DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Krzysztof Ziemiec: ze wszystkich radykalizmów, Polsce zagraża wyłącznie ten lewicowy

Krzysztof Ziemiec: ze wszystkich radykalizmów, Polsce zagraża wyłącznie ten lewicowy
By Piotr Drabik from Poland (Krzysztof ZiemiecUploaded by Dudek1337) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Jeśli coś nam tu w Polsce dzisiaj zagraża, i jest to jakiś radykalizm, to na pewno nie chrześcijański, ale i na razie też nie islamski. Tym radykalizmem (…) jest radykalizm ze strony ekstremalnie liberalnych środowisk – pisze na łamach Tygodnika TVP dziennikarz i publicysta Krzysztof Ziemiec.

 

Słowa dziennikarza TVP padły w kontekście komentarza do reakcji na akcję modlitewną „Różaniec do Granic”. Jego zdaniem, burza medialna jaką wywołał sukces inicjatywy, pokazał katolikom, skąd płynie dla nich największe zagrożenie. Krzysztof Ziemiec nie ma wątpliwości, że płynie ono ze strony ekstremalnie liberalnych środowisk, które niosąc na ustach hasła o tolerancji, bezpardonowo atakują polską pobożność.

 

Dla przedstawicieli lewicowego frontu ideologicznego, modlitwa o pokój i błogosławieństwo dla kraju wymierzona była… przeciwko muzułmanom. Mimo że organizatorzy wielokrotnie tłumaczyli, że akcja nie jest skierowana przeciwko komukolwiek, to redaktorzy „Gazety Wyborczej”, „TOK Fm” czy „Tygodnika Powszechnego” wiedzą lepiej.

 

Oczywiście, ich zdaniem modlitwa była także bronią skierowaną przeciwko uchodźcom. - Po dzisiejszym dniu do tamtych obrazów historia dołączy zdjęcia setek tysięcy Polaków modlących się na plażach, lotniskach, ulicach, wzdłuż granic. Poszli przyzywać Imienia Bożego, wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw… uchodźcom, szukającym pomocy, schronienia, dachu nad głową – atakował inicjatywę ks. Wojciech Lemański.

 

Newsweek opublikował artykuł o wdzięcznym tytule „Różaniec do granic absurdu”, a Dominika Wielowieyska przestrzegła Polaków, żeby nie używali różańca jako „pałki do walki z innymi religiami”.

 

Ziemiec w swoim artykule przytoczył jeszcze wiele przykładów ostrej reakcji na modlitewną mobilizację Polaków. W każdym z nich coraz bardziej uświadamiając, że jedyny radykalizm zagrażający Polakom to ten spod znaku tęczowej flagi i czerwonego sztandaru.

 

 

Źródło: tygodnik.tvp.info

PR   


DATA: 2018-06-06 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.