DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Krzysztof Kasprzak: Lewica chce nas uciszyć, nie odgrywajmy tej roli

Krzysztof Kasprzak: Lewica chce nas uciszyć, nie odgrywajmy tej roli
Fot. PCh24TV

Ideolodzy LGBT chcą realizować swoje cele nie napotykając oporu społecznego. Dlatego podrzucają ludziom pomysł, aby siedzieli cicho. Obyśmy nigdy nie odegrali tej roli, jaką dla nas przygotowała lewica – mówi Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej #StopLGBT.

 

 

- Celem projektu jest powstrzymanie fali propagandy ideologii LGBT, która przetacza się w tej chwili przez Polskę. Ustawa #StopLGBT nie pozwala organizować manifestacji, na których podnosi się hasła zrównania normalnego małżeństwa z innymi rodzajami związków oraz np. adopcji dzieci przez pary homoseksualistów. Dodaliśmy także zapisy wzmacniające ochronę przed profanacjami symboli religijnych oraz przed znieważaniem symboli narodowych – wyjaśnia rozmówca „Niedzieli”.

 

Fundacja Życie i Rodzina, która obecnie zbiera podpisy pod projektem, uważnie przygląda się paradom promującym roszczenia ruchu spod znaku tęczowej flagi. W przekonaniu obrońców rodziny hasła, które są tam artykułowane, zmierzają wprost do rozmontowania porządku społecznego. Chodzi o wyśmiewanie, lekceważenie, podważanie takich wartości jak rodzina i małżeństwo, których ochronę gwarantuje Konstytucja RP. Niestety, jak dotychczas owa ochrona pozostaje często martwym zapisem, gdyż doświadczenia, np. ze wspomnianych manifestacji, mówią o stawaniu przez organa państwowe po stronie antyrodzinnej rebelii.

 

 - Jest to niekonsekwencja. Osobiście byłem świadkiem, jak w Częstochowie policja eskortowała paradę równości wprost na błonia Jasnej Góry, widziałem, jak udzielano pierwszej pomocy dwójce dzieci, które policjanci oblali gazem pieprzowym, bo stały na trasie przemarszu. Problem w tym, że zgłoszenia nadużyć czy profanacji symboli religijnych są błyskawicznie umarzane. Nie da się rozwiązać problemu parad na tej drodze – podkreśla Krzysztof Kasprzak.

 

Na zarzuty o rzekomą niekonstytucyjność projektu rozmówca „Niedzieli” odpowiada wskazaniem na 57. punkt ustawy zasadniczej: „Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa”.

 

- Pisząc Konstytucję, autorzy założyli, że swoboda organizowania manifestacji może być ograniczana. I faktycznie mamy w Polsce np. zakaz propagowania faszyzmu i komunizmu. Jeśli ktoś będzie chciał zorganizować marsz gloryfikujący faszyzm, nie może tego zrobić. Ideologia LGBT, będąca w istocie ideologią neomarksistowską, jest co najmniej tak samo groźna jak komunizm czy faszyzm. Jej propagowanie powinno zostać zakazane i jest to rolą państwa – mówi przedstawiciel projektodawcy.

 

Czy zatem, w ramach rewanżu za „StopLGBT”, po ewentualnym dojściu do władzy lewica nie posunie się do zakazu marszów czy publicznych pikiet w obronie życia?

 

- W niektórych krajach, np. we Francji, już dopięli swego i kryminalizuje się tam działania w obronie życia. Czy stało się tak dlatego, że obrońcy życia wysuwali swoje postulaty? Oczywiście, że nie. Lewica jest po prostu konsekwentna w swoich żądaniach i jeśli nie napotyka oporu, zawsze chce więcej. Barbara Nowacka w proaborcyjnym projekcie sprzed kilku lat o bardzo przewrotnej nazwie "Ratujmy kobiety" zawarła także przepis o zakazie pikiet pro-life przed szpitalami. Ten projekt był rozpatrywany w pierwszym czytaniu w Sejmie RP. Aborterzy i ideolodzy LGBT wielokrotnie chcieli zakazać manifestacji pro-life. Problem w tym, że marsze dla życia są z konstytucją zgodne i nie da się znaleźć powodu, by je ograniczać. Natomiast parady równości systemowo naruszają porządek konstytucyjny. Tu nie ma symetrii – wskazuje Krzysztof Kasprzak.

 

- Ideolodzy LGBT chcą realizować swoje cele nie napotykając oporu społecznego. Dlatego podrzucają ludziom pomysł, aby siedzieli cicho. Obyśmy nigdy nie odegrali tej roli, jaką dla nas przygotowała lewica – podsumowuje jeden z liderów Fundacji Życie i Rodzina.

 

 

Źródło: Niedziela.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2020-10-03 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili...
1 miesiąc temu / Lla
 
Wprowadzić ustawy np. o nazwie "proporcjonalności" tzn. jeśli w danym obszarze tematycznym w tym przypadku związków zawieranych przez ludzi organizowanych demonstracji przez mniejszość było odbyło się dwie, to należy zorganizować proporcjonalnie więcej demonstracji większości i dopiero potem może mniejszość organizować następne. Nawiasem mówiąc dlaczego Kościół nie zakaże używania pojęcia "małżeństwo" przez innych i w celach dla których użyte zostało pierwszy raz.
1 miesiąc temu / Dor
 
Tak bylo zawsze i jest teraz kiedy nie ma zgody w narodzie w pracy w klasie itp mozna bez problemu przepłynąć wszystkie sprawy ktore się nie dało gdy solidarnie grupy trzymały się razem.Czy mamy takie czasy ?
1 miesiąc temu / ula
 
cyt. "dzieci...stały na trasie przemarszu." przyprowadzone przez dorosłych którzy patrzyli na paradę z wypiekami na twarzy ,cóż ..chcieli być zgorszeni czy co?
1 miesiąc temu / ale ale
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.