DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Ks. Dariusz Kowalczyk: no to mamy wojnę i to na wielu frontach!

Ks. Dariusz Kowalczyk: no to mamy wojnę i to na wielu frontach!
Fot. Dawid Tatarkiewicz / FORUM

„No to mamy wojnę. Toczy się ona na wielu frontach. Politycznym, prawnym, kulturowym… Nie jest to zwyczajny spór. (…) Nie są to też jakieś wybryki chuliganów, pojedyncze incydenty. To zaplanowana, rozpisana na wiele bitew wojna. Jej strategię przygotowano m.in. na neomarksizujących uczelniach Zachodu”, pisze na łamach tygodnika „Idziemy” ks. prof. Dariusz Kowalczyk, wykładowca Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie.

 

W ocenie kapłana wojna, z jaką mamy do czynienia, to eskalacja odwiecznego konfliktu, jaki toczy się pomiędzy rzeczywistością stworzoną przez Boga, a rewolucyjnym buntem człowieka, który chce stworzyć wbrew Bogu nową rzeczywistość .

 

„Doszliśmy do niewyobrażalnych jeszcze nie tak dawno absurdów, a zarazem do ideologicznego zamordyzmu, że ogłupiali ludzie ugryzą się dwa razy w język, by nie powiedzieć np., że tylko kobieta może zostać matką. Mogliby bowiem narazić się na internetową nagonkę, a w konsekwencji nawet na poważne kłopoty ze strony pracodawcy”, wskazuje ks. Kowalczyk.

 

Zdaniem duchownego rozsadnikiem „nowego oszustwa”, jakim jest ideologia gender/LGBT są ONZ i UE. „Diabeł zapewne chichocze z faktu, że UE, której ojcowie byli katolikami odwołującymi się wyraźnie do wartości biblijnych, teraz znalazła się w rękach liberalnej lewicy, często po prostu chrystofobicznej. Cierpi z tego powodu Polska, której większość obywateli odrzuca importowane ideologie”, podkreśla.

 

Ks. Kowalczyk przypomina słowa homilii papieża Franciszka, wygłoszonej w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty stwierdził, że mamy do czynienia z ideologiczną i kulturową kolonizacją, które nie tolerują żadnych różnic. W efekcie nie ma miejsca dla ludzi wierzących – ich należy prześladować. „Mówił wówczas (Franciszek – red.) o prześladowaniu kulturowym, które polega na tym, że pojawia się nowa antykultura, która chce zniszczyć wszystko, co zastała”, wskazuje.

 

„Tak działały ludobójcze systemy w XX wieku: komunizm, nazizm, maoizm, polpotyzm. Współczesne ideologie neomarksistowskie nie stosują przemocy fizycznej, ale paradoksalnie są bardziej skuteczne. Za pomocą potężnych mediów tumanią ludzi, przeciągając ich na swoją stronę. Przeciągają też niektórych chrześcijan, co jest szczególnie niepokojące. Bo ideologie gender/LGBT są absurdalne i groźne, ale kiedy doda się do nich trochę Ewangelii, stają się jeszcze bardziej absurdalne i groźne”, podsumowuje ks. Dariusz Kowalczyk.

 

Źródło: tygodnik „Idziemy”

TK


DATA: 2020-08-15 12:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aleksandrareims: wiara w Jezusa Chrystusa to nie jest ideologia . Ojciec filozofii nowożytnej, pseudofilozofii Kartezjusz sprowadził człowieka, Boga do idei , a jak coś się sprowadzi do idei to można łatwo i szybko wszystko zbanalizować, i tak też się dzieje. Najpierw był Kartezjusz potem Luter,Kalwin, Marks, Engels, Stalin, Lenin, Hitler , ideologia LGBT , wcześniej czerwony później zielony komunizm itd itp
1 miesiąc temu / anonim
 
Katakumby czekają...
1 miesiąc temu / Polka
 
Jestem tymi zmianami przerażona, mieszkam w Chicago i co dzieje się teraz na całym świecie to jest jakiś szatanski horror. Ludzi zaślepia żądza wolności wyborów swojego życia i żądza pieniędzy. Obserwuje ludzi i nie poznaje ich, włączając własną córkę, która zupełnie się wypala Boga i stwierdziła, że teraz jest dopiero zupełnie wolna i może robić co chce. Jest na świecie tak strasznie dużo ludzi, którzy przestali wierzyć w cokolwiek nie mówiąc o Bogu. Ja uważam, że katolicy są sukcesywnie niszczeni, a nasza ideologia wiary Jesusa Chrystusa i przestrzegania Biblii i nauk Jezusa Chrystusa po prostu im przeszkadza i chcą nas totalnie zniszczyć. Księża nawet nie mogą powiedzieć kazania jakie by chcieli bo od razu są wzywani do Biskupa i dostają nagrane. U nas są niszczone totalnie krzyże z Jezusem Chrystusem, Matka Najświętsza i już się zdarzają palenia kościołów. Ja już nawet myślę, że niedługo będziemy małą grupą katolicką która będzie się ukrywać a eucharystia będzi
1 miesiąc temu / Aleksandrareims
 
Proszę o łaskę nawrócenia dla męża i corki. Także o dobre miejsce życiowe dla niepełnosprawnej córki która ma ograniczenia
1 miesiąc temu / Hanna
 
Wielebny Duchowni,gdyby koncentrowali się na spełnianiu powierzonej im misji dałoby szczęście i radość Ludziom.Wtedy nie byłoby nowej " wojenki" o której Wielebny wspomina.Proste.Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Katolicka nie f
 
Kapłani kompromisu, zamiast wykonywać misję nauczania wszystkich narodów, którą Chrystus im polecił oraz do której się zobowiązali przyjmując dobrowolnie święcenia kapłanskie, zamiast nauczać prawd wiary, które przechowuje Kościół, zamiast sprawować prawdziwy kult Boga, czyli składać Najświętszą Ofiarę w tradycyjnym rzymskim rycie, w Duchu i Prawdze, czym się kapłani zajmują? Naprawianiem świata, który przemija. Głoszeniem łechcących umysły utopii, podsycaniem sztucznych konfliktów, które utrwalają sztuczne polaryzacje. Prawdziwie szlachetni kapłani, którzy dzień w dzień trudzą się przekazując tradycyjną naukę Chrystusa i Apostołów, w tym o grzechu, a nie jedynie własne opinie na różne atrakcyjne medialnie tematy, w mediach katolickich nie istnieją. Po prostu nie istnieją, nie ma ich. Redaktorów "katolickich" nie interesuje np. nauka Apostoła o nienaturalnej skłonności do tej samej płci. Ich interesuje "ideologia LGBT", czyli modny eufemizm dla zobojętniałych.
1 miesiąc temu / Murem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.