DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Krytyka socjalizmu nie ma większego sensu? Barack Obama broni lewicowych rozwiązań

Krytyka socjalizmu nie ma większego sensu? Barack Obama broni lewicowych rozwiązań
Fot. Reuters / Kevin Lamarque / Forum

W wywiadzie dla audycji „Real Time z Billem Maherem” stacji HBO, prezydent USA powiedział w piątek, że nie ma sensu w dzisiejszych czasach krytykować kogoś za socjalizm, ponieważ „nie ma gospodarki, która nie posiadałaby pewnych elementów socjalistycznych”. – Istnieją pewne wspólne dobra, które wszyscy ludzie uznają, że powinny być dostępne dla każdego – mówił, powołując się na systemy panujące m.in. w Kanadzie, Europie i USA.

 

Nazywanie czegoś socjalizmem nie ma sensu w sytuacji, gdy nie ma gospodarki na świecie, która nie posiadałaby pewnych elementów socjalistycznych, co oznacza, że istnieją pewne wspólne dobra, które wszyscy ludzie uznają, że powinny być dostępne dla każdego – wyjaśnił Barack Obama.

 

Dodał, że takimi „wspólnymi dobrami” są w Ameryce: system Social Security (system ubezpieczeń rentowo-emerytalnych), Medicare (opieka zdrowotna), czy do pewnego stopnia edukacja publiczna.

 

Prezydent USA stwierdził, że „wszyscy ludzie na świecie uznają, że każdy – bez względu na okoliczności urodzenia – powinien mieć dostęp do tych dóbr”. – Dlatego tak mi zależało na reformie zdrowotnej – tłumaczył. Reforma ta poza zapewnieniem standardowych usług zobowiązuje pracodawców, w tym podmioty religijne, do ponoszenia wysokich kosztów ubezpieczeń, obejmujących także usługi sterylizacyjne, aborcyjne i antykoncepcyjne.

 

Zdaniem prezydenta, którego już druga kadencja dobiega końca, kapitalistycznymi zasadami zysku i strat nie powinny kierować się – poza służbą zdrowia – także służba więzienna. Osoby skazane prawomocnym wyrokiem na wiele lat pozbawienia wolności powinny znacznie wcześniej opuszczać więzienia – uważa prezydent USA. Obama chwalił działania podjęte przez jego administrację w celu złagodzenia kar za przestępstwa.

 


Źródło: cnsnews.com

AS
  


DATA: 2016-11-16 15:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obama zakałą ludzkości. Dobrze, że już kończy się jego fatalna prezydentura.
ponad 2 lata temu / DNA
 
do "onw" - podobnie jak i Ty sądzę, że jest pewna grupa najbogatszych ludzi, którym przeszkadza tak duża ilość mieszkańców Ziemi. Ci bogacze uważają, że dzieki automatyzacji i cyfryzacji życia nie potrzeba już tak wielu pracowników i można pozbywać się ludzi bo automaty będą na nich pracować. Więc abiorcja eutanazja i pogarda dla zwykłego człowieka są atrybutem tych bogaczy.
ponad 2 lata temu / mig
 
Nie ma większego sensu krytykować kogoś z powodu pełnienia służby piekłu, mówi antychryst.
ponad 2 lata temu / Sauelios
 
Zbudowali system socjalny po to, żeby ludzi odciąć od wszelkich świadczeń w dogodnym dla nich momencie. Przygotowują grunt pod wypuszczenie z więzień przestępców. Realizują masońskie scenariusze opisane dziesiątki lat temu przez komunistów w książkach, których nie braliśmy na poważnie. Łykaliśmy je jako fikcję literacką. Krok po kroku organizują światu wojnę.
ponad 2 lata temu / onw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres konta[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.