DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Krzysztofa Jurgiela w resorcie rolnictwa zastąpi szef Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej?

Krzysztofa Jurgiela w resorcie rolnictwa zastąpi szef Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej?
By Michał Józefaciuk (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en) or CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Krzysztof Jurgiel zrezygnował z kierowania resortem rolnictwa. Informację taką przekazało samo ministerstwo. Powodem dymisji mają być „względy osobiste”.

 

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że Krzysztof Jurgiel jako Minister Rolnictwa pracował „dzielnie” i szanuje jego decyzję. Jednak praca szefa resortu rolnictwa nie jest społecznie oceniana wysoko. Minister był mocno krytykowany za zmiany w prawie łowieckim oraz nieskuteczną walkę z afrykańskim pomorem świń.

 

Media spekulują, że jego następcą może zostać wiceszef komisji rolnictwa Jan Ardanowski. To parlamentarzysta PiS z Torunia z wyższym wykształceniem rolniczym. Poseł jest też m.in. przewodniczącym Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej oraz należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy.

 

Krzysztof Jurgiel kierował Ministerstwem Rolnictwa od 16 listopada 2015 roku. Wcześniej resort ten podlegał mu w latach 2006-2007, za pierwszych rządów PiS. Obejmując resort Jurgiel za cel wskazywał wzrost liczby ubezpieczających się rolników i zahamowanie spekulacji ziemią rolną. Do jego zadań należało też przygotowanie stanowiska Polski do negocjacji Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r. oraz zrównoważony rozwój wsi i rolnictwa. Chodziło tu o wyrównanie poziomu życia na wsi i w mieście.

 

Źródło: wp.pl

MA


DATA: 2018-06-18 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Ardanowski jest także autorem obszernej książki o niemieckim narodowo-socjalistycznym ludobójstwie na Żydach. Może to i owa polsko-izraelska grupa parlamentarna to te bardziej istotne powody do zmiany na stanowisku ministra?
9 miesięcy temu / Ola
 
szalom rolnicy :) naprawdę wam współczuję.
9 miesięcy temu / Mos
 
proszę wpisać na YT "Chanuka na Wiejskiej. Zobacz jak w Sejmie obchodzono Święto Świateł" Odnajdziemy tam oprócz Marszałka Sejmu i pomniejszych posłów, również pan Ardanowskiego jak się uwijał. Tuż obok rabina z Chabad-Lubavicz. Polecam ostatnią książkę p Krajskiego, świetnie tłumaczy czym jest Chabad-Lubavicz...
9 miesięcy temu / anna
 
Ciekawe, że polscy politycy nie podają całego życiorysu. Oni zaczynali od ukończenia liceum co najwyzej:)
9 miesięcy temu / anna
 
Z górki na pazurki... kto sieje wiatr, zbiera burze.
9 miesięcy temu / Bill Anonim
 
WLASNIE MACIE ODPOWIEDZ KTO RZADZI POLSKA A MORAWIECKI JAK JEST PRAWY TO NIECH PRZYWROCI MACIEREWICZA A FAKTYCZNIE TO KIERUJE TYMI ZMIANAMI SZTAB DUDY CZYLI EKIPA KOMOROWSKIEGO CHYBA BYL UKLAD WY WYGRACIE ALE NASZ JEST PREZYDENT CZYLI JARUZEL
9 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.