DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ksiądz ze znaczkiem tvnu...i wiesz wszystko
3 dni temu / asd
 
Wierzbicki pokazał, że w tym co zrobił, nie ma w nim miłości do Boga bo drwi sobie z Dekalogu: z I przykazania, bo nie służy Bogu lecz szatanowi, z IV bo zmiana płci i popieranie tego jest brakiem czci dla rodziców którzy przekazali dar życia zaprogramowany przez Stwórcę, z VI bo Markot żyje w rozpuście, a Wierzbicki go popiera, z VIII bo wystawia fałszywe świadectwo wielu osobom. Tym samym nie ma miłości do bliźnich co pokazują trzy ostatnie złamane przykazania. Ale nikt z nas nie jest bez winy! Więc modlimy się za tego biednego kapłana, który jak z trampoliny na główkę wyskoczył w jezioro ognia. Na razie leci... Za niego i za jego zwolenników módlmy się: Wierzę w Boga Ojca!... I proponuję wpisać w wyszukiwarkę; Doktor Rajmund Diokers. Poznacie w kilka minut fakt historyczny z książki: "Piekło. Czy jest? Czym jest", o profesorze uniwersytetu paryskiego który został potępiony w Piekle i dla czego. Książka posiada Imprimatur. Pokój z wami! Króluj nam Chryste!
3 dni temu / ry.janszarmach3
 
Wielka szkoda, że ten ksiądz zamiast się ukorzyć i przyznać do błędu woli światowe zaszczyty i dalej idzie w zaparte. Tak to jest gdy zamiast prostą i jasną Ewangelią nabija się głowę uczonymi lewackimi teoriami - wtedy bardzo łatwo zejść na manowce, a szatan tylko na to czeka. Ciekawe kiedy np. ostatni raz sięgnął do Biblii, można odnieść wrażenie, że chyba bardzo dawno temu... Trzeba się modlić za tego księdza o łaskę nawrócenia póki nie jest za późno.
3 dni temu / abc
 
@Dawid: No właśnie, czym jest walka o prawa najsłabszych - uczestniczenie w chwytliwych medialnie akcjach, czy np. walka o najwyższe dobro, czyli o życie ludzkie od chwili poczęcia? Proponuję na początek odpowiedź na pytanie - kto to są ci bracia najmniejsi?
3 dni temu / anonim_galeon
 
Szkoda że ten ksiądz nie zorientował się że pan Michał ma bardzo niski potencjał moralny.
3 dni temu / gerds
 
@Dawid Agresywni marksiści nie są słabi za to ich ofiary, dzieci nienarodzone są w istocie najsłabsze. Macie ich krew na rękach, nie miej złudzeń, Bóg upomni się o nie w dniu twojego sądu a twój przewodnik diabeł będzie Cię oskarżał. Ratuj swoją duszę.
3 dni temu / Cyraniusz
 
Tak, ja domagam się, by Cię wyrzucili z KUL. Bo kładąc pieniądz na tacę przeznaczoną na utrzymanie KUL będę to od teraz robił z bólem serca. I dopóki nie zaprowadzi się ładu, niech rektor KUL nie przysyła do odczytywania księżom listów duszpasterskich opowiadających o szlachetnej historii KUL, bo wygląda na to, że historia to w tym wypadku synonim przeszłości.
3 dni temu / M
 
Co widzisz na monecie ? Oddajcie cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie ! Ale co oddawać jeżeli gość się wykluczył na starcie z KK ! Nad ofiarą incydentu nikt nie lituje się Czyli doszło do odwrotności prawa moralnego ! Sprawca ma większe prawa niż ofiara i o co w tym chodzi? Najgorsze że kapłan to afirmuje i jeszcze się tym szczyci .
3 dni temu / TAKI TAM
 
@Wojtek76, nieprawda, właśnie że Pan Jezus powie "Kiedy byłem przybyszem, przyjąłeś mnie ... co uczyniłeś jednemu z braci moich najmniejszych, mnieś uczynił". To Tobie Wojtku polecam pod rozwagę swoje poglądy i rozeznanie czym jest walka o prawa najsłabszych.
3 dni temu / Dawid
 
"ale słyszałem, że ma wielki potencjał intelektualny" Jaki więc jest potencjał intelektualny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego?
3 dni temu / Ryś
 
Gdyby zebrać podpisy w sprawie zwolnienia z pracy na KUL ks. Wierzbickiego tylko w mojej parafii - to ta "garstka" liczyłaby już kilkaset osób.
3 dni temu / poparcie
 
