DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ: zagłosuję na Hołownię jedynie kiedy kontr-kandydatem będzie Biedroń

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ: zagłosuję na Hołownię jedynie kiedy kontr-kandydatem będzie Biedroń
Szymon Hołownia, fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM

„Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń” – skomentował polityczną deklarację o. Adama Szustaka, ks. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

 

Jakiś czas temu popularny w sieci dominikanin zadeklarował swoje poparcie w tegorocznych wyborach prezydenckich dla Szymona Hołowni. W następstwie burzy medialnej jaka przetoczyła się w polskim środowisku katolickim, o. Adam Szustak OP nagrał kolejny film, w którym przeprasza za „upolitycznianie kanału” na platformie YouTube.

 

Jednocześnie nie wycofał swojego poparcia dla niezależnego kandydata, który – przedstawiając się jako katolik – zapowiedział utrzymanie tzw. kompromisu aborcyjnego, podpisanie ustawy o związkach partnerskich oraz wyraził się przychylnie na temat metody zapłodnienia pozaustrojowego.

 

zamieszanie wokół słów dominikanina skomentował na Facebooku ks. Dariusz Kowalczyk SJ:

 

„O. Szustak wyznał, że zagłosuje na Hołownię. Potem uderzył się w piersi, że jako ksiądz nie powinien tego mówić. Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń”.

 

 

W kwestii aborcji Hołownia starł się dzisiaj z partią Razem, która na swoim Twitterze przedstawiła go jako kandydata opowiadającego się za „zaostrzeniem prawa do aborcji”. Kandydat kategorycznie odżegnał się od takiej postawy, jednoznacznie stwierdzając swoje poparcie dla obecnej sytuacji prawnej, a partii Razem zarzucił kłamstwo. W odpowiedzi, administratorzy twitterowego konta Razem, odpowiedzieli: „To nie kłamstwo, ale niewiedza. W błąd nas wprowadziła notka z Pańskiego bloga, gdzie wprost Pan napisał o tym, że jest za zaostrzeniem prawa do aborcji”.

 

Źródło: Facebook.com / twitter.com

PR

 

***

 

Szymon Hołownia jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

 

Jakie niebezpieczeństwa niosą plany globalistów możesz przeczytać TUTAJ. 

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozówj depopulacji.

 

Polska chce być prymusem Agendy 2030. Zobacz co przygotowuje rząd!


DATA: 2020-02-16 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

najlepiej w tej sytuacji nie pójść do wyborów i mieć czyste sumienie bo deklarują to samo w kwestii aborcji, in vitro, związków homo, nawet lepiej jak już zagłosować na Biedronia bo szybciej jako prezydent Polski stanie się nie do zniesienia przez większość społeczeństwa i wtedy stać się może jakiś przełom
5 miesięcy temu / Ewelina
 
Zagłosowanie na kogokolwiek z nich w jakichkolwiek okolicznościach jest grzechem śmiertelnym.
5 miesięcy temu / Monarchista
 
Nie widzę między nimi zbyt wielkiej różnicy ,jeden i drugi jest za aborcją. Jedynie moze jeszcze to że pan Hołownia zdaje się ma żonę w przeciwieństwie do pana Biedronia.
5 miesięcy temu / Wojtek
 
Obaj, Biedroń i Hołownia, są prowadzeni przez masonerię. Jeden przez bezbożną, drugi przez pobożną.
5 miesięcy temu / różnica
 
@blind: Kto wmawia sobie, że Chrystus głosowałby tak jak my? Przecież powinno być wszystkim wiadome, że żaden z kandydatów nie spełnia wymagań Chrystusa, które zostały wyrażone przez Jego Kościół, co do chrześcijańskiego władcy. Powinniśmy głosować na tych, którzy są temu najbliżej, mając świadomość, że nadal jesteśmy bardzo daleko od oczekiwań Chrystusa, które były realizowane w czasach Christianitas. Kto z władających albo kandydujących do objęcia władzy uznaje, że Bogu należy się nie tylko kult prywatny, ale również publiczne i społeczne oddawanie czci, ponieważ to On, będąc Stwórca człowieka, ufundował również ludzkie społeczności i utrzymuje je w istnieniu. I że brak tego jest wielką niesprawiedliwością wobec Boga. Kto z nich uznaje, że Boże prawo odwieczne i naturalne stanowi podłoże i przesłankę każdego pozytywnego prawa albo, że źródłem władzy jest Bóg, że pochodzi ona z góry, a nie z dołu, od ludu - por. Rz 13,1
5 miesięcy temu / M.
 
Inna sprawa gdyby chodziło o wybór między Hołownią a Biedroniem, bo w ostateczności efekt końcowy będzie taki sam. Może u Hołowni trochę dłużej to potrwa, ale ostatecznie hołduje takiej samej tolerancji jak Biedroń więc wielkiej różnicy nie ma. I tu rzeczywiście nie byłoby sensu iść na wybory.
5 miesięcy temu / Iw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.