DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 42  >   TEMAT NUMERU: GDZIE CI MĘŻCZYŹNI?

Jerzy Wolak

Kryzys męstwa

Kryzys męstwa
fot.nighthawk7/sxc.hu
#RODZINA    #KRYZYS    #KOBIETA    #MĘŻCZYZNA    #ZACHÓD    #PŁEĆ

Współczesny mężczyzna to przydeptany kapeć. Współczesny mężczyzna to szmaciana lalka. Współczesny mężczyzna to wymoczek, maminsynek, androgyniczny Piotruś Pan. Słowem: do najtępszych pierwotniaków rym. Mowa, oczywiście, o mężczyznach Zachodu, bo wokół Europy, ba, już nawet wewnątrz jej granic wręcz kipi testosteron mężczyzn innego kręgu kulturowego, którzy aż się palą do udowodnienia mężczyznom Zachodu, że są panami świata. Po ich trupach.

 

Mężczyznę Zachodu wykończyły dwudziestowieczne ideologie. Komunizm zabrał mu wolność, nazizm pozbawił go honoru, socjalizm ukradł mu odpowiedzialność, a konsumpcjonizm siłę. A na koniec, genderyzm odarł go z tożsamości. A on się na to wszystko potulnie zgodził – i stąd cały współczesny kryzys męskości. Nie, nie męskości nawet, bo ów termin to nic innego jak idiotyczny współczesny fetysz. Jeszcze niedawno w ogóle nie istniało takie słowo – cechą mężczyzny było męstwo. Ale ono już całe dekady temu wyparowało z powierzchni zachodniego świata, a przez „męskość” rozumie się wyłącznie drugorzędne cechy płciowe.

 

Dziś mężczyzna prawdziwie mężny – czyli jak uczy święty Paweł: nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, nieprzebierający miary w piciu, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem (1 Tm 3, 2–4) – jest gatunkiem równie rzadkim (i zagrożonym), jak lampart amurski albo wieloryb biskajski (a w perspektywie czeka go los dronta dodo).

 

Kryzys męstwa generuje kryzys całego współczesnego świata – brak mężnych mężów to brak porządku, hierarchii, logiki, konsekwencji. Brak granitowego fundamentu siły i rozumu – na lotnych piaskach emocji i kaprysu nie da się budować przyszłości.

 

Kryzys męstwa to przyczyna kryzysu kobiecości. Źli mężczyźni, a w zasadzie nie mężczyźni, lecz osobniki, których z mężczyznami nagminnie się myli z powodu tożsamości gonad, zepsuli kobiety, czyniąc z nich lalki jednorazowego użytku podlegające psychodegradacji.

 

Z kryzysu męstwa wynika kryzys macierzyństwa – bo czyż można odmówić logiki stwierdzeniu wielu kobiet, iż nie chcą mieć dzieci, bo nie ma ich z kim mieć? A kto zna zjawisko równie tragiczne, jak mamusie chłopców, które czynią wszystko, by swych synusiów wychować na dokładne kopie ich znienawidzonych ojców, po to, by zakażali gangreną kryzysu kolejne kobiety, kolejne rodziny, kolejne pokolenia?

 

Osobniki nagminnie z mężczyznami mylone z powodu tożsamości gonad psują dziś również Kościół – od wieków ostoję cudownego ekwilibrium wiary i rozumu; generator miłości rozumnej, odwagi statecznej, siły okiełznanej i ofiarności bez granic. Niepodzielnie w naszych nieszczęsnych czasach dzierżący rząd dusz Kościół żeńskokatolicki dryfuje, niestety, ku straszliwej mieliźnie duchowej. Kto go stamtąd wyciągnie, gdy brak silnego ramienia? Kto podźwignie Zachód? Tryskających testosteronem silnych mężczyzn w dżalabijach interesuje wszak raczej jego ostateczny upadek…


Jerzy Wolak

 

Tekst ukazał się w 42. numerze magazynu „Polonia Christiana”. O kryzysie męstwa piszą ponadto:

 

Grzegorz Kucharczyk „Kryzys ojcostwa – kryzys cywilizacji”

Iwona Kucharska „Gdzie ci mężczyźni?”

Bogna Białecka „Prawdziwy mężczyzna-gatunek na wymarciu”

Kajetan Rajski „Jak żyć w niemięskim świecie?”

 

 

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@jak - widzę, że to Pani niczego nie dostrzega i jeszcze próbuje mi jeździć na poczuciu winy, typowa kastrująca mamusia, żal.
ponad 4 lata temu / Anarcha
 
@Anarcha macierzyństwo z reguły ustawia kobiety do pionu. My po prostu musimy się wewnętrznie zorganizować i z reguły dajemy radę. Nie ma to nic wspólnego z wrażeniami mężczyzn, którzy wymagają, żebyśmy były ciągle czymś zajęte, odciążały ich w domu i w pracy, a przy tym nieustannie się do nich przymilały i wyglądały olśniewająco. Naprawdę większość zbuntowanych nastolatek po urodzeniu dziecka zmienia się diametralnie i warto to wreszcie dostrzec. Za to Piotruś Pan nieczęsto wychodzi ze swojej roli. Jeśli jednak Pan nie widzi tego ogromu poświęcenia kobiet dookoła, to tylko źle świadczy o Panu.
ponad 4 lata temu / jk
 