Ks. profesorze Wierzbicki, a jaki wielki potencjał intelektualny ma Lucyfer - "Niosący Światło". Nieco mniejszy miał Marks, Dowkins, Polpot. Tego profesora szybko na emeryturę lub do transportu materiałów sypkich.
3 dni temu / tylko mgr dogma
 
Księże Wierzbicki przyjdzie taki dzień w którym Pan Jezus spojrzy księdzu w oczy jak temu łotrowi który go uderzył w twarz i spyta:Dlaczego mnie bijesz?. Co ksiądz odpowie?
3 dni temu / Wojtek76
 
Każdy ma prawo do obrony. Ksiądz został zaatakowany a szczególnie jego pozycja więc broni wszystkiego tego co uzyskał do tej pory. Jeśli jeszcze wygra to dopiero zamiast przystopowac lub zatrzymać nastąpi forsowanie prądów ewidentnie poprawnych politycznie.
3 dni temu / T
 
Takich kapłanów jest więcej i mają ogromny wpływ na kształcenie kleryków. Jak zatem ma być dobrze skoro jest to tolerowane ?
3 dni temu / eee
 
@Dawid.Walnij się w makówkę. pluje na Polskę i Polaków, a ty mówisz, że on jest słabszy.
3 dni temu / m.
 
Ks. Alfred Wierzbicki broni aktywisty LGBT Michała Sz.: ma wielki potencjał intelektualny. Dla mafii lawendowej na pewno.
3 dni temu / M.
 
Ani złotówki na KUL aż do czasu odwołania tego biednego ksiedza. Nie dają skutku krytyka to moze odcięcie od gotówki zmotywuje do reakcji. Czyzby kosciól faktycznie juz przechodził sąd przed golgotą?
3 dni temu / Pan Jan
 
Kłamiesz z przekonania czy służbowo? Bo mówienie o agresorze że jest tym słabym to nie jest prawda.
3 dni temu / @Dawid
 
czyżby przedstawiciel lawendowej mafii bronił swojego, powinno się też tą sprawę zbadać od tej strony
4 dni temu / abc
 
Był zdziwiony wulgarnym i agresywnym zachowaniem po wyjściu z aresztu "to nie jest właściwy język", ale nie napadem i pobiciem człowieka przed aresztowaniem, co uznał za nieproporcjonalne środki, i dlatego poręczył. Skąd się takie tuzy intelektualne biorą, do tego jeszcze wykładowcy w sutannach na uniwersytecie katolickim? Jeśli o mnie chodzi, to nie dam już więcej na tacę na KUL, bo jeśli dawałem, to na uczelnię katolicką, a nie na taką, gdzie tacy wolnomyśliciele kształtują umysły studentów. Już tak całkiem na marginesie - jakim trzeba być - naiwnym, spaczonym - żeby "kupić" w ogóle taką kreaturę, jak Michał Sz. ps. Margot.
4 dni temu / pga
 
Co jeszcze musi się stać, żeby ten człowiek został w końcu wydalony zarówno z katolickiej ? uczelni, jak i ze stanu kapłańskiego ?
4 dni temu / Ruben
 
Jak dotychczas, to nic nie wskazuje na to, że "Michałek" dysponuje jakimś potencjałem, a już na pewno nie intelektualnym. Natomiast jest oczywiste i smutne, że takowego potencjału brakuje szanownemu księdzu Wierzbickiemu.
4 dni temu / Andrzej
 
Wszyscy już widzieliśmy ten JEGO "wielki" potencjał intelektualny w języku jakiego używa i w ogólnym zachowaniu.
4 dni temu / Rose
 
''Bywalcy świata, zwanego światem intelektualnym, dzielą się na dwie kategorie: na tych, którzy wielbią intelekt oraz na tych, którzy go używają'' - Chesterton.
4 dni temu / Ewa
 
Jedyny sprawiedliwy. Bóg zapłać, Księżę profesorze. Dość pomiatania słabszymi.
4 dni temu / Dawid
 
Jak to mówił Boguś: nie chce mi się z Tobą gadać...
4 dni temu / Kasandra
 
Nie, po prostu nie wierzę jak kapłan może takie brednie wygadywać. Trzeba się modlić o nawrócenie duchownych.
4 dni temu / Monika
 
@szkielet ja bym się zastanowiła czy ten ksiądz nie zaciągnął ekskomuniki... To straszne, że ludzie mieniący się pasterzami Chrystusowych owieczek jawnie plują na naukę Chrystusa
4 dni temu / ja
 
a jeszcze jedno, moja babcia mówiła, że jak Pan Bóg chce pokarać to rozum odbierze i wszystko w temacie.
4 dni temu / radoslaw1971
 
Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: ?Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie..... i wszystko w temacie .
4 dni temu / radoslaw1971
 
Ależ jasne że wyrzucić z roboty. Na katolickiej uczelni nie powinno być miejsca dla zwolenników tęczowej zarazy. Jak się weźmie do jakiejś uczciwej pracy to może zmądrzeje
4 dni temu / Marks
 
Chrystus błądzących upominał a nie głaskał po główce. Co to za kapłan który o tym nie pamięta ? Nic dziwnego że tacy ''postępowi'' księża na zachodzie doprowadzili tam do upadku chrześcijaństwa. U Nas się to samo zaczyna i jak widać robactwo już przywdziewa owczą skórę i mami kłamstwami
4 dni temu / Neron
 
Kościół miał wielu wybitnych przedstawicieli duchowych i intekektulanych. Warto tu przypomnieć postacie Tetuliana, czy Orygenesa. Jednak w swoich poglądach i nauczaniu odpadli od nauczania Kościoła. Z ksiedzem profesorem jest podobnie. Nikt nie kwestionuje jego dorobku intelektualnego, lecz to, co z mozolem gromadził przez lata, teraz jest bez znaczenia, gdyż głosi poglądy, które są sprzeczne z doktryną Kościoła. Fałszywa litość dla doczesności może skutkować tragedią w wieczności. A przecież jego zadaniem jako kapłana jest doprowadzenie takiego Margota do nawrócenia, a nie trwanie w postawie, która niesie śmierć duchową na wieki.
4 dni temu / Krakusik
 
Od lat nie wspieram finansowo KUL, a to kolejny przykład utwierdzający mnie w przekonaniu o słuszności mojej decyzji.
4 dni temu / mec
 
Jakiej nienawiści? Do tej pory obserwujmy eskalację nienawiści wobecwszystkiego co wynika z kultury chrześcijańskiej i natury ze strony ideologów LGTB i poranionych osób mających problemy natury seksualnej.
4 dni temu / R.
 
To niech go czegoś nauczy, jeśli jest taki profesor, a tamten taki aktywista.
4 dni temu / Linkc
 
jak profesura zostala zniszczona ! dolaczył do Hartmana, Fuszary,.Środy itd Ani.zlotowki.na KUL !!!
4 dni temu / retro
 
Z tym ''wielkim potencjałem intelektualnym'' to obaj się dobrali. Może w innych sferach też?
4 dni temu / Ewa
 
Ten ksiądz jest nadal wykładowca KUL. To o KUL-u mówi bardzo duuuużo.
4 dni temu / NIK
 
Panowanie nad takimi emocjami zapewniało w naszej kulturze dobre wychowanie, przestrzeganie zasad kulturowych i norm zachowań społecznych. W tym nieszczęsnym przypadku zabrakło tego wszystkiego. Zaczyna się od braku dyscypliny w procesie wychowania, a jak się to kończy wszyscy widzimy. A co do księdza..., no cóz jak to mówią: jak kogoś Pan Bóg chce ukarać, najpierw odbiera mu rozum.
4 dni temu / 123
 
Kompletny odlot
4 dni temu / Grisza 67
 
Biedny, omotany człowiek z tego Wierzbickiego. A hierarchia jak strusie - głowa w piasek. Suspensa - to by go przystopowało o ile jest wierzący
4 dni temu / szkielet
 
Przez takich przebierańców w sutannach przestaje dawać na KUL podczas zbiórek w kościele
4 dni temu / Ja
 
Czy aby ks. Wierzbicki nie traci powoli swojego intelektualnego potencjału?
4 dni temu / Grzegorz Mikler
 
Ave Maria! Należałoby napomnieć ks. Wierzbickiego, że szatan też jest bardzo inteligentny, ale nie jest mądry. Inteligencja i mądrość to dwie różne rzeczy, wszak mądrość jest darem Ducha Świętego. W Polsce trwa chyba sąd nad Kościołem ks. Dominik Chmielewski o tym ostatnio mówił, polecam, maski opadają...
4 dni temu / Ewcia
 
To jest hańba, co ten ksiądz mówi.
4 dni temu / Marcin
 
Ten kapłan kompromituje siebie i uczelnię na której jeszcze wykłada. Czy nie znajdzie się jakiś sprawiedliwy i pobożny biskup aby go upomnieć za gorszące i wprowadzające zamęt wypowiedzi?
4 dni temu / Promyk
 
