DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Ks. Henryk Zieliński: homoseksualiści nie powinni być dopuszczani do święceń kapłańskich

Ks. Henryk Zieliński: homoseksualiści nie powinni być dopuszczani do święceń kapłańskich
fot. YouTube/Polskie Radio

„Ludzie o utrwalonych skłonnościach homoseksualnych, albo jedynie zaangażowani w promowanie kultury homoseksualnej, nie powinni być dopuszczani do święceń kapłańskich” – powiedział we wtorek na antenie telewizji wPolsce.pl ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

 

Duchowny przypomniał, że wielu lat temu do Kościoła wpełzła „piąta kolumna szatana” próbująca stworzyć w Jego strukturach siedliska zła i uczynienie z grzechu „głównej linii programowej”. – Każdy człowiek podlega grzechowi, ale kiedy grzech zaczyna przybierać zorganizowane formy – powiedział.

 

Ks. Zieliński podkreślił, że zarówno w świecie zewnętrznym, jak i w Kościele „pedofile często tworzą szajki”, z którymi trzeba walczyć. – Trzeba walczyć nie tylko z jednostkowym grzechem w Kościele, ale trzeba również walczyć z całą strukturą, która ma tendencję do samopowtarzania się, do samonamnażania – wskazywał.

 

W Pensylwanii ok. 90 proc. przypadków wykorzystania dzieci miało charakter homoseksualny. W Niemczech od 68 do 75 proc. nadużyć ma charakter homoseksualny. Podobnie wypowiadają się biskupi w Szwajcarii. U nas w diecezji w ubiegłym tygodniu ks. biskup ogłosił dokumenty, które mają zapobiegać nadużyciom seksualny popełnianym przez duchowieństwo wobec dzieci i młodzieży. Kiedy pokazał stan faktyczny, okazało się, że przez 25 lat istnienia diecezji oskarżeń było 12. Wobec 10 spośród nich podjęto czynności procesowe – kanoniczne lub/i cywilne. Okazuje się, że większość to wykorzystanie młodych chłopców powyżej 15 lat. W prawie karnym nie jest to  ścigane, w prawie kanonicznym tak – zaznaczył redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

 

Duchowny przypomniał również adhortację Jana Pawła II „Familiaris consortio”. Polski papież napisał w niej, że ten, kto nie docenia wartości rodziny, kto nie nadaje się do życia w małżeństwie i rodzinie, nie nadaje się do życia w dziewictwie i w celibacie. – Ludzie o utrwalonych skłonnościach homoseksualnych, albo jedynie zaangażowani w promowanie kultury homoseksualnej, nie powinni być dopuszczani do święceń kapłańskich. (…) Tu nie chodzi jedynie o zdolność do zachowania celibatu przy skłonnościach homoseksualnych, kwestię niepraktykowania jakichś chorych stosunków seksualnych. Tu chodzi o zdolność do przeżywania ojcostwa – podkreślił.

 

Na koniec ks. Zieliński jeszcze raz zwrócił uwagę, że istnieje zależność między homoseksualizmem a pedofilią i wyraził nadzieję, że być może „przesilenie w Kościele postawi nas przed ścianą i da nam odwagę, żeby zacząć nazywać rzeczy po imieniu”. – Może w imię poprawności politycznej nie wszystkim przechodzi przez gardło coś, co jest prawdą, o czym mówią liczby. (…) Ofiarami pedofilii są przede wszystkim dzieci. Ale ofiarami pedofilii są także zwykli katolicy, porządni księża, normalni ludzie, w których potem całe to zjawisko, ten grzech, uderza – podsumował.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

TK

 

 

 

 


DATA: 2018-10-10 12:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się całkowicie z ks. H. Zielińskim. Nie dlatego, że uważam homoseksualistów za gorszych, ale dlatego, że obok osób, które rzeczywiście chcieli uczciwie spełniać obowiązki kapłańskie, jest jeszcze homoseksualne lobby, które stara się wprowadzić do kościoła V kolumnę (co widać w dzisiejszych czasach, a czego pokłosiem jest film KLER), aby niszczyć kościół od wewnątrz i z zewnątrz poprzez paszkwile i różne działania. Dlatego Kościół aby dbać sam o jednoznaczność w swoim przesłaniu i działać jak powiedział Jezus. Niech tak znaczy tak a nie znaczy nie. Dlatego, do stanu kapłańskiego powinni być przyjmowani mężczyźni zdolni do stanu małżeńskiego. I nie wolno tego traktować jako dyskryminacje kogokolwiek, ponieważ Kościół nie ma być demokracją. Bóg nie jest demokratą jak niektórzy chcieliby wierzyć. Bóg jest autokratą. Każdy z nas, musi znać miejsce w szeregu. Nawet jego boski syn Jezus, składa mu ofiarę z siebie, aby uwielbić Ojca. I to jest przesłanie dla nas.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
@Stormer. A skąd wiesz, że dochowuje, skąd wiesz, że nie jest w "lawendowej mafii"? On ma być ojcem dla swoich parafian -będzie? Całe wieki nie przyjmowano do kapłaństwa osób "niezdatnych" do małżeństwa. A dyrektywa Benedykta XVI, aby nie przyjmować osób o takich skłonnościach ma głębokie uzasadnienie.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@realny81: Co za różnica jakiej jest orientacji jeżeli dotrzymuje czystości? W czym jest gorszy od hetero?
ponad 1 rok temu / Stormer
 
niestety są dziesiątki homo w seminariach. znam przypadek z jednego seminarium chłopaka wydalono z tego powodu ( homoseksualizm ) a wrocławskie przyjelo
ponad 1 rok temu / realny81
 
@Koks. Powiem delikatnie: mijasz się z prawdą! Albo podaj szczegóły -gdzie i kiedy tak mówił, bo ja byłam właśnie "jakiś czas temu" świadkiem słów wręcz przeciwnych!
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Tylko ze ks Zieliński jakis czas temu mówił ze jadnak homosekualisci zyjacy w czystosci mogą byc klerykami i przyjac świecenia kapłańskie
ponad 1 rok temu / Koks
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.