DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Ks. Isakowicz-Zaleski o marcu ’68: pseudokatolicki „Tygodnik Powszechny” opluwa Polaków i Kościół

Ks. Isakowicz-Zaleski o marcu ’68: pseudokatolicki „Tygodnik Powszechny” opluwa Polaków i Kościół
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Fot.Filip Blazejowski/FORUM

„Pseudokatolicki Tygodnik Powszechny z okazji 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 roku znów opluwa polskie społeczeństwo” – napisał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwracając uwagę również na atakowanie przez pismo Kościoła katolickiego.

 

„Pseudokatolicki Tygodnik Powszechny z okazji 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 roku znów opluwa polskie społeczeństwo. Także Kościół rzymskokatolicki np. przez porównanie miłości do Ojczyzny kard. Stefana Wyszyńskiego do ideologii komunistycznego aparatczyka Edwarda Gierka. To taka podzięka za gościnę w budynku wzniesionym przez katolików i zniżkowy czynsz od kurii krakowskiej” – zauważył legendarny kapelan „Solidarności”.

 

„Co na to Prymas Polski Wojciech Polak i kard. Kazimierz Nycz, którzy z racji piastowanych urzędów winni troszczyć się o dobre imię Sługi Bożego, swego poprzednika? Milczenie będzie zgodą na tę potwarz” – pyta ks. Isakowicz-Zaleski odnosząc się do załączonego do „Tygodnika Powszechnego” dodatku pt. „Marzec. 50 lat później”.

 

Znajdujemy w nim między innymi zarzuty pod adresem polskiego społeczeństwa tamtych czasów, które miało wręcz czekać na antysemicką czystkę, zaś działania władzy trafić miały na „podatny grunt”. W dodatku do „TP” odnajdziemy ponadto tekst… Hanny Gronkiewicz-Waltz i wywiad z Aleksandrem Smolarem, co wiele wyjaśnia.

 

 

Źródło: FB / „TP”

MWł

 

 


DATA: 2018-03-08 11:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A Żydownik powszechny to stara i ugruntowana nazwa dla owego zbyt dużego skrawka papieru, od lat 80tych szeroko w Krakowie rozpowszechniana. Najpełniej całe to pseudochrześcijańskie środowisko określił Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewki podczas swych 1 dialogów u Św. Anny gdy na pytanie z owego żydownika czemu nie przybył na ich "opłatek" odpowiedział  (cytuję z pamięci): "że spotykać się można jedynie w duchu prawdy". A całemu temu tp jednego nie można przyznać nigdy nie miał z prawdą nic wspólnego. Zawsze był głęboko skomunizowany, służalczy wobec czerwonej zarazy i zdecydowanie antykatolicki. Przecież wielokrotnie na łamach gościł miłosza i szymborską zagorzałych antypolaków i antykatolicków. Nawet Św. Papieża opluwał. Wstyd, że z nimi kolaborował mały i płytki poprzedni metropolita którego nawet nazwiska wstyd przypominać. Aż by się chciało westchnąć za cenzurą, zajęła by to pismactwo z obiegu. Módlmy się o rozum i nawrócenie za nich, bo bez modlitwy szczezną marnie. 
ponad 1 rok temu / Kpt. Żbik
 
Kiedyś czytałem, że wszyscy "redaktorzy" w GW muszą być pochodzenia żydowskiego. Czy ktoś wie czy w "Obłudniku powszechnym" również obowiązują takie kryteria? Bo spotykam się również dość często z nazwą "żydownik powszechny".
ponad 1 rok temu / Owlman
 
"Pycha zamienia w czarta, zarówno człowieka jak i anioła; i jak Bóg uczynił czartom, tak uczyni i człowiekowi każdemu, który świadomie i rozmyślnie staje się im podobnym." ? Bp Karol L. Gay 1895 r.
ponad 1 rok temu / SiM
 
wcale się nie dziwię że TP nadal działa pod ich opiekuńczymi skrzydłami i nadal jako pismo z przymiotnikiem "katolickie"co samo w sobie jest skandalem,
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Milczenie będzie zgodą na tę potwarz? - Raczej tak
ponad 1 rok temu / DNA
 
To nie pierwszy raz, jak ów "Tygodnik" ujawnia swoje oblicze, i nie jedyny, który współdziała z walczącymi z Bogiem w białych rękawiczkach.
ponad 1 rok temu / Eulalia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.