DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Ks. Dariusz Oko: rząd realizuje ateistyczny program, bliżej im do Urbana niż Jana Pawła II

Ks. Dariusz Oko: rząd realizuje ateistyczny program, bliżej im do Urbana niż Jana Pawła II
fot. PIOTR GUZIK/FORUM

„Rządząca koalicja nie posłuchała żadnych głosów krytycznych. Nie uwzględniła żadnych uwag opozycji ani Episkopatu. Nie wykazała żadnej woli kompromisu” – wypunktował w programie Moniki Olejnik ks. Dariusz Oko. Gościem programu był także poseł Andrzej Rozenek, który zarzucił krytykom ustawy o in vitro chęć… ideologizacji prawa!

 

W programie Moniki Olejnik, poświęconym m.in. ustawie o in vitro, funkcję reprezentanta Polski „postępowej” i "liberalnej" pełnił Andrzej Rozenek – syn działaczy PZPR, aktywista Zrzeszenia Studentów Polski, później dziennikarz tygodnika „Nie”, działacz Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Partii Socjalistycznej, SLD a w końcu Ruchu Palikota.

 

Rząd realizuje program radykalnych ateistów jak pan Rozenek, który uwielbia Jerzego Urbana, a jest jego nowym wcieleniem, czy wcześniej uwielbiał Palikota – jak go pierwszy raz spotkałem. Trzeba zwrócić uwagę, że rząd i ci posłowie zdecydowanie wybierają drogę Urbana, a odrzucają Jana Pawła II – tłumaczył ks. Oko. Jak dodał, krytyczna ocena procedury in vitro przez Kościół opiera się na szacunku do godności ludzkiego życia.

 

Monika Olejnik próbowała zepchnąć dyskusje w dobrze znane tory. Zaatakowała duchownego pytając, czy… uważa dzieci poczęte metodą in vitro za… gorsze. – Każdy człowiek jest najwyższą świętością i przysługują mu wszystkie prawa. Kościół patrzy szeroko. Dzisiaj pani premier mówiła o szczęściu, a Kościół mówi o szczęściu wiecznym, patrzy na wszystko z perspektywy Boga – zachęca ludzi, aby nie stawiali się na miejscu Boga – odpowiedział ks. Oko.

 

Dla ateisty Bóg jest tylko błędną ideą. Kościół przestrzega: nie idźcie drogą Urbana, Rozenka, Palikota. Idźcie drogą świętych, świętego Jana Pawła II. W przeciwnym wypadku nic dobrego z tego nie wyjdzie – tłumaczył duchowny.

 

źródło: TVN24.pl

mat

 


 


DATA: 2015-06-26 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rok i inne katofoby: Przecież nikt nie żąda by nienawidzący katolików korzystali z możliwości krytyki doktryny katolickiej na tym katolickim forum. Ateiści mają swoje ideologiczne portale (np. Racjominimalistę), tam mogą głosić swoje nielogiczne bajeczki :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Ileż tu światłych tumanów się wypowiada w temacie, o którym wiedzą tylko tyle, ile przeczytali z reklam biznesu in-vitro. Ja mam żonę położną, pracującą w klinice ginekologicznej w dużym mieście, która ubolewa nad głupotą Polek dających się nabierać temu diabolicznemu biznesowi. Ksiądz Oko to mądry, znający prawdę człowiek, ale chorzy na ateizm plują bezmyślnie na niego. Wstyd !
ponad 4 lata temu / Rozsądny
 
Zapłodnienie na szkle (lub w probówce) to eugenika bardziej bezwzględna niż komunizm i nazizm, które to idee też miały podstawy naukowe. Walka klas i walka ras zostały zastąpione totalną walką o ,,nadczłowieka,, któremu pozwolą się urodzić inni ,,nadludzie,, i ,,współpracujący,, z tymi ,,nadludźmi,, przyszli ,,rodzice,,. Rodzice pozorni, bowiem prawdziwym ,,rodzicem,, jest lekarz łączący komórki. Zapewne Nietzsche nigdy nie przewidywał takiego sukcesu swej idei. Należy dodać, że zwariował i przebywał 10 lat w szpitalu dla umysłowo chorych, czego nie życzę współczesnym ,,postępowcom,,.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Nie łudźcie się, Bóg nie da z siebie szydzić. Co człowiek zasieje, to i zbierać będzie. Tak więc, do dzieła postępacy! Za lepszą przyszłość, za jeszcze więcej lewackich "praw" człowieka. Jakże piękne byłoby życie w takim raju postępu, gdzie każdy może kopulować z każdym we wszelkich kombinacjach, dzieci poczyna się w szklance, a w szkole są trzy ubikacje. A Bóg, Stwórca Wszechrzeczy?! Jaki Bóg?! To człowiek jest teraz sam sobie bogiem, on może wszystko, nawet ustalić prawo, że jak facet wyzna, że jest kobietą, to już nią jest, albo że 2+2=5. I nikt nie ma prawa się przyczepić. Tylko jak trzeba będzie skonstruować jakiś postępowy kibelek, to jakimś dziwnym trafem zawsze 2+2=4...
ponad 4 lata temu / xyz
 
Życie wieczne ryzykujesz ze względu na samego siebie.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
No, no, no... Takie naloty lewackich bojówkarzy to dotychczas tylko na Frondzie widziałem. Chyba pch24 zyskuje na znaczeniu, skoro swoje oddziały skierowali tu "postępowcy". Serdecznie radzę P.T. Redakcji wycinanie w pień niemerytorycznych hejtów (janik, Religiusz, jurcio50 etc.), bo kamień na kamieniu z portalu nie zostanie. "Postępowych" idiotów (Chochlik, kiks, miecz1230) można zostawić, bo pokazują intelektualny poziom leminżerii.
ponad 4 lata temu / Leon
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.