DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Ks. Dariusz Kowalczyk: polityczna poprawność to największa współczesna herezja

Ks. Dariusz Kowalczyk: polityczna poprawność to największa współczesna herezja
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Rudy and Peter Skitterians)

„Polityczna poprawność to – moim zdaniem – największa współczesna herezja, która rozbija Kościół od wewnątrz. Tymczasem Słowo Boże, Stary i Nowy Testament są na wskroś politycznie niepoprawne” – pisze na łamach tygodnika „Idziemy” ks. Dariusz Kowalczyk.

 

Kapłan przypomina smutne wydarzenie, jakie miało miejsce w czerwcu we włoskiej Genui, gdzie w trzech kościołach miała odbyć się modlitwa ekspiacyjna za grzech homoseksualnej parady, która w połowie miesiąca przeszła ulicami miasta. Ostatecznie modlitwa się nie odbyła, ponieważ zabroniła jej… kuria arcybiskupia.

 

„Nie wiem, czy i jak kuria uzasadniała taką decyzję. Ale mogę się domyślać, że gdyby jakiś jej przedstawiciel zechciał szerzej omówić sprawę, to usłyszelibyśmy, iż Kościół nikogo nie potępia i nie należy modlić się przeciwko komuś, ale we wszystkim szukać dobra zgody i pokoju”  podkreśla ks. Kowalczyk, po czym pyta: „Czy modlitwa wynagradzająca Bogu profanację jest modlitwą przeciwko człowiekowi, który profanacji dokonał?”.

 

Ks. Kowalczyk zwraca uwagę, że obecnie wśród duchownych dominuje przekonanie, iż „trzeba pokazywać miłosierne oblicze Boga, a nie czepiać się tych, którzy inaczej myślą”. Jego zdaniem tego typu podejście jest sprzeczne z życiem i nauką Pana Jezusa, który został ukrzyżowany „właśnie dlatego, że się czepiał, to znaczy mówił prawdę, która się nie podobała”.

 

Jak wskazuje publicysta tygodnika „Idziemy” w historii Kościoła wielokrotnie „pojawiali się święci odnowiciele, którzy jasno nazywali grzech i wzywali do nawrócenia”. Dodaje, że dzisiaj z kolei „pełno takich, którzy samo mówieni o grzechu uważają za niemiłosierne”, po czym pyta: „A może w całej tej retoryce, która doprowadziła do zabronienia modlitw ekspiacyjnych za Gay Pride, nie chodzi o miłosierdzie, ale o strach przed dominującymi ośrodkami medialnymi?”.

 

„To prawda, że w historii Kościoła nie brakowało legalizmu, bezduszności, pedagogiki lęku, nieustannego straszenia piekłem i widzenia wszędzie grzechu śmiertelnego. Z takimi postawami można zapewne tu i ówdzie jeszcze się spotkać. Ale od dawna jest to margines. Rzeczywiste zagrożenia Kościoła znajdują się zupełnie gdzie indziej. Do nich należy lękliwe podlizywanie się potężnym ideologiom i modom”  podsumowuje ks. Kowalczyk.

 

 

Źródło: Tygodnik „Idziemy”

TK

 

  


DATA: 2019-07-03 12:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szacun. Znaczy są Księża którzy jeszcze wierzą. Chwała Bogu!
6 miesięcy temu / Kasandra
 
100/100 Tak właśnie. Tchórzostwo i lizusotwo to największe zarazy. Wygoda i brak charakteru zniszczy Kościół od wewnątrz.
6 miesięcy temu / Gość
 
Wezwanie Chrystusa: Nie lękajcie się ! trzeba zastąpić aktualnym wezwaniem kościelnym : Lękajcie się!
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
Poprawność polityczna to kaganiec krępujący wolność wypowiedzi. Nie można już nazywać gejów określeniem części rowerowych. Jeżeli ktoś może być dumny z bycia zboczeńcem, równie dumny może być homofob.
6 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
cytaty :1 wynagradzająca Bogu ? człowiek może coś BOGU wynagrodzić ? toż to pycha ,2."że się czepiał, to znaczy mówił prawdę, która się nie podobała?.NIE czepiał się, mówił prawdę -to nie to samo ..."w historii Kościoła. nie brakowało legalizmu, bezduszności, pedagogiki lęku,, nieustannego straszenia piekłem i widzenia wszędzie grzechu .śmiertelnego.sens powyższego jest negatywny..ale od dawna jest to margines" -no to własnie proszę się zastanowić dlaczego jest to margines? bo zmienili to ówcześni "heretycy"Ksiądz wiele musi przemyśleć albo wyrażać się jaśniej
6 miesięcy temu / ale ale
 
Święta prawda!
6 miesięcy temu / Dariusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.