DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Ks. Duffe: nawrócenie ekologiczne jest przede wszystkim nowym spojrzeniem na życie

Ks. Duffe: nawrócenie ekologiczne jest przede wszystkim nowym spojrzeniem na życie

„Nawrócenie ekologiczne jest przede wszystkim nowym spojrzeniem na życie. Jest ono formą szacunku dla godności człowieka, która wypływa z obecności Boga w każdym z nas. Jest to forma nowego życia, które jest spotkaniem, wsłuchiwaniem się w drogę i historię innych, aby odnaleźć nadzieję w tej kulturze spotkania, którą mamy w sercu”, w ten sposób sekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka skomentował przesłanie papieża Franciszka na 53. Światowy Dzień Pokoju, który obchodzony będzie 1 stycznia 2020 roku.

 

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Bruno Maria Duffe wskazał, że w przesłaniu papieskim bardzo mocno wybrzmiewa wezwanie do podjęcia drogi harmonii między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem.

 

Przesłanie papieskie jest ważnym wezwaniem do refleksji nad pokojem, gdyż buduje się go na drodze dialogu społecznego i politycznego, ale także na drodze odnajdywania harmonii z naturą, w szczególności na poziomie gospodarczym, który wykorzystuje dobra naturalne – zaznaczył ks. Duffe.

 

Myślę przede wszystkim o działalności wydobywczej, która jest działalnością bardzo mocno ingerującą w środowisko. Potrzebujemy więc pojednania i innego sposobu myślenia w stosunku do tego, co stworzone. Stworzenie bowiem nie jest instrumentem, ale przesłaniem Boga, które powinniśmy odkryć, odnaleźć granice wykorzystania natury i środowiska, aby żyć prostszym, pokorniejszym życiem, które będzie jednak w harmonii i pokoju z naturą – powiedział ks. Duffe.

 

KAI

TK

 


DATA: 2019-12-14 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

no to już orbitowanie... a w Księdze Rodzaju 1:26 pisze "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!"
10 miesięcy temu / jb
 
Słowa ks Duffe są jego osobistym, autorskim dodatkiem do Ewangelii i 10 Przykazań. Ks. Duffe powinien co najmniej wskazać nam miejsca , które pozwalaja mu na twierdzenia faktycznie zmieniające sens Ewangelii i unieważniające 10 Przykazań. W Piśmie św. i 10 Przykazaniach wszystko jest dla człowieka i tylko o człowieku. Na tym polega skok cywilizacyjny dokonany dzięki Panu Jezusowi , zmieniający cały swiat. Pewnie to razi umysły przepojone pogańska propagandą ekologiczna ,ale taka jest prawda .Co więcej, w tym widać wielkość chrzęścijaństwa, które z samej swojej istoty odcina ludzkość od stryczka zakładanego jej przez kolejne lewice rządzące państwami Zachodu. Wprowadzenie na serio postulatu harmonii miedzy cżłowiekiem i stworzeniem daje rządzącym prawo do porównywania wartosci ludzkiego życia z rzekomymi aspiracjami stworzenia. To jest drogą do wykorzystania chrześcijaństwa do usprawiedliwienia ludobójstwa.Zdaje sie że,tutejszego moderatora ten wniosek przeraża
10 miesięcy temu / Mirek
 
Nowa forma źycia? Czy to był opis jakiegoś filmu SF?
10 miesięcy temu / sp
 
A natura odpowie wybuchem wulkanu, trzęsieniem ziemi itp. zjawiskami i tyle mamy z tej rzekomej harmonii.
10 miesięcy temu / Janek
 
Widzę że to homo-eko-lewactwo,to nowa religia animistyczna,do której przechodzi coraz więcej konformistów.Tylko zamist złotego cielca jest...kot z facedoopa?Hahaha,hipokryci właśnie ośmieszają szlachetną ideę ekologii.Przykro patrzeć na tych mizantropów.Ciekawe o ile procent chcą zredukować populację ludzką i w jakim horyzoncie czasowym? Ale widzę że coraz gwałtowniej przyspieszają.
10 miesięcy temu / RedIsBad
 
@Wojciech, popieram! Tak, żeby widzieli.
10 miesięcy temu / Wernyhora
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.