 oraz PSL, których głosy przesądziły o odrzuceniu lewackiego projektu już w pierwszym czytaniu.

 

Zdaniem naszego rozmówcy, taka postawa dość licznej i funkcyjnie przecież ważnej części posłów PiS tuż przed wyborami samorządowymi może okazać się strzałem w stopę, bo takie działanie będzie mocnym dowodem na niekonsekwencję w działaniu.

 

- Nie rozumiem tych parlamentarzystów, nie pojmuję co się stało, bo za projektem w sprawie obrony życia zagłosowali wszyscy posłowie PiS. To jest jakaś schizofrenia. Wydaje mi się, że działa tu silne lobby, które na poszczególnych posłów wywiera presję i chcą oni działać w myśl powiedzenia „Panu Bogu świeczką, a diabłu ogarek” – dodał.

 

Zdaniem kapłana, tłumaczenie, że obietnicą wyborczą PiS było pochylanie się nad każdym obywatelskim projektem, jest tu zdecydowanie nie na miejscu. - Są granice. Jeżeli projekt uderza w życie, to z założenia jest on zły. Rozumiem, że można dyskutować nad projektem obywatelskim dotyczącym np. nowego podziału województw, traktujacym o sprawach, które podlegają dyskusji. Tu mówimy o sprawach fundamentalnych – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski. - Jestem negatywnie zaskoczony takim działaniem. To jest kunktatorstwo – wskazał.

 

MA

 

 

 

Zabijanie nienarodzonych uznają za „prawo” kobiet. Poznaj ich nazwiskaDATA: 2018-01-11 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Michu: Nie mylę się, gdyż rząd który byłby PRZECIWNY mojej religii i przekonaniom, na pewno nie może być moim reprezentantem na arenie międzynarodowej. To logiczne. Czy uznałbyś za swojego reprezentanta kogoś, kto by jako członek rządu w parlamencie UE głosił: "Polacy w większości uważają, że należy zalegalizować pedofilię"? Skoro piszesz że poseł powinien działać dla dobra całego kraju, to dla dobra całego kraju powinien od razu odrzucić każdy projekt promujący morderstwo i demoralizację, gdyż nie są one dobre dla kraju. Dopuszczanie pod publiczną dyskusję tego rodzaju projektu nie ma jakiegokolwiek sensu. Niech zdemoralizowani i mordercy dyskutują o nim we własnym gronie i nie mieszają nas do swojego zła. Taki projekt nie zasługuje na poważne traktowanie. O widzisz, czyli jednak zmieniłeś zdanie, że szacunek należy się tylko każdemu UCZCIWEMU Polakowi. Czyli nie należy się mordercom, deprawatorom i ich zwolennikom.
5 miesięcy temu / r
 
@r Tutaj się mylisz, bo inną sprawa jest, czy ten rząd popierasz, jednak jest to rząd RP i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, zatem reprezentuje nas wszystkich, a nie tylko swój elektorat. Poseł powinien działać zgodnie z programem swojej partii i interesem wyborców, ale i dla dobra całego kraju. Już poprzednio wyjaśniłem o co chodzi, Wiadomo, że głosując ustawy, nie będzie głosował tak jak sobie życzy opozycja, tu chodziło o poważne traktowanie tzw. Projektów obywatelskich i nic poza tym. Doprecyzuję, szacunek należy się każdemu uczciwemu Polakowi, a bandziorom o jakich napisałeś należy się prawo, do uczciwego procesu, ciepłej celi, kalorycznych posiłków i to wszystko, bo swoim haniebnym czynem sami pozbawili się naszego szacunku.
5 miesięcy temu / Michu.
 
@Michu: Bujasz w obłokach, w oderwaniu od rzeczywistości. Wybrany demokratycznie rząd NIGDY nie był, nie jest i nie będzie rządem wszystkich Polaków, a jedynie rządem Polaków którzy oddali głos na partie tworzące koalicję rządową. Dlatego rząd Tuska czy Millera nie był moim rządem. Poszanowanie praw mniejszości polega na tym, że mniejszość ma swoich posłów którzy mają prawo publicznie wygłosić swoje opinie i mają prawo głosować odwrotnie niż większość. I na tym kończą się demokratyczne prawa mniejszości. Mniejszość nie ma bowiem prawa wymagać, by posłowie przeciwnej opcji, wybrani przez większość, głosowali tak jak mniejszość, czyli przeciwko swoim wyborcom. No i zaprzeczasz sam sobie w zdaniu: "Złu nie należy się szacunek, ale każdemu Polakowi się on należy". Czyli Polakowi patologicznemu gwałcicielowi dzieci też należy się szacunek, tak? Nic dziwnego że przy takim podejściu masz w głowie niespójny mętlik.
5 miesięcy temu / r
 
@r Demokracja to władza większości, ale z poszanowaniem praw mniejszości. Jeżeli kilkaset tysięcy osób podpisało projekt Ratujmy Kobiety, to nie powinien on wylądować w koszu.Złu nie należy się szacunek, ale każdemu Polakowi się on należy. Projekt jest zły i by nie przeszedł, jednak procedowanie pokazałoby, że nie lekceważy się obywateli myślących odmiennie. Poza tym rząd czy większość parlamentarna nie jest tylko rzadem Pisu, ale całej Polski, i wszystkich Polaków.
5 miesięcy temu / Michu.
 
@Michu: czyli też uważasz, tak jak sataniści, że złu należy się szacunek? Nie masz pojęcia o demokracji, bo demokracja to władza większości. Jeśli większość opowiada się przeciwko mordowaniu, to wybrani przez tę większość posłowie mają OBOWIĄZEK reprezentować swoich wyborców, czyli też od razu opowiedzieć się przeciwko mordowaniu, a nie zastanawiać się czy można mordować czy nie. Emanacją zdeprawowanej części społeczeństwa są wyborcy tej części społeczeństwa (PO, N), a nie wyborcy PiS.
5 miesięcy temu / r
 
@ Megi i Ty też atakujesz prezesa, za to, że szanuje projekty obywatelskie? Przecież demokracja na tym polega, aby nie odrzucać projektów obywatelskich i ich nie lekceważyć, bo są emanacją części społeczeństwa. Oczywiście następnie Ratujmy Kobiety zostałby odrzucony, ale najpierw powinien być procedowany. Uważam, że każdy projekt obywatelski powinien być procedowany, choćby z szacunku dla tysięcy ludzi, którzy się pod nim podpisali. Ratujmy Kobiety to niedobry projekt co pokazałaby analiza i praca nad nim. Nie miałby szans w efekcie finalnym na poparcie.
5 miesięcy temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.