DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Ks. Isakowicz-Zaleski alarmuje: tajny współpracownik SB laureatem polsko-żydowskiej nagrody!

Ks. Isakowicz-Zaleski alarmuje: tajny współpracownik SB laureatem polsko-żydowskiej nagrody!
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. FOT.Marcin Bielecki/FORUM

Wieloletni tajny współpracownik komunistycznej SB, został – uwaga! – tegorocznym laureatem nagrody przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego” – czytamy na stronie isakowicz.pl. W internetowym wpisie legendarnego kapelana „Solidarności” zajmującego się m.in. badaniami historycznymi mającymi na celu oczyszczenie Kościoła z komunistycznych konfidentów chodzi o ks. prof. Michała Czajkowskiego.

 

„No cóż, jaki dialog, tacy i jego laureaci” – pisze w swoim serwisie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, autor opartej o archiwalną kwerendę pracy pt. „Księża wobec bezpieki – na przykładzie Archidiecezji Krakowskiej”.

 

„Osobiście jestem ciekaw, czy na uroczystość wręczenia nagrody w Krakowie, planowej w piątek 2 marca o godzinie 12.00 w jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie, przyjdą też inni kapusie i konfidenci Urzędu Bezpieczeństwa, Służby Bezpieczeństwa czy Informacji Wojskowej. Może będzie jakaś wielka, wspólna fotografia pamiątkowa?” – pyta kapelan „Solidarności” ks. Isakowicza-Zaleski.

 

Jak dodaje, w końcu z internetowej strony Archidiecezji Krakowskiej usunięto informację o odznaczeniu dla ks. prof. Czajkowskiego. Wciąż „info jest jednak na stronie Radia Kraków”.

 

Tam z kolei czytamy, że ks. Czajkowski został jednym z laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za 2017 rok, o czym poinformował Jakub Drath z Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.

 

Zdaniem członków „Przymierza” – jak donosi Radio Kraków – „niewielu jest w Polsce księży, którzy z taką determinacją mówią o żydowskich korzeniach chrześcijaństwa i o tym, że antysemityzm jest grzechem”.

 

Serwis zaprezentował również sylwetkę ks. prof. Michała Czajkowskiego – „teologa i biblistę, jednego z inicjatorów dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce. Był in współzałożycielem i współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów; w przeszłości zasiadał też w Komitecie Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem i Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej, był także członkiem władz Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów”.

 

 

Źródło: isakowicz.pl / radiokrakow.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-02-13 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@daree Drogi Panie (Pani?) Pański komentarz jest nie na temat. Przy okazji zapytam: ktoś zabrał Panu emeryturę?
ponad 2 lata temu / wwm
 
ksiądz Isakowicz był dla mnie i pozostaje nadal autorytetem w sprawach naszych Polaków na Ukrainie i w Rosji, ale teraz zauważam że jakby był też bardziej pro pis-owski. Akceptuje to co PiS wyprawia względem łamania Konstytucji i wolności prawa i swobód obywatelskich przez aktualnie rządzących, odbierania emerytur, które przecież dostali na podstawie prawa już wolnej Polski, nie stara się zabrać głosu aby powiedzieć, że tak być nie powinno. Nie ma dla takich praktyk akceptacji demokratycznej opinii. Wolna Europa bez konfliktów była celem i dążeniem wszystkich Polaków, narodów europejskich. Niech ksiądz pomyśli nad tym.
ponad 2 lata temu / daree
 
Ignacy zrób coś!!!!!!
ponad 2 lata temu / Kazio
 
Kapituła, która przyznaje tę nagrodę oraz dotychczasowi laureaci to towarzystwo wzajemnej adoracji złożone z Żydów i szabesgojów (niektórzy z nich występują w podwójnej roli - członka kapituły i laureata). Czajkowski nie będzie tam jedynym ubeckim agentem. Zgodnie z regulaminem nagrody do "dyplomu honorowego" i "pamiątkowej plakiety" dołączona jest "nagroda pieniężna lub rzeczowa". Nagrody funduje "rektor UJ" i "prezydent Krakowa" - czyli polski podatnik.
ponad 2 lata temu / wwm
 
A ponieważ wiadomo, że o tym, kto jest antysemitą decydują żydzi, tak więc biada nam Polakom, skoro antysemityzm jest grzechem, wszyscy jak jeden mąż pójdziemy do piekła. Bo żydzi tanio grzechu antysemityzmu nie odpuszczają. Niestety narodu polskiego nie stać na zbawienie za taką cenę :(
ponad 2 lata temu / Iw
 
Takich wtyczek SB w sutannach w PRL było sporo!! Jako katolik,a zarazem aktywny członek Solidarnosci - z duzą przykroscią doświadczyłem tego!! Księżulkowie nas od siebie wypraszali,ale ubeków gościli!! N iewielu ksiaży wspierało nas w naszej trudnej - polityczno-patriotycznej robocie! Oczywiście myśmy mieli na uwadze ich obawy o własne życie! Każdy kapłan - w rzeczy samej zostawał sam w swej przykościelnej siedzibie!A bandyci z SB mogli w każdej chwili upozorować śmierć proboszcza. Pozdrawiam Szanowną Redakcję! Szczęść Boże w pieknej pracy redakcyjnwj!!
ponad 2 lata temu / Jan Orawicz USA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.