DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Krzysztof Kasprzak: Lewica wychowuje prawicę [OPINIA]

Krzysztof Kasprzak: Lewica wychowuje prawicę [OPINIA]

W ofensywie kulturowej i politycznej lewicy role rozpisane są dla każdego. Także dla środowisk konserwatywnych. Mają się bać tego, co myślą, próbować przeczekać złe czasy i liczyć na to, że rewolucja kulturowa zatrzyma się sama. Broń Boże nie organizować się i nie mobilizować, bo rewolucjoniści pogrożą palcem.

 

Na łamach „Rzeczpospolitej” redaktor Michał Szułdrzyński przyrównał działania środowiska Kai Godek do strajków lewicy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, a swój tekst opatrzył tytułem „Licytacja na zamordyzmy”. Pokusa symetryzmu prowadzi do uproszczonego patrzenia na zjawiska społeczne i nie pozwala spojrzeć głębiej w proces, którego wczesny etap obserwować możemy w Polsce, a tragiczne konsekwencje znamy z krajów Zachodu.

 

W obliczu lewackiej agresji zachowanie części polskiej prawicy jest kalką polityki appeasmentu wobec Hitlera z lat 30-stych ubiegłego stulecia. Oto na naszych oczach rodzi się nowy totalitarny ruch, który za nic ma państwo i jego instytucje, wdziera się do kościołów, atakuje wiernych i księży, próbuje zamykać usta wyrokami sądowymi, a docelowo specjalnie pisanym w tym celu prawem. Tymczasem dla publicysty „Rzeczpospolitej” próba hamowania tego ruchu jest zamordyzmem…

 

Projekt „Stop LGBT” był od samego początku silnie atakowany. Atak szedł właśnie ze strony współczesnych Nevillów Chamberlainów. W 1938 roku premier Wielkiej Brytanii wysiadł z samolotu powiewając białą kartką i ogłaszając, że przywiózł Europie „pokój na obecne czasy”. Winston Churchil wypowiedział wtedy słynne słowa: „mieliście do wyboru wojnę albo hańbę, wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli”. Te słowa brzmią niezwykle aktualnie teraz, kiedy znaczna część prawicy stara się przypodobać lewicy, by móc jeszcze przez jakiś czas udawać, że wszystko jest w porządku.

 

Właśnie analogia dochodzenia do władzy i potęgi przez niemieckich nazistów bardzo pasuje do obecnych czasów. Wtedy i dziś lewica wzmacniała się przy bierności prawicy. Gdyby świat zachodni zareagował w 1936 r. na wejście Wermachtu do Nadrenii, albo zadziałał w przypadku Anschlussu Austrii w 1938 r. czy wreszcie wobec wydarzeń w Monachium jesienią 1938, do II wojny światowej pewnie by nie doszło. Bierność i słabość rządów zachodnich doprowadziły do największej z wojen.

Płynące ze strony części prawicy wezwania do poddania się są dziwne jeszcze z jednego powodu. Neomarksistowski kulturkampf przeorał znaczną część Europy, wszystkie informacje jak i dlaczego to zrobił, są na wyciągnięcie ręki. Trzeba być ślepym, żeby nie dostrzec, że prawica na Zachodzie przegrała nie dlatego, że stawiała jakieś postulaty, ale dlatego, że była nijaka i mentalnie zdemobilizowana.

 

Zwróćmy uwagę na język, jaki narzuca we współczesnej debacie poprawność polityczna. Kiedy lewica zgłasza postulat legalizacji związków partnerskich czy adopcji dzieci przez homoseksualistów, to prowadzi debatę, a debata to wielka demokratyczna wartość. Kiedy prawica chce ochrony przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT, profanacjami, ekshibicjonizmem, to jest to… radykalizm. Dochodzi do tego niewytłumaczalny symetryzm - nie przypominam sobie, by na wiecach obrońcy życia krzyczeli wulgarne słowa na „w…” i „k…” albo żeby bredzili coś o podkładaniu bomb tak jak jedna z liderek Strajku Kobiet. Mimo to próbuje się tworzyć wrażenie, że jesteśmy problemem podobnie jak radykalne feministyczne bojówki.

 

Lewica wsparta obficie przez zagranicznych sponsorów lubi podkręcić emocje na ulicy i rozpocząć festiwal szantażu i presji. Spora część prawicy wywiesza wtedy biała flagę. Zapewne zakochana jest w przedwojennej Francji, która przed Hitlerem kapitulowała w tempie błyskawicznym.

 

Czy planujecie już coś na kształt rządu Vichy – strukturę kolaborującą z nową lewacką władzą, której nadejście jest, Waszym zdaniem, nieuchronne…?

 

Krzysztof Kasprzak

 

Autor jest członkiem zarządu Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnikiem inicjatywy ustawodawczej "Stop LGBT", działa w lubelskim Porozumieniu "Obrońcy Katedry"


DATA: 2020-11-17 15:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawica - lewica, dobro - zło, prawda - kłamstwo, itd. itd... Czy jest jeszcze granica między tymi przeciwieństwami? Nie ma i szybko nie powróci, bo nad tym wszystkim króluje relatywizm, a rządzi MAMONA.
2 miesiące temu / W-Sawa
 
Do wojny by doszło. Bo ją przeppwiedział Matka Boska w Fatimie! Warunek który mógł wyeliminować tę groźbę, przez ludzi nie został spełniony! Opinia bazuje na naiwnej wierze w moc sprawczą ludzi, zapominając o ich powinowactwie do zła!
2 miesiące temu / q
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.