DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Krytykujesz LGBT – możesz trafić do więzienia! Szwajcaria chce karać za „homofobię”

Krytykujesz LGBT – możesz trafić do więzienia! Szwajcaria chce karać za „homofobię”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W szwajcarskiej Radzie Narodowej (niższej izbie parlamentu) zdecydowaną większością głosów przegłosowano prawo penalizujące krytykę środowisk LGBT. Bardzo prawdopodobne jest jego przegłosowanie także w Radzie Kantonów.

 

Nowe prawo zakaże zachowania zdefiniowanego jako przejawy „homofobii”, „transfobii” czy dyskryminacji na tle seksualnym. Oskarżonemu będzie grozić nawet kara pozbawienia wolności. Rada Narodowa stosunkiem głosów 116 do 60 przegłosowała projekt, który teraz trafi pod obrady Rady Kantonów.

 

Szwajcarski Kodeks karny zawiera zapis mówiący, że „za podżeganie do nienawiści wobec osoby albo danej grupy na podstawie ich przynależności etnicznej, rasowej czy wyznawanej religii grozi do trzech lat pozbawienia wolności”. Nowe przepisy do tej listy mają dodać „orientację seksualną” oraz „tożsamość płciową”.

 

W opinii inicjatora ustawy Mathiasa Reynarda „homofobia to nie pogląd (…) to zbrodnia. Jeden na pięciu homoseksualistów popełnia samobójstwo, połowa poniżej 20. roku życia. To zwycięstwo dało jasny sygnał”. Zdaniem Raynarda, za tragedie homoseksualistów odpowiada „homofobia”, a nie np. problemy psychiczne i tożsamościowe wynikające z nieuporządkowanej sfery seksualnej.

 

Radny Yves Nidegger sprzeciwił się wprowadzeniu ustawy ze względu na nieścisłości prawne. Jego zdaniem określenia wprowadzone w dokumencie są „problematyczne i niedefiniowalne”. Na podstawie tego precedensu ironicznie pytał, czy przypadkiem zoofilia, nekrofilia, pedofilia, biseksualność, gerontofilia, fetyszyzm itd. nie są „orientacjami seksualnymi” i czy one też nie powinny być chronione prawnie.

 

Reynard wyraził nadzieję, że wprowadzenie nowego prawa utoruje drogę do legalizacji w przyszłości homozwiązków. Głosowanie nad projektem walki z „homofobią” w Radzie Kantonów odbędzie się w grudniu. Do wprowadzenia zmian legislacyjnych zachęcają Szwajcarię instytucje unijne oraz ONZ.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / sputniknews.com

PR

   

  

 

 


DATA: 2018-10-10 12:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szwajcaria będzie karać za myślozbrodnię o pomysłach marksistów. Wszelkie opluwania tradycji i kościoła są jak najbardziej mile widzianą "opinią".
ponad 1 rok temu / John D.
 
Obie izbie CH parlamentu sa sobie rownorzedne. Nie ma wyzszej lub nizszej
ponad 1 rok temu / Buba
 
Niezbyt inteligentny polityk skoro zakłada, że mówienie faktów o zboczeniach jest przyczyną samobójstw. To jego myśl jest mowa nienawiści i jeśli już penalizowac, to takie wystąpienia.
ponad 2 lata temu / Mataleo
 
Przecież Stormer nie rozumie pojęć których używa, np. takich jak "homofobia", "prawda" czy "nienawiść". Dlatego nie udzieli Ci konkretnej odpowiedzi. On się na tym forum produkuje gdyż musi gdzieś uzewnętrznić swą katofobiczną nienawiść do katolickiej prawdy :)
ponad 2 lata temu / do Do Stormer
 
Jeżeli odrzucasz Miłość Chrystusa to już się ukarałeś.
ponad 2 lata temu / @trooper
 
@Obywatel Niechodzenie do kościoła jest grzechem i też powinno być karalne?
ponad 2 lata temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.