DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"W przeszłości był konsultantem Kongregacji Nauki i Wiary", naprawdę?
3 miesiące temu / Kraśko
 
Wydaje mi się, ze najbliżej właściwej oceny tego co się dzieje wśród hierarchów KK jest ~iskierka~. Też zapytam. Czy Słowo Boże ma jakieś braki, że ciągle coś ulepszają, dodają, odejmują, interpretują każdy inaczej i zmieniają ? Czy nie wystarczy nam Słowo Boże zawarte w Nowym Testamencie? Czasem myślę, że do apostolskiej działalności ewangelizacyjnej naszych hierarchów, Nowy Testament i zawarte w nim Słowo Boże wcale nie jest im potrzebne.
3 miesiące temu / oj tam
 
#krisbac No właśnie dobrze napisałem, Pisma nie tłumaczy się dosłownie, Jeśli powołujesz się na sam Stary Testament zostajesz w Prawie Starego Testamentu, wypełnić znaczy ST i NT, takie były czasy i kultura obrazuje zastosowanie środków w tym czasie - Stary Testament, to tak jakbyś trzymał się starotestamentowego prawa ukamienowania, a proroctwo i prawo mówi, kto jest bez grzechu... W moim przykładzie hipotezie, że zginą tylko ci...aborcja i eutanazja ukazuję gdzie jest samo setno walki o życie, czy śmierć, Panowania Chrystusa i panowania antychrysta, civitas Dei i civitas diaboli, to jest sama podstawa, bo mówi nam kto jest Bogiem, w Bogu nie ma zabójstwa, nie ma śmierci, grzech zawsze jest śmiercią jakikolwiek. Sens duchowy że zginą... znaczy tyle że jak się nie nawrócą, tutaj nie ma żadnej moderny.
3 miesiące temu / axe
 
@axe- "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić." A ty przemawiasz w duchu modernistycznym "takie były czasy i kultura". Całe Pismo Święte, włącznie ze Starym Testamentem ma zastosowanie zawsze, w każdym czasie. Po nastaniu Nowego Testamentu, przykład Proroka Eliasza wypełniała w duchu Ewangelii mdi. Święta Inkwizycja tak dzisiaj wyklinana, niestety też przez tak wielu katolików. P.S. Nie jest prawdą, że zginą tylko ci, którzy są za eutanazją i aborcją, katalog grzechów jest o wiele szerszy.
3 miesiące temu / krisbac
 
"Każdy ma,swoją wiarę". To manifest modernistów.
3 miesiące temu / Zbigniew
 
@Jot,,, Gdyby Eliasz teraz był to mówił by w tym samym Duchu Bożym co prorocy tacy jak św PiusX, czy św Jan Paweł II, użył by słowa, ponieważ z chwilą Przyjścia na świat Chrystusa, wszystko zostało Objawione i wypełnione, tzn tyle, że w Starym Testamencie Eliasz musiał wytracić fałszywych proroków, bo tylko w ten sposób żydzi mogli uwierzyć w znak Boży, takie były czasy i kultura. Natomiast dzisiaj gdyby był Eliasz wygłosił by krótkie kazanie: "zginą tylko ci, którzy są za aborcją i eutanazją" i to by wystarczyło, bo uderzyłoby w samo centrum władzy fałszywych proroków w ich fałszywą wiarę, że są bogami.
3 miesiące temu / axe
 
Taaa - Bóg chce pluralizmu religijnego. Akurat. Nie będziesz miał...no kto pamięta? Albo: "20 Achab rozesłał polecenie wszystkim Izraelitom i zgromadził proroków na górze Karmel. 21 Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: ?Dopókiż będziecie chwiać się na obie strony? Jeżeli Jahwe jest prawdziwym Bogiem, to Jemu służcie, a jeżeli Baal, to służcie jemu!? Na to nie odpowiedzieli mu ani słowa. 22 Wtedy Eliasz przemówił do ludu: ?Tylko ja sam ocalałem jako prorok Pański, proroków zaś Baala jest czterystu pięćdziesięciu... ... Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł: ?Naprawdę Jahwe jest Bogiem! Naprawdę Pan jest Bogiem!? 40 Eliasz zaś im rozkazał: ?Chwytajcie proroków Baala! Niech nikt z nich nie ujdzie!? Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił." Przetłumaczę "wytracil" - zabił, eksterminował. Zakończył ich życie. I słusznie. Gdyby Eliaszsie terazpojawil to pewnie co niektórych ekumenistow tez by...
3 miesiące temu / Jot
 
Amazonski czy masonski ?
3 miesiące temu / Nick
 
Kwintesencja wiary chrześcijańskiej to OSIEM BŁOGOSŁAWIEŃSTW i MESJASZ CIERPIĄCY
3 miesiące temu / JP z Wro
 
@ iskierka: Pięknie powiedziane! @ A.G.: Również żywię taką nadzieję!
3 miesiące temu / Karol
 
"Nieszczere otwarcie na drugą osobę, podobnie jak zachowanie zakładające wyższość własnej racji i tym samym zastrzegające zbawienie wyłącznie dla własnej wiary, niszczą tę wiarę". Ehehe... "Największym dogmatem naszej religii, że poza katolicką wiarą nikt nie może się zbawić" - papież Grzegorz XVI, list do biskupów Bawarii z 12 września 1834 r. "Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę. Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki" - Quicumque, Symbol Atanazjański
3 miesiące temu / M.
 
