DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Krytykował Merkel, ujawnił powiązania mediów z CIA. Dlaczego zmarł Udo Ulfkotte?

Krytykował Merkel, ujawnił powiązania mediów z CIA. Dlaczego zmarł Udo Ulfkotte?
By blu-news.org [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Wieloletni mainstreamowy dziennikarz, później zagorzały krytyk niemieckich mediów, oskarżany o zdradę tajemnic państwowych przeciwnik islamu, ostrzegający przed upadkiem Zachodu. 13. stycznia zmarł Udo Ulfkotte, dla jednych demaskator zakłamanych elit, dla innych niebezpieczny pomyleniec.


Udo Ulfkotte, wieloletni współpracownik najpoważniejszego niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w ostatnich latach był znany przede wszystkim za sprawą stawianych przez siebie bardzo poważnych zarzutów pod adresem niemieckich mediów i rządu. Według Ulfkottego dziennikarze w Niemczech byli i są przekupywani przez CIA, by pisać wyłącznie w duchu zgodnym z politycznymi koncepcjami Stanów Zjednoczonych. Kto chciałby wystąpić przeciwko amerykańskiemu porządkowi, byłby skazany na zakończenie kariery w mediach, uważał Ulfkotte. Dziennikarz ostro krytykował też islam i ostrzegał przed islamizacją Europy.

 

Kilka książek Ulfkottego stało się w Niemczech prawdziwymi bestsellerami. Pierwszy raz dziennikarz wsławił się publikacją pracy na temat wywiadu BND, opublikowaną jeszcze w trakcie jego pracy w „FAZ” w 1997 roku. Książka przedstawiała największe sukcesy wywiadu, opisując też sposób działania jego pracowników.

 

Prawdziwym przełomem była jednak dopiero praca „Wojna w naszych miastach” wydana w 2003 roku. W tym samym roku Ulfkotte rozstał się z dotychczasową redakcją. Jego książka bez żadnych ogródek omawiała problem islamizmu szerzącego się coraz silniej w Niemczech wraz z napływem imigrantów. Krytycy nazywali ją „Protokołami mędrców Mekki”, nawiązując do szczególnie w niemieckojęzycznej przestrzeni niesławnych „Protokołów mędrców Syjonu”. W rok później mieszkanie i biuro dziennikarza zostało przeszukane na zlecenie prokuratury. Zarzucano mu zdradę tajemnic państwowych.  Ulfkotte temat islamu podjął i rozwinął w wydanej w 2007 roku pracy „Święta wojna w Europie”, gdzie przewidywał rychły upadek Zachodu pod naporem islamizmu; wracał do niego  jeszcze w szeregu kolejnych książek. Wiarygodności jego krytyki islamu nadawał fakt spędzenia kilku lat w krajach arabskich, gdzie dziennikarz miał okazję dobrze poznać wiarę mahometańską.

 

Największy rozgłos przyniosła mu jednak wydana w 2014 roku książka „Kupieni dziennikarze”. W pracy tej Ulfkotte przekonywał, że wywiady państw członkowskich NATO, zwłaszcza CIA, opłacają niemieckich dziennikarzy, domagając się od nich publikowania artykułów zgodnych z natowską propagandą.

 

Ulfkotte odwoływał się na stronach „Kupionych dziennikarzy” do własnej pracy dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, twierdząc, że osobiście był skłaniany do manipulacji i tworzenia tendencyjnych artykułów. Ulfkotte wymieniał dziesiątki nazwisk i szereg organizacji mających być ściśle powiązanymi z procederem kupowania dziennikarzy i zlecania im pracy na rzecz propagandy NATO i USA. Mowa wręcz o tworzeniu artykułów przez samo CIA, później publikowanych w poczytnych mediach pod nazwiskiem znanych dziennikarzy. Książka stała się szybko prawdziwą sensacją, zbierając tyleż pochlebnych, co krytycznych głosów. Główne media, w tym „FAZ”, zdecydowanie odcinały się od stawianych im zarzutów, nazywając tezy Ulfkottego „czystymi fantazjami”, a samego dziennikarza piętnując jako zwolennika teorii spiskowych.


W ostatnim czasie Ulfkotte zaangażował się silnie w krytykę polityki imigracyjnej niemieckiego rządu. Popierał ruch PEGIDA, występując także jako mówca na organizowanych w Dreźnie demonstracjach. Dziennikarz współpracował też z politykami Alternatywy dla Niemiec, skrajnie krytycznej wobec kanclerz Angeli Merkel.

 

Jego ostatnie książki ukazywały się wyłącznie w wydawnictwie „Kopp Verlag”. Wydawnictwo to celuje w publikowaniu książek skrajnie sensacyjnych. Chętnie prezentuje też prace krytyczne wobec NATO, w tym namawiające Niemcy do zerwania sojuszu z USA i wejścia do rosyjskiego projektu eurazjatyckiego.

 

Wiadomość o śmierci dziennikarza podała 13. stycznia jego rodzina. Miał umrzeć na atak serca. Informację o tym, wraz z krytycznym przedstawieniem sylwetki dziennikarza, opublikowało większość niemieckich mediów. Ze względu na tematykę, którą zajmował się Ulfkotte, w mediach społecznościowych nie brakuje głosów krytycznych wobec oficjalnej przyczyny śmierci. W przeszłości dziennikarz otrzymywał już pogróżki ze środowisk islamistycznych.

 

 

 

Pach
DATA: 2017-01-20 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie- dla islamu w chrześcijańskiej Europie. Merkel na Syberię może jej mózg popracuje w niższych temperaturach.
ponad 1 rok temu / Saper
 
Niet cielawieka niet prabliema- jak mawiał Stalin.
ponad 1 rok temu / cicero
 
Odszedl jeden z niewielu sprawiedliwych w niemieckim kraju, ktory mowil, jak jest, gotow poniesc tego konsekwencje. Czy ktos mu pomogl bezposrednio, czy udreczone serce nie wytrzymalo nieustannych atakow, szyderstw, zastraszania i nienawisci, nie wiemy. Udo, wybitny dziennikarz, przenikliwy publicysta, odwazny i niezlomny w dochodzeniu do prawdy. Chapeau bas! Odpoczywaj w pokoju.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Jego książka przetłumaczona na język polski obnażyła by i pozwoliła zrozumieć mechanizmy sponsoringu muzułmańskiego w Europie.
ponad 1 rok temu / tor
 
czyż nie jest to przedwyborczy prezent dla Merkel Angeli(Angels tj Anioły bywają również upadłe)
ponad 1 rok temu / jac
 
Wygląda na ostrzeżenie dla innych. Ostatnio w USA też zginęło trochę osób.I tłumaczenia przyczyn ich zgonów budzą wiele wątpliwości.
ponad 1 rok temu / Cykozs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.