DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Kryzys Kościoła jest powiązany z rewolucją seksualną. Komentarze po nowym eseju Benedykta XVI

Kryzys Kościoła jest powiązany z rewolucją seksualną. Komentarze po nowym eseju Benedykta XVI
fot.Fabio Frustaci/FORUM

Katolickie media na całym świecie informują o publikacji eseju Benedykta XVI, poświęconego kryzysowi w Kościele i jego przyczynach. W mediach społecznościowych oraz na katolickich portalach pojawiły się również komentarze do tej ważnej wypowiedzi. 

 

Znany dziennikarz Edward Pentin z National Catholic Register podkreśla, że było to najważniejsze oświadczenie Benedykta XVI od czasu abdykacji z papieskiego urzędu w 2013 roku. Pentin zwraca uwagę na główne przyczyny kryzysu w Kościele, którymi zdaniem Benedykta XVI są rewolucja seksualna i upadek katolickiej teologii moralnej. Podkreśla, że szczególną rolę w kryzysie odegrało również „załamanie formacji seminaryjnej”. Dziennikarz zwraca również uwagę na to, że papież-emeryt wskazuje na „całkowitą wolność seksualną”, która stała się przyczyną kryzysu i skandali seksualnych. 

 

Komentator National Catholic Register w swoim tekście przywołuje również wypowiedź Benedykta XVI dotyczącą promocji edukacji seksualnej, lubieżnych reklam i filmów pornograficznych, które stały się powszechnym zjawiskiem po 1968 roku. Edward Pentin wskazuje również na znaczenie działalności „klik homoseksualnych w seminariach”, które wywarły znaczący wpływ na edukację przyszłych kapłanów. 

 

Sprawę eseju autorstwa Benedykta XVI komentuje także R.R. Reno z portalu firstthings.com. W swoim tekście zwraca uwagę na to, że esej papieża-emeryta jest „świadectwem człowieka, który przeżył kulturowe konwulsje oraz teologiczne zdrady”. Autor tekstu podkreśla, że Benedykt XVI „z pewnością ma rację” i dodaje, że rewolucja seksualna z 1968 roku zniszczyła zakazy i zahamowania oraz stabilne normy, które są niezbędne do powstrzymania człowieka przed złem. R.R. Reno zwraca uwagę, że pozwoliło to na doprowadzenie do klęski seksualnej i nadużyć seksualnych w Kościele. Reno dodaje, że rewolucja służyła „żarłocznemu pragnieniu doznań zmysłowych i konsumpcji materialnej”. 

 

„Przemiany społeczne dokonane przez ten imperatyw trwają. Są tak potężne, że w polityce Zachodu połączyły lewicę i prawicę w neoliberalny konsensus, który dąży do maksymalnego uwolnienia ze względu na tworzenie bogactwa i maksymalne uwolnienie ze względu na osobiste spełnienie i samoakceptację (lewicowa regulacja kulturowa)” - pisze R.R. Reno.

 

Interesującą opinię na temat oświadczenia papieża-emeryta wyraził taże C.C. Pecknold z Catholic Herald. Jest on zdania, że „interwencja Benedykta XVI jest bardzo ważna”. „Jego głos jest nieomylny. To głos ojca. Benedykt XVI napisał do nas o pytaniu, które sobie zadajemy. Jego najbardziej fundamentalna odpowiedź jest rozbrajająco prosta: człowiek odwrócił się od Boga” - podkreśla autor komentarza. 

 

Z kolei na Twitterze sprawę oświadczenia Benedykta XVI skomentował również Matt Walsh. „List Benedykta XVI o kryzysie nadużyć jest głęboki i przekonujący, ale tym bardziej zastanawiam się dlaczego w ogóle zrezygnował. Minęło 6 lat i najwyraźniej wciąż jest ponad wszystko klarowny i wnikliwy. Dlaczego więc tkwimy z Franciszkiem?” - napisał Walsh.

 

Także Mathhew Schmitz z Catholic Herald zwraca uwagę na wagę eseju Benedykta XVI. „Wielu twierdzi, że homoseksualizm nie ma nic wspólnego z kryzysem. Benedykt XVI im zaprzecza. Po części przypisuje to faktowi, że „w różnych seminariach powstały kluby homoseksualne, które znacząco zmieniły klimat w seminariach” - napisał na Twitterze. 

 

O wypowiedzi Benedykta XVI możemy przeczytać również na portalu LifeSiteNews.com, który przygotował artykuł zawierający najważniejsze elementy oświadczenia papieża-emeryta. Portal zwraca uwagę na to, że w eseju Benedykt XVI pisał o „zdradzie teologów”, która dotyczy odrzucenia pojęcia wewnętrznego zła - działań, które zawsze i we wszystkich okolicznościach były klasyfikowane jako złe. Portal podkreśla również zdanie papieża-emeryta dotyczące „klik homoseksualnych w seminariach”. Zauważa, że gdy Watykan próbował zbadań te zjawiska, działania były blokowane. 

