DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Czas na wspólną modlitwę różańcową! Zobacz kiedy i gdzie, i przybądź [NOWE TERMINY]

Czas na wspólną modlitwę różańcową! Zobacz kiedy i gdzie, i przybądź [NOWE TERMINY]
Fot. PCH TV

Od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. We wspólnej modlitwie uczestniczy wiele osób, a inicjatywa dociera do kolejnych miast. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie odbędą się publiczne Różańce w najbliższych tygodniach.

 

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

 

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!

  

Zapraszamy do modlitwy różańcowej:

    

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 16 listopada (piątek), godz. 19:00

 

KĘDZIERZYN-KOŹLE, przed wejściem głównym do SPZOZ od ul. Roosevelta, 23 listopada (piątek), godz. 17:00 (w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji)

 

KIELCE, przed wejściem głównym do Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka (ul. Prosta 30), 17 listopada (sobota), godz. 14:00 (o nawrócenie dla wykonujących aborcję w tym szpitalu) 

 

KRAŚNIK, Park Tysiąclecia, skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Mickiewicza,

16 listopada (piątek), godz. 15:00

 

POZNAŃ, wejście do Szpitala Klinicznego im. K. Marcinkowskiego od ul. Jackowskiego, 17 listopada (sobota), godz. 16:30 (zadośćuczynienie za grzech aborcji)

 

RZESZÓW, pod pomnikiem na rogu ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego, 17 listopada (sobota), 17:00 (w intencji dzieci zagrożonych aborcją i ich rodziców)

  

WARSZAWA, przed Szpitalem Bielańskim, 18 listopada (niedziela), godz. 19:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WARSZAWA, Szpital Orłowskiego, od ul. Ludnej, 25 listopada (niedziela), godz. 19:00 (pokutny za grzech aborcji

 

WIELICZKA, Plac Kościuszki (przy fontannie), 22 listopada (czwartek), godz. 17:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WROCŁAW, pl. Solidarności 1/3/5, pod biurem PiS, 15 listopada (czwartek), godz. 18:00 (zadośćuczynienie za grzech aborcji)

 

WROCŁAW, pl. Kościelny przed kościołem św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, 22 listopada (czwartek), godz. 17:30 (w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców)

 

ZIELONA GÓRA, wejście do Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego od ul. Wazów, 21 listopada (środa), godz. 18:00 (zadośćuczynienie za grzech aborcji)

 

 

*****

  

W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Prosiła o nią Matka Boża objawiająca się sto lat temu trójce fatimskich dzieci. Moc Różańca jest ogromna. Może ocalić każdego z nas, ale i cały świat. Nic dziwnego, że złe moce z nią walczą.

 

Zobacz poruszający film o potrzebie modlitwy różańcowej:

 

 TK

  


DATA: 2018-11-15 12:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
62
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jednoczmy się na modlitwie ale też na Ewangelizacji. Zbierajmy się też na Katolickim czacie Czatk.tk Będzie wtedy więcej okazji do uzgodnienia terminów wspólnej modlitwy a także do podjęcia inicjatyw Ewangelizacyjnych, głoszenia Prawdy o sytuacji w jakiej znajduje się Kościół, Polska i świat, wzywania do nawrócenia, przyjmowania Sakramentów Świętych, mówienia o Bogu, o Jego Miłości do nas i że chce On by każdy został zbawiony a nie chce dla nikogo piekła ale decyzję podejmuje każdy sam. Ewangelizujmy i głośmy prawdę też na czatach niekatolickich, gdzie przebywa wiele osób będących daleko od Boga. Owszem zdarzają się tam prawdziwie Wierzący Katolicy, starający się być blisko Boga ale to rzadkość a przebywają tam często osoby szukające innych osób z którymi mogli by grzeszyć. Są tam też ludzie chcący po prostu z kimś popisać i osoby zagubione, które chciałyby, aby ktoś pomógł im być blisko Boga. I choć Ewangelizacja na czatach niekatolickich mogłaby się wydawać czymś ni
10 dni temu / 7
 
@Ala: POZNAŃ, 27 października (sobota), w godz. 16.30-17.30 przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu różaniec ekspiacyjny za grzech aborcji. (wyjątkowo zmiana terminu).
1 miesiąc temu / Sienki
 
Polska potrzebuje ogromnej modlitwy to mało! Na takich modlitwach są starsi ludzie młodzież śmieje się z różańca to kto tam ma stać! Jeszcze jakaś garstka myśli dzięki Panu Bogu ale to za mało na ratunek Polski.
1 miesiąc temu / Gość
 
A różaniec w Poznaniu???
1 miesiąc temu / Ala
 
Brawo wrocławianie! Trzy publiczne różańce w październiku! Mieszkańcy innych miast - bierzcie przykład!
1 miesiąc temu / mm
 
Smutne, że na filmie widać tylko małe garstki ludzi modlących się za Ojczyznę. Gdzie się podziali Polacy? Na jednym kadrze pojawia się nawet ciemnoskóry mężczyzna, który jak się wydaje jest jedynym, który odmawia na klęcząco. Wydaje się, że organizatorzy zawiedli. Popatrzcie przecież na 11 listopada w większych miastach,a zwłaszcza w Warszawie wielotysięczne tłumy. Gdy Polsce zagrażała sowiecka inwazja w 1920 w Warszawie na Różańcu też się modliły tłumy tysiącami i Polska została ocalona. Ale w 1939 abp Hlond odmówił przyjęcia Jezusa na króla Polski i wiadomo jaki los nas spotkał. Dziś gdy neokomuniści rządzą krajem i niszczą powoli, na Różańcu są tylko garstki.
1 miesiąc temu / Niktoś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.