Stanowczo protestuję przed takim stawianiem sprawy iż \'\'kryzys męstwa jest przyczyną kryzysu kobiecości\'\' - to obraźliwe i niesprawiedliwe przede wszystkim wobec mężczyzn ale i kobiet - równie dobrze można by oskarżać współczesne kobiety o \'\'kastrację\'\' mężczyzn i byłoby to równie głupie : patrzmy kto stosuje tą politykę \'\'dziel i rządź\'\' wobec nas i komu zależy abyśmy skakali sobie wzajem do oczu, inaczej będziemy grać wg ich reguł ! - po szczegóły odsyłam do znakomitej pracy Michaela Jonesa \'\'Libido dominandi\'\', promowanej zresztą tutaj.
ponad 4 lata temu / Anarcha
 
@PegaZ - święte słowa, brawo chłopie ! @jk - a gdzież ty to widzisz te dzielne kobiety ? Bo ja coraz częściej zastanawiam się czemu \'\'d...ek\'\' jest rodzaju męskiego... Owszem, znam sporo pogubionych facetów tyle że kobiet równie jeśli nie jeszcze więcej ! Jak słusznie zauważył PegaZ dla kogóż to się starać - oschłego, antypatycznego kobietona lub wulgarnej, puszczalskiej lafiryndy ? Nie twierdzę, że to norma, wciąż nie brak kobiet jak i mężczyzn z prawdziwego zdarzenia lecz to nie takie wzorce są dziś promowane z opłakanym skutkiem tak przesadnie nakreślonym przez p. Wolaka. Mniejsza z tym gdyby kobiety \'\'emancypując\'\' się przejmowały najlepsze cechy od mężczyzn, problem jednak polega iż zwykle przy tym zdają się udowadniać, że mogą być jeszcze bardziej chamskie, głupie i okrutne niż mężczyźni potrafią, tak naprawdę jest to więc klęska feminizmu. Zanim więc zaczniemy grać larum nad upadłą męskością postawmy też ostro kwestię równoczesnego kryzysu kobiecości - ?
ponad 4 lata temu / Anarcha
 
Autor zapomniał dodać iż nader często ci \'\'tryskający testosteronem silni mężczyźni w dżalabijach\'\' są nimi w takim samym stopniu jak w swoim czasie był Ernst Rohm i jego nazi-gejowska ferajna... Pan Wolak zdaje się zapominać, że homoseksualizm wcale nie musi oznaczać \'\'zniewieścienia\'\' w wymienionym przezeń znaczeniu, owszem manifestuje się często w formach agresywnych, wojowniczych i to dosłownie. Dziwne to tym bardziej, że przecież niejednokrotnie na tym portalu pisano o powszechności praktyk homoseksualnych a nawet wręcz pedofilskich wśród muzułmanów nie wspominając już o popularności jaką cieszą się wśród nich związki kazirodcze, o czym jakoś mniej się mówi [ tak więc na miejscu prof. Hartmana już bym wypowiadał szahadę ]. Stąd różnica między nimi a członkami, ehm, redakcji \'\'Charlie Hebdo\'\', gdzie jak to ostatnio napisał na blogu Jerzy Szygiel \'\'heterycy\'\' stanowili zdecydowaną mniejszość nie jest tak wielka jak by to się mogło wydawać...
ponad 4 lata temu / Anarcha
 
Ogólnie jest z nami źle, ale kilku chłopów znam. Też w sobie odczuwam braki w męskości. Jak bym cały czas tylko siedział za biurkiem, to chyba bym do reszty skapcaniał, ale mam odskocznię: trzeba drzewa narąbać, ogród przekopać, komin wyczyścić i poganiać z moimi chłopakami za kosiarką. Cywilizacja oderwała nas od pracy fizycznej a siłownia to nie to samo.
ponad 4 lata temu / chłopzewsi
 
 

„Faszyści, wszędzie faszyści” – tak mniej więcej lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych widzi i opisuje Marsz dla Życia i Rodziny, który odbył się w minioną niedzielę w Białymstoku. W relacji zamieszczonej na społecznościowym profilu tej organizacji „faszyzm nacjonalizmem rasizm pogania”, jednak nie sposób doczytać się ani dopatrzeć, które konkretnie hasła uczestników tak oburzyły obrońców „politycznej poprawności”.

 
 

Nad Sekwaną narasta liczba profanacji katolickich miejsc kultu. W samej archidiecezji Poitiers doszło w ostatnich trzech miesiącach do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu.

 

Wobec coraz większych napięć między Stanami  Zjednoczonymi i Iranem iracki kardynał Louis Raphaël Sako zaapelował do Waszyngtonu i Teheranu o dialog i ostrzegł przed skutkami „dalszej katastrofalnej wojny” na Bliskim Wschodzie. W liście przekazanym ambasadom obu krajów w Bagdadzie chaldejsko-katolicki patriarcha prosi ich przywódców politycznych o „wykazanie się mądrością” i poszukiwanie pokoju, poinformowała 21 maja rzymska agencja prasowa AsiaNews.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Marka Sz., wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do Życia. Mężczyzna był oskarżony o rzekomą kradzież telefonu komórkowego jednej z feministek w trakcie ujęcia jej na gorącym uczynku usuwania banerów antyaborcyjnych. Tym samym sąd przyznał rację prawnikom Instytutu Ordo Iuris, którzy bronili pomówionego mężczyzny.

 

W niedzielnym wywiadzie udzielonym Fox News Channel prezydent Donald Trump powiedział, że to, iż demokratyczny kandydat na prezydenta Pete Buttigieg jest „zamężnym gejem” oraz że pojawia się publicznie ze swoim „mężem”, jest „absolutnie w porządku”. Dodał: „Myślę, że to świetnie” i „myślę, że to dobrze”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.