 

LifeSiteNews.com zwraca również uwagę na opinię Benedykta XVI nt. Sposobu nominacji biskupów, którzy po Soborze Watykańskim II byli wybierani na podstawie ich „pojednawczości”. Redakcja wskazuje również na to, że nie tylko w USA biskupi odrzucali katolicką tradycję i starali się doprowadzić do wprowadzenia swego rodzaju nowoczesnej wizji katolicyzmu. Portal cytuje również wypowiedź Benedykta XVI, który napisał o tym, że seminarzyści czytający jego książki byli uważani przez niektórych za „nieodpowiednich kandydatów do kapłaństwa”. 

 

 

 Cały tekst Benedykta XVI po polsku możesz przeczytać tutaj.

 

Źródło: ncregister.com, Twitter, Catholic Herald, LifeSiteNews.com, firstthings.com

WMa


DATA: 2019-04-11 22:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę zastanowić sie nad własnymi słowami :"..bo poza tym, że masonerii czasem udawało się wprowadzić ich w błąd," Błądzi ten człowiek, który szuka. Jeden Prawdziwy i Święty Kościół Katolicki POSIADA PEŁNIĘ OBJAWIENMIA BOŻEGO, wszystkie narzędzia do zbawienia Sakramenty, CAŁOŚĆ NIEZMIENNEJ NAUKI. Wierni Kościoła Katolickiego na czele z Papieżem nie szukają PRAWDY poza Kościołem bo nasz Bóg Jezus Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. K.K. nie może się mylić w tym co podaje do wierzenia, gdyż zgodnie z obietnicą Jezusa Chrystusa cieszy się nieustnną pomocą ze strony Ducha Św. Papież sprawujący WŁADZĘ nad JEDNYM, ŚWIĘTYM, KATOLICKIM i APOSTOLSKIM KOŚCIOŁEM JEST NIEOMYLNY w orzeczeniach dotyczących wiary i moralności. ?Codex Iuris Canonici? ogłoszony przez Benedykt XV 27 maja 1917 Kanon 2335 - potępia masonerię jako Antykościół. K.K. zachowuje ciągłość nauczania. Boży Papież K.K. zachowuje ciągłość nauczania i nie spotyka się z masonerią.
7 miesięcy temu / iskierka. / r
 
Bogu dzięki, że wreszcie się odezwał!
7 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Dzięki Panu Bogu Najwyższemu za głos papieża Benedykta XVI w tak istotnych kwestiach dla KK i zbawienia jego wiernych. Niech łaskawy Pan pomnoży niezbędne łaski dla papieża Benedykta XVI.Dziś bez obawy i trwogi możemy stawać w obronie Wiary i Tradycji wobec wszystkich wrogów Kościoła, niezależnie jakie godności im przysługuj i jakie funkcje sprawują. Nade wszystko mamy tymi Prawdami i Wartościami żyć. Jego Świątobliwości Benedyktowi XVI z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszelkich łask i błogosławieństw Pana Jezusa, który starł kłamcę i oścień śmierci.
7 miesięcy temu / observer
 
Do iskierka: Nie należy popadać w pesymizm i uderzać w św.Jana Pawła II, czy Benedykta XVI, bo poza tym, że masonerii czasem udawało się wprowadzić ich w błąd, to ci dwaj poprzedni papieże prowadzili Kościół w łączności z Wolą Bożą. Za pontyfikatu Franciszka ta łączność została zerwana. Więc nie zrywajmy naszej, osobistej łączności z Wolą Bożą, bo pozostało nas niewielu. Lecz Pan Bóg nie potrzebuje wielu, by ponownie zwyciężyć nad światem, więc módlmy się z wiarą o Intronizację Pana Jezusa na Króla Polski i innych narodów. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
To co czytamy w artykule wprowadza dysonas poznawczy w temacie co się tak naprawdę wydarzyło w Kościele. Jedni na czele z papieżem Franciszkiem głoszą w Kościele radość, sukcesy ekumen., rozliczenie się z pedofilią, świetlaną przyszłość ludzkości czyli miłość i pokój na ziemi a potem Niebo dla wszystkich. Drudzy przywiązani do Benedykta XVI jako następcy p.J.P.II trwają w odrętwieniu zdumieni, że ten POSTĘP i Reformy w Kościele nie tak miały wyglądać. To co dociera z Watykanu nie tylko przeraża wiernych ale i resztki wiekowych kapłanów. Nowe kadry zawodowe prezbiterów, teologów wyspecjalizowane w Rzymie niosą nową ewangelizację globalnej ludzkości wykorzystując nowe technologie i granty na projekty od masonów. Warto przypomnieć, że za tworzenie tej nowej rzeczywistości w Kościele ten CHAOS, KRYZYS, ROZŁAM odpowiedzialny był i jest p. Benedykt XVI i p. J.P.II. Fakty jakie zostały ujawnione KOMPROMITUJĄ Papieży i chyba o to chodziło autorom eseju.
7 miesięcy temu / iskierka
 
Abdykował
7 miesięcy temu / Ireneusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.