DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Krzysztof Bosak prowadzi w prawyborach prezydenckich w Konfederacji. Drugi jest Grzegorz Braun

Krzysztof Bosak prowadzi w prawyborach prezydenckich w Konfederacji. Drugi jest Grzegorz Braun
źródło: Facebook / KONFEDERACJA 2019

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak ma kilkaset głosów przewagi nad drugim Grzegorzem Braunem i trzecim Arturem Dziamborem w prawyborach prezydenckich w Konfederacji.

 

W sobotę Warszawie odbył się zjazd prawyborczy Konfederacji w ramach którego elektorzy oddawali swoje głosy na jednego z dziewięciorga kandydatów na kandydata na prezydenta. Warto zwrócić uwagę, że w mieście stołecznym było aż 44 głosów elektorskich, podczas gdy na zjazdach w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku i Bydgoszczy było ich razem 53.

 

Do udziału w głosowaniu w stolicy zarejestrowało się ponad 1400 osób. Ich głosy rozłożyły się następująco: Krzysztof Bosak - 454, Artur Dziambor - 184, Grzegorz Braun - 225, Konrad Berkowicz - 103, Janusz Korwin-Mikke - 77, Paweł Skutecki – 16, Jacek Wilk - 38, Krzysztof Tołwiński - 5 i Magdalena Ziętek-Wielomska - 15.

 

Po pięciu zjazdach Kandydaci w prawyborach Konfederacji na prezydenta zdobyli następująca liczbę głosów: Bosak – 785, Dziambor – 339, Braun - 378, Berkowicz - 194, Korwin-Mikke - 117, Skutecki – 30, Wilk -81, Tołwiński - 17 i Ziętek-Wielomska - 19.

 

Najwięcej głosów elektorskich w Warszawie zdobył Bosak - 18. A następni kolejno: Braun 9, Dziambor 7, Berkowicz 4, Korwin-Mikke 3, oraz po jednym mandacie elektorskim Skutecki, Wilk i Ziętek-Wielomska.

 

Po pięciu zjazdach Bosak (Ruch Narodowy) ma 39 głosów elektorskich (bez elektorów z zagranicy), Braun (Korona) 19, Dziambor (KORWiN) 17, Berkowicz (KORWiN) 10, Korwin-Mikke (KORWiN) 6, Wilk (KORWiN) 4.

 

Po każdym ze zjazdów kandydat otrzymuje proporcjonalną do poparcia liczbę mandatów elektorskich, które będzie mógł obsadzić wybranymi przez siebie przedstawicielami.

 

Zwycięzcę prawyborów prezydenckich w Konfederacji poznamy 18 stycznia.

 

Źródło: niezalezna.pl

TK


DATA: 2019-12-14 21:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan K. Bosak -zawód polityk.Może to dla niektórych wystarczy.Natomiast ,dla innych ludzi to o wiele za mało ,aby sie ubiegać o urząd prezydencki.Proszę nie opowiadać ,że może jakieś młode zagłosują na niego,albo że to najlepszy .Czy ten pan Bosak gdzieś pracował ?Co osiągnął ?
7 miesięcy temu / nie ma szans
 
Jesteś obecną elitą narodu? Jak Tokarczuk? Ukraińskiego?
7 miesięcy temu / do @przemo
 
@przemo też wśród tych co prowadzą wojnę ostateczną, na śmierć z Polakami. Wrogowie bardzo ładnie się dookreślają. Słowem i milczeniem.
7 miesięcy temu / panorama
 
Konfederacja partia ludzi o miałkim umyśle. Konfederacja to największe oszołomy i barany.
7 miesięcy temu / przemo
 
Rozumiem. Doprecyzuję tylko, że Bosak jest ordo-liberałem, a nie socjal-demokratą i to jest jednak różnica. Panu pasuje jednoznaczny Berkowicz - i oczywiście ma Pan prawo do swojego zdania - a inni wolą, jak Mentzen i Bosak mówią o stopniowym odchodzeniu od socjalizmu, o tym, że już lepszy od 500+ byłby jakiś program prorodzinny... Dla mnie najlepszym programem prorodzinnym byłby świat z marzeń konserwatywnych-liberałów, ale chyba świat trzeba zmieniać po kolei. Mogę się mylić, ale to raczej sensowne, żeby iść we właściwym kierunku tak długo jak to możliwe również z innymi, a nie czekać tylko na tych, którzy mają identyczny cel, bo można się nie doczekać.
7 miesięcy temu / @Tomasz Primke
 
Wg mnie Konfederacja ma szansę przekonać do siebie nowe osoby, głównie młode kobiety - bo młodzi mężczyźni już są przekonani. Dlatego najlepszymi kandydatami do tego zadania będą Bosak, Dziambor lub nawet Braun pod warunkiem, że nie zgoli brody i nauczy się od Bosaka jak powiedzieć dużo w krótkim czasie. Czyli prowadzą całkiem sensowni kandydaci, z dużym potencjałem. Mnie akurat śmieszy stwierdzenie, że nieukończenie studiów ma źle świadczyć o Bosaku, no ale starsi ludzie myślą innymi kategoriami. Tylko Konfederaci raczej powinni kierować się tym, co mogą pomyśleć kobiety, a nie emeryci, bo ich i tak za dużo nie przekonają. Zasad prawyborów nie wymyślał Korwin, RN też mógł wystawić kilka osób. Już jest prawie pewne, że Korwin nie będzie kandydatem - wystarczy zapoznać się z zasadami, a nie siać panikę. Pozdrawiam
7 miesięcy temu / BP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.