DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Krytyka Izraela to antysemityzm? Niemcy ograniczają swobodę wypowiedzi

Krytyka Izraela to antysemityzm? Niemcy ograniczają swobodę wypowiedzi

Berlin chce zaostrzyć walkę z antysemityzmem. Podstawą stanie się nowa definicja tego zjawiska. Odtąd każdy, kto narazi się Żydom ostrą krytyką Izraela, będzie mógł być ścigany przez niemieckie państwo.


Rząd Angeli Merkel zgodził się na posiedzeniu, które odbyło się w środę w Berlinie, na zaostrzenie walki z antysemityzmem. Podstawą ma stać się przedefiniowane pojęcie, teraz oprócz oczywistych zachowań i wypowiedzi antyżydowskich obejmujące także… krytykę państwa izraelskiego. Niemieckie władze przyjęły mianowicie definicję antysemityzmu wypracowaną przez organizację IHRA (ang. International Holocaust Remembrance Alliance; pol. Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście).

 

 „Celem [antysemickich – red.] ataków może być także państwo Izrael, rozumiane jako żydowski kolektyw” – głosi dosłownie definicja uchwalona w ubiegłym roku przez IHRA.

 

- My, Niemcy, jesteśmy szczególnie wrażliwi na eskalację postaw antysemickich w naszym kraju – tłumaczył decyzję rządu Thomas de Maizière, minister spraw wewnętrznych. Jak dodał, walka „z nienawiścią do Żydów” należy do niemieckiej racji stanu, bo historia tego kraju pokazała „do jakich okrucieństw może prowadzić antysemityzm”.

 

Nowa definicja nie ma mocy prawnej, ale będzie w przyszłości ramą dla pracy Niemców w organizacjach międzynarodowych i znajdzie swoje zastosowanie w krajowym szkolnictwie a także kampaniach informacyjnych urzędów państwowych. Co najważniejsze, do nowych wytycznych stosować ma się także wymiar sprawiedliwości i policja, dzięki czemu niektóre czyny czy wypowiedzi łatwiej będzie organom ścigania uznać za przestępcze.

 

Niemiecka prasa, zwłaszcza lewicowa, podchodzi do rządowej decyzji dość chłodno, wskazując, że zachodzi ryzyko „mylenia” krytyki polityki Izraela z rzeczywistym antysemityzmem. Odwrotnie Centralna Rada Żydów w Niemczech. Ta uznała, że Berlin wykonał ważny krok w walce z antysemityzmem. Jak podkreślił przewodniczący Rady Josef Schuster, teraz nową definicję powinien jeszcze za własną uznać Bundestag.

 

Źródła: sueddeutsche. de, pch24.pl

Pach
DATA: 2017-09-22 11:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba przyznać, że ze strony żydów ta PERFIDIA, wykorzystywania cierpienia i zagłady żydