DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Kryzys polityczny na Słowacji. Do dymisji podał się premier – przeciwnik relokacji imigrantów

Kryzys polityczny na Słowacji. Do dymisji podał się premier – przeciwnik relokacji imigrantów
Robert Fico. fot.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Robert Fico, słowacki polityk z lewicowej partii SMER pełniący od roku 2012 funkcję premiera, podał się do dymisji. To pokłosie politycznego przesilenia związanego z zamordowaniem dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego partnerki.

 

Ta śmierć wywołała na Słowacji największe od roku 1989 protesty społeczne. Kolejne manifestacje zapowiedziane są na jutro. Jak informowaliśmy niedawno na PCh24.pl, w sprawie politycznego przesilenia u naszych południowych sąsiadów można dostrzec cień George’a Sorosa, pochodzącego z Węgier amerykańskiego spekulanta finansowego żydowskiego pochodzenia, który chce zaprowadzenia na świecie porządków lewicowo-liberalnych i wydaje na ten cel znaczne kwoty.

 

ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O WPŁYWIE SOROSA NA SŁOWACKI KRYZYS POLITYCZNY NALEŻY KLIKNĄĆ TUTAJ.

 

Rezygnacja z funkcji premiera przez Roberta Fico, mimo iż lewicowego, to wrogiego przyjmowaniu przez Słowację imigrantów w ramach unijnych „kwot”, może ucieszyć Sorosa. Zastąpi go najpewniej Peter Pellegrini, dotychczasowy wicepremier do spraw inwestycji. Spotkał się on już nawet z prezydentem Andrejem Kiską i przekazał 79 podpisów potrzebnych do uzyskania wotum zaufania.

 

Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie Słowacja pod nowymi, ale wciąż lewicowymi rządami. Fico odchodząc jednak z urzędu, zadbał o to, by dotychczas kierująca krajem koalicja pozostała u władzy. Istnieje więc szansa, że Bratysława pozostanie na twardym, antyimigranckim kursie, tak jak to miało miejsce za rządów Roberta Fico wspieranego przez rodzimą partię SMER (Kierunek – Socjalna Demokracja), Słowacką Partię Narodową i ugrupowanie licznej na Słowacji mniejszości węgierskiej.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2018-03-16 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słowacja się wyludnia, gdzie się nie pojedzie wszędzie wałęsają się Cyganie, Słowaków nie widać. To wielki problem tego małego kraju.
ponad 2 lata temu / Pico
 
Fico jest czerwony jak malinka dlatego Jewropa go nie krytykuje. To swój lewak, a emigranci... boi się swojej prawicy finansowanej z Moskwy.
ponad 2 lata temu / Edek
 
żyd (so rosz) zawinił a cygana powiesili to całe państwo jest upadłe i mafijne a strefy są podzielone w latach 90" ubiegłego wieku
ponad 2 lata temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.