DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Ks. Henryk Zieliński o katolickim oporze wobec ideologii LGBT: wojen nie wygrywa się siedząc w okopach

Ks. Henryk Zieliński o katolickim oporze wobec ideologii LGBT: wojen nie wygrywa się siedząc w okopach

„Jeśli ktokolwiek miałby dotychczas wątpliwości, czy za słowem gender oraz skrótem LGBT kryje się niebezpieczna ideologia, to ostatnie wydarzenia powinny go ostatecznie przekonać”, pisze na łamach tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński.

 

Kapłan przypomina kilka przykładów agresji ze strony ideologów gender i LGBT, jaką mogliśmy zaobserwować w ostatnich tygodniach. Pierwszym z nich jest „nagonka przeciwko Joanne K. Rowling”, która wykazała kilka nielogiczności w logice genderystów za co palono jej książki, obrzucano obelgami, a nawet grożono śmiercią.

 

Innym przykładem „jak silni i wpływowi są wyznawcy nowej ideologii” jest zablokowanie przelewów online i usług mailowych chrześcijańskiej organizacji Core Issue Trust w Wielkiej Brytanii. „Powodem było oferowanie przez tę organizację terapii dla homoseksualistów”, przypomina ks. Zieliński.

 

To jednak nie wszystko. „W większości krajów Zachodu na represje naraża się każdy, kto ośmieli się nie popierać choćby najbardziej idiotycznych postulatów ideologii LGBT i gender. Przykładem tego była sprawa dwóch homoseksualistów Domenica Dolcego i Stefana Gabbany, którzy nie popierali adoptowania dzieci przez tzw. pary nieheteroseksualne”, wskazuje redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

 

W Polsce również obserwujemy wzmożoną ofensywę środowisk LGBT, które m.in. zawiesiły tęczową flagę na figurze Chrystusa dźwigającego krzyż w Warszawie. „To nie pierwszy raz, kiedy ideologia LGBT oraz gender odsłaniają swój nihilizm i intelektualną miałkość. Nie potrafi ona stworzyć nic własnego, dlatego parodiuje to co chrześcijańskiej i tradycyjne”, wskazuje ks. Zieliński.

 

„Ideologie gender i LGBT nie cofną się przed przemocą nawet wobec tych, których rzekomo mają bronić. Przemoc jest wpisana w te ideologie, ponieważ bez przemocy nie da się narzucić społeczeństwu tego, co jest wbrew naturze człowieka i świata”, podkreśla duchowny.

 

„Nie można tylko reagować oburzeniem na kolejne prowokacje. Potrzeba więcej dobrych inicjatyw ze strony obywateli, władz i Kościoła. (…) Wojen nie wygrywa się siedząc w okopach”, podsumowuje ks. Zieliński.

 

Źródło: tygodnik „Idziemy”

TK


DATA: 2020-08-15 15:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Deus Vult: Twój Kościół jest lepszy niż mój" z kanału Ksiądz Michał Chaciński
1 miesiąc temu / kwiatek77
 
Nie ma się czemu dziwić, skoro papież Franciszek otacza się biskupami, którzy otwarcie mówią o homoseksualizmie pozytywnie...
1 miesiąc temu / Mati
 
Amen!
1 miesiąc temu / Frondo z Krainy
 
Po ostatnich wydarzeniach, każdy przyzwoity Polak musi być wrogiem LGBT.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Siedzenie cicho to zalecana i uprawiana przez niektórych hierarchów taktyka. Aż podpalą ich kurie.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
"Potrzeba więcej dobrych inicjatyw ze strony obywateli, władz i Kościoła." - no włśnie. Tylko co? Jakakolwiek chęć obrony jest często interpretowana nawet przez katolików jako atak i brak miłości. : Brak jednoznacznego dokumentu KK opisującego LGBT i gender pozwala im pleść że Jezus by na nich głosował, a paratęczowa szmata nie ma prawa obrażać. Kard Nycz napisał o "przekroczeniu granic" , i to wszystko. Modlących się katolików wyzywają od faszystów i cisza z każdej strony. Jestem ciekaw. Co zrobiłby teraz Jezus ? No co. No nie wiem. Głupi jestem.
1 miesiąc temu / Mirrro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.