DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Ks. Guz po wizycie w więzieniu Mary Wagner: jest traktowana jak najgroźniejszy przestępca

Ks. Guz po wizycie w więzieniu Mary Wagner: jest traktowana jak najgroźniejszy przestępca
Fot. Zbigniew Wielgosz/Foto Gosc/FORUM

Ksiądz profesor Tadeusz Guz podczas spotkania z redakcją „Naszego Dziennika” podzielił się swoimi refleksjami po wizycie w Kanadzie. Duchowny spotkał się tam z obrończynią życia Mary Wagner, która bez wyroku sądowego przebywa w więzieniu. Kobieta traktowana jest jak najgroźniejsi przestępcy – zauważył ks. Guz.

 

Jak przyznał ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, gdy dowiedział się, że może odwiedzić panią Mery Wagner to natychmiast wyraził zainteresowanie i podjął przygotowania do wyjazdu do Kanady.

 

- W świetle prawa kanadyjskiego w więzieniu zamyka się człowieka, który został skazany prawomocnym wyrokiem. W odniesieniu do pani Wagner zastosowano wyjątek dotyczący najniebezpieczniejszych przestępców. Ponieważ tylko najniebezpieczniejszych przestępców w świetle prawa kanadyjskiego zamyka się bez prawomocnego wyroku – powiedział na spotkaniu organizowanym przez „Nasz Dzienniki” ks. Guz.

 

- Obrończyni życia należy, w świetle tak cywilizowanego państwa jakim jest Kanada, do najniebezpieczniejszych przestępców. W tych dniach (…) w Vancouver dokonano pierwszego aktu eutanazji. Ponieważ tam jest prawo precedensowe, dlatego wykorzystuje się teraz w debacie politycznej ten przypadek do tego, żeby w związku z zaistniałym precedensem zalegalizować tak zwane prawo do eutanazji. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku cywilizowana Kanada dołączy do tych państw, które będą w majestacie prawa mogły uśmiercać swoje najstarsze pokolenie – zauważył duchowny.

 

- Chcąc odwiedzić panią Mary Wagner trzeba się zameldować z dwudniowym wyprzedzeniem. Dlaczego? Bo to jest potrzebne służbom do zbadania statusu prawnego tego, kto chce odwiedzić panią Mary Wagner – relacjonował ksiądz profesor. Goście przybywający do więzienia, w którym osadzono obrończynię życia, muszą przejść gruntowną rewizję, jak ma to miejsce w obiektach szczególnie chronionych.

 

- W tych salkach jest bardzo gruba, kuloodporna szyba oddzielająca odwiedzających od pań więźniarek. Porozumiewanie jest nie przez szybę, a przez telefon i pani Mery powiedziała mi od razu, że cała nasza rozmowa jest na podsłuchu – powiedział ksiądz Tadeusz Guz odnotowując, że w miejscu są również kamery rejestrujące rozmawiającego gościa i osadzoną.

 

- Dostrzegłem panią Mary jako człowieka o bardzo zdecydowanej duchowości, bardzo jednoznacznej, stabilnej, wiedzącej o celach, którym się poświęca. Nie było nic w postawie pani Mary Wagner, co by wskazywało na to, że ona jakoś jest niepewna co do swojej postawy prawno-moralnej – ocenił ks. prof. Guz.

 

- Na propozycję reprezentantów sądu i prośbę, że jeżeli nie będzie dokonywać tych aktów obrony to natychmiast zostanie wypuszczona z więzienia odmówiła – dodał opisując postawę Mery Wagner.

 

Jak stwierdził ksiądz Guz, panią Wagner jak i każdego obrońcę życia charakteryzuje zaufanie do Pana Boga i ścisła więź ze Stwórcą. Duchowny zaznaczył jednak, że sprawie obrony życia jak i samej Mary Wagner potrzebne jest modlitewne wsparcie.

 


Źródło: naszdziennik.pl

MWł 


DATA: 2016-04-07 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mieszkam w Kanadzie. Pani Wagner to święta, ale nie znoszę kłamstw ludzi nieobeznanych z tutejszym prawem. Pani Wagner nie siedzi za wolność słowa, ale za świadome łamanie prawa cudej własności. Mam pytanie ilu kapłanów pozwoliło by sobie, aby sataniści regularnie wchodzili na terytorum kościoła katolickiego? Pani Wagner celowo chce, aby wreszcie mówiono głośno w Kanadzie o ABORCJI, bo biskupi i kapłani tutaj wzięli wodę w usta. A siedzi ona w standartowym wiezieniu i to co odsiedzi będzie odliczone od jej wyroku. Krzywda nie dzieje się jej żadna, poza tą, na którą się sama zdecydowała. Jeszcze raz podkreślam to jest ŚWIĘTA osoba, ale odpowiada za wielokrotne łamanie tego samego prawa i dlatego jest zamknięta jeszcze przed rozprawą. KK też nakazałby zamnąć każdego satanistę, który regularnie by bezcześcił nasze sanktuaria. Prawo jest równe wobec wszystkich w społeczeństwach demokratycznych.
ponad 3 lata temu / Anioł Prawdy
 
A gdzie papież Franciszek? Nie wspomni o Mary w przemówieniu, nie prześle jej słów otuchy, nie pomodli się publicznie za nią, nie będzie interweniował u złoczyńców? W Polsce też by się przydała ponowna akcja wysłania protestów do rządu Kanady.
ponad 3 lata temu / jac
 
Modlitewne wsparcie, no tak. Ale też na przykład wsparcie rządu/prezydenta Rzeczpospolitej... Albo jakaś uchwała Sejmu, list senatorów...
ponad 3 lata temu / cristero
 
TAKIE SA PRAWA "DEMOKRACJI" WYKREOWANEJ PRZEZ ZBOCZENCOW I DEGENERATOW!!!!
ponad 3 lata temu / okirex
 
Mary Wagner to święta naszych czasów.
ponad 3 lata temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.