Czy my jesteśmy tylko hałaśliwą garstką to się okaże, gra się toczy i figury polecą. Tę partię szachów masoneria przegra. Króluj nam Chryste!
4 dni temu / ry.janszarmach3
 
To ksiądz katolicki czy lewacki aktywista? Biedny pogubiony człowiek, zostawił Zbawiciela a idzie za zwodzicielem.
4 dni temu / Paulus
 
To karygodne, że prymas milczy. Czy w polskim kościele jest jakaś GLOWA
4 dni temu / 2w
 
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten ksiądz, jeśli nie jest tylko użytecznym i....ą, kreuje korzystne środowisko dla własnych postępków, nie do końca zgodnych z teologią katolicką. Jak już się ludzie oswoją z akceptacją dla czegoś takiego, nikt się nie zbulwersuje frywolnym stylem życia duchownego....
4 dni temu / Agata
 
W Słowie Pouczenia JEZUS mówi do Alicji Lenczewskiej: "Ufaj bardziej Memu Słowu, niż własnemu ciału, własnemu umysłowi i własnemu sercu. Ufaj Miłości i Mądrości Mojej, która jest we wszystkim i ponad wszystko." i dalej "Wszystko jest owocem modlitwy. Jaka modlitwa - takie życie: stan twojej duszy i ciała oraz twoje czyny - ich przydatność dla budowania Królestwa Bożego w duszach ludzkich, dla ratowania tych, co giną w grzechach swoich." oraz "Gdy człowiek pragnie poznawać Prawdę, gdy będąc w jedności z Bogiem docieka rozumem, Bóg poszerza możliwość rozumienia." Kochani ROZUM TO DAR DUCHA ŚWIĘTEGO, czyli Dar Nadprzyrodzony. Najwyższy już czas odróżniać ROZUM od natury intelektu... Błogosławionego czasu!
4 dni temu / Katarzyna
 
Polecam wpisać w wyszukiwarkę; Doktor Rajmund Diokers. Przeczytacie w pięć minut fakt historyczny z książki: "Piekło. Czy jest? Czym jest", o profesorze uniwersytetu paryskiego który został potępiony w Piekle i dla czego. Książka posiada Imprimatur. Pokój z wami! Króluj nam Chryste!
4 dni temu / ry.janszarmach3
 
co on gada, co on gada... sześciu biskupów w Lublinie, rektor KUL.. wszyscy milczą, a ten jeszcze gada w imieniu Kościoła...
4 dni temu / los lobos
 
Ten /potencjał intelektualny/ daje się zauważyć w filmiku na, chyba, twiterze. Wytrwałem 2 minuty, tego bełkotu Margota i jego kumpeli? nie da się przetrawić. Ks. Wierzbicki do zawieszenia w czynnościach kapłańskich - nie widzę innej drogi dla tego pana.
4 dni temu / magis
 
Każdy chuligan ma wielki potencjał intelektualny tak jak każdy człowiek. I co z tego? Zbrodniarze także mieli wielki potencjał intelektualny i szatan z tego potencjału korzystał. ks. Wierzbicki też odpowie przed Bogiem za wykorzystywanie swojego potencjału.
4 dni temu / kościół musi
 
Gdzieś ten ksiądz egzystował, nie w pustelni przecież, a na uniwersytecie, gdzie jego poglądy były zapewne znane i akceptowane. Nie jest to pierwszy taki przypadek na KULu, a kolejny; powiedziałabym, że jest to już na tej uczelni pewna norma, lewactwo kultywowane jako fałszywy katolicyzm o odcieniu różowo-lawendowym Szkoda tylko, że ten człowiek z racji pełnionej funkcji łamie sumienia młodzieży i w majestacie autorytetu naukowego wypacza katolicką naukę. Jakie podstawy moralne ten "etyk" daje katolickiej młodzieży? Wilki pustoszą owczarnię i nie ma NIKOGO, kto by się czuł za to odpowiedzialny. My możemy co- najwyżej przestać płacić na ten nieszczęsny KUL ja już kilka lat temu przestałam, ale to kropelka jest przecież.
4 dni temu / penelopa
 
został ks. Izakowicz ,ks. Wierzbicki i prości proboszczowie ,reszta się pogubiła
4 dni temu / wera
 
Zobaczcie i zreflektujcie wierni K.K. na kogo łożyliście ofiary, kogo sponsorowaliście i co ten BIEDNY człowiek "gada" i do kogo się odwołuje ? I to ma być ksiądz Kościoła Katolickiego ?
4 dni temu / iskierka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.