Przecież to jakaś PARANOJA. Z Watykanu wychodzą dokumenty niemal HERETYCKIE. Krytykują je sami Duchowni a nawet Biskupi i co ? Czytamy jakieś kolejne artykuły, komentarze ? Jak dokumenty są HERETYCKIE to autorzy tych dokumentów są HERETYKAMI , wilkami a NIE PASTERZAMI. Aż strach pytać Kim jest p. Franciszek i komu służy ? W kółko hierarchowie debatują , ZMIENIAJĄ, ulepszają , manipulują przy NAUCE PANA Jezusa Chrystusa tak jakby Słowo Boże miało BRAKI. Toż to PYCHA i pokusy Diabła. Doktoryzują się , stają się profesorami, debatują i EPATUJĄ człowieczą wiedzą popisując się erudycją zapominając najważniejsze : To nie wiedza ZBAWIA człowieka tylko WIARA w Syna Bożego Jezusa Chrystusa . Reszta to marność i gra pustych słów.
3 miesiące temu / iskierka
 
Ufam że Pan Bóg nie dopuści do tego synodu.
3 miesiące temu / A.G.
 
Wrogowie Kosciola obok jawnych herezji dzialaja tez przebiegle tak zeby ich dzialan nie mozna bylo klarownie okreslic a tylko nazywc: zdaje sie,wydaje sie wyglada na to ze.przypomina to itd.w sumie ta takie nie skorki a skory banana na ktorych wyklada sie nie jeden nie zauwazajac ze pod nimi byl ostatni schodek nad przepascia i czerwona linia ktorej przekraczac nigdy nie wolno.
3 miesiące temu / Nick
 
"zachowanie zakładające wyższość własnej racji i tym samym zastrzegające zbawienie wyłącznie dla własnej wiary, niszczą tę wiarę" No to już czysta herezja przecząca Biblii. Tylko ludzie którzy uwierzyli w Chrystusa są zbawieni. Po to jest właśnie ewangelizacja, żeby to ogłosić całemu światu.
3 miesiące temu / V73
 
No i pozamiatane , można by napisać , czy jest nadzieja że ta destrukcja w KK. zostanie powstrzymana ? , jestem przekonany że nie i duch mój mnie w tym utwierdza , to musi się stać ... Zwiedzenie trwa na różnych poziomach KK. , mimo sprzeciwu nielicznych Biskupów i wiernych , w zasadzie nie napotyka zdecydowanego oporu . Przykładem niech będzie atak na Arcybiskupa Jędraszewskiego , który z polskich biskupów jasno poparł Jego stanowisko ? , nieliczni . Episkopat wydał w tej sprawie tylko oświadczenie i tyle a z Biskupów więcej zagranicznych niż polskich jasno podziela Jego pogląd na temat ideologi gender i odważnie stanęło w obronie prawdy . Tak więc co do synodu i jego przebiegu , nie mam wątpliwości , zrobią to co będą chcieli . Powtarzam , " ... to musi się stać ... "
3 miesiące temu / krzysztof
 
czyli kościół instytucja, a nie Kościół Oblubienica, Matka Boża zapowiadała to w różnego rodzaju objawieniach np w Litmanovej, także bł. Katarzyna Emmerich mówiła o masonerii, która rozwala kościół od środka. Tutaj nie ma żadnej wątpliwości jeśli chodzi o diagnozę.
3 miesiące temu / axe
 
Na podstawie czego twierdzą współcześni reformatorzy Wiary Katolickiej, że ona wymaga zmian?! Ano na podstawie własnego WIDZIMISIĘ! A na podstawie czego napisano Ewangelie?! Ano na podstawie Świadectwa Uczniów Życia i Odkupieńczej Męki Jezusa Chrystusa. Jak można wobec tego powiedzieć, że to tylko częściowa herezja?! Takie właśnie myślenie prowadzi potem do rozumienia grzechu jako tylko w pewnym sensie obrażającego Boga! A jeżeli to tylko taka przenośnia, to i jaki sens ma w ogóle jakieś tam wyrzeczenie, czy wstyd? Ot i cały modernizm . . .
3 miesiące temu / AndrzejBR
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.