DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Ks. Daniel Wachowiak: dialog z atakującymi Kościół jest niemożliwy. Są zaślepieni nienawiścią

Ks. Daniel Wachowiak: dialog z atakującymi Kościół jest niemożliwy. Są zaślepieni nienawiścią
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Adam Białous/PCh24.pl

Ks. Daniel Wachowiak odniósł się na Twitterze do sytuacji jaka panuje w naszym kraju – coraz śmielszych i gorszących wystąpień środowisk LGBT+, szerokiej promocji tego środowiska i reakcji ludzi Kościoła. Postawiona diagnoza jest surowa.

 

„W czasie, gdy celem potężnych ośrodków antychrześcijańkich jest ekspansja, wydaje się, że uczniowie Jezusa zagubili swoją misję. W wielu przypadkach jest to jedynie zachowanie świętego spokoju, stąd niszczący wpływ ducha świata, jest większy nawet w Kościele niż Mądrość Ducha Św.” – napisał ks. Wachowiak. 

Kapłan przypomniał do czego bezkarnie posuwają się środowiska LGBT+. „Profanują JP2, szydzą z procesji Bożego Ciała, wulgarnie przedstawiają Matkę Bożą, robią zdjęciową sesję kpiąc z Ukrzyżowanego... Oni piewcy tolerancji i mowy miłości a my wyciszeni w narożniku oraz przedstawieni jako odpowiedzialni za wszelką agresję, nienawiść i pedofilię” – podkreślił.

 

Jak dodał, „Do tego dochodzi coraz śmielsza seksualna edukacja dzieci, histeryczne przedstawianie siebie jako pokrzywdzonych przy jednoczesnym szydzeniu z katolików i ich wartości”.

 

Co istotne, jak zauważył ks. Wachowiak, z osobami atakującymi Kościół nie da się rozmawiać. Są oni bowiem zbyt mocno zaślepieni nienawiścią do katolicyzmu. „Ziejący nienawiścią do katolicyzmu są już na takim poziomie zaślepienia, gdzie nie da się prowadzić żadnej merytorycznej dyskusji. Cokolwiek powie prawdziwy chrześcijanin, oni obrócą w kolejną pogardę, szyderstwa, czyniąc z siebie cierpiętników. Dialog niemożliwy. Pokuta za nich” – zaznaczył.

 

I jak dodał, „Bardzo przykre jest to, że wielu z nich sporo zawdzięcza Kościołowi. Wspomnę także, że większość z nich to ochrzczeni, po I Komunii Św. i innych sakramentach. Jednocześnie ich przekonania są niezgodne z Ewangelią. Letni katolicy przemieniają się w nieprzyjaciół Prawdy”.

Ks. Wachowiak celnie zauważył, że środowiska te mają swoich propagatorów w Kościele i posługują się „katolickimi mediami” siejąc zamęt i relatywizując naukę Kościoła katolickiego. „Mają swoich przedstawicieli wewnątrz Kościoła, nawet „swoje katolickie” media. Sieją zamęt stając się biblijnym kwasem. Zamiast troszczyć się o wzrost wiary, rozmiękczają naukę KK dla własnych korzyści” – dodał ks. Wachowiak.

 

Źródło: Twitter

MA


DATA: 2019-07-26 14:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@t do Twojej wypowiedzi trzebaby jeszcze dodać, że za tym wszystkim stoją masoni, którzy chcą zniszczyć Kościół i przejąć władzę nad światem. Deprawacja to jeden z wielu sposobów, bo człowiek zdeprawowany, pozbawiony wartości i relacji z Bogiem staje się bezwolną marionetką... Ale Niepokalane Serce Maryi Zatriumfuje. Przeczysta Dziewica zwycięży, Jej się oddajmy i odmawiajmy różaniec codziennie!!!
22 dni temu / Polka
 
Na Polskę napiera wykuwana w kużniach marksistowskich hunwejbinów antykultura represywna - odrzucająca obiektywną rzeczywistośc na rzecz rojeń paranaukowych teorii.Jest to sterowana z zewnątrz agentura mająca dopowadzic do destabilizacji kulturowo-społecznej.Ten lewacki lobbing z natury jest agresywny a gdy napotyka okazywaną słabośc to rozzuchwala się bardziej w postulowaniu swoich roszczeń.
22 dni temu / t
 
odpowiedź jeszcze konkretniejsza
22 dni temu / do do Ewa
 
wydaje się, że rządzący Państwem i Kościołem w Polsce winni udać się po naukę do Ks Wachowiaka. W prostych slowach powiedział prawdę. Brawo
22 dni temu / alex
 
pytanie było konkretne -czy ty jako katoliczka uważasz ze rzucanie kamieniami w geja to grzech
22 dni temu / do Ewa
 
@ala wilk - moralność gejowska: rzucanie kamieniami w gejów to grzech, ale w odwrotnym kierunku to już niekoniecznie. Pzdr.
22 dni temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.