DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Kryzys w niemieckiej koalicji? Złe relacje na linii CDU-CSU spowodowane polityką migracyjną Merkel

Kryzys w niemieckiej koalicji? Złe relacje na linii CDU-CSU spowodowane polityką migracyjną Merkel
fot.REUTERS/Michael Dalder/FORUM

Goszcząca na zjeździe bawarskiej chadeckiej partii CSU kanclerz Niemiec Angela Merkel została przyjęta niezwykle chłodno. Nie otrzymała od koalicjanta tradycyjnej owacji. Wszystko dlatego, że wcześniej zignorowała uchwałę CSU w sprawie wprowadzenia w przyszłym roku limitu liczby imigrantów, jaką RFN jest w stanie przyjąć. Merkel natomiast chce przyjąć każdego.

 

Tradycyjne współdziałanie dwóch partii chadeckich ma w Niemczech długą historię. CDU, partia Angeli Merkel, działa na terenie całego kraju z wyjątkiem Bawarii, zaś CSU posiada struktury tylko w tym katolickim landzie. Uważa się, że Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii jest bardziej konserwatywna niż Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna. Relacje między oboma partiami zwykle są dobre i zewnętrzni obserwatorzy odbierają je jako jedną formację pod nazwą CDU/CSU lub Unia. Jednak zarówno w przeszłości jak i dziś istnieją między nimi różnice zdań.

 

Horst Seehofer, lider bawarskiej chadecji oraz premier tego landu już kilka tygodni temu zszokował część niemieckiej opinii publicznej swoimi pochwałami pod adresem premiera Węgier, Viktora Orbana. We wrześniu obaj panowie skrytykowali politykę Angeli Merkel polegającą na przyjmowaniu wszystkich imigrantów. Mimo sygnałów kanclerz do dzisiaj nie wzięła pod uwagę stanowiska koalicjanta.

 

Podczas piątkowego kongresy CSU zabierając głos Merkel nie poparła idei ograniczenia liczby imigrantów, jaką Niemcy mogą przyjąć. Kilka godzin wcześniej jej bawarscy koalicjanci obradujący w Monachium poparli takie rozwiązanie. Uchwała kongresu CSU głosi, że ich kraj doszedł do granic wytrzymałości i większej liczby uchodźców nie wytrzyma.

 

Horst Seehofer otwarcie sprzeciwił się stojącej obok niego na scenie Merkel, a opuszczając salę kanclerz RFN nie otrzymała aplauzu, a jedynie skromne i ciche brawa. Był to wyraz rozczarowania postawą liderki niemieckiej chadecji.

 

Źródło: focus.de

MWł

DATA: 2015-11-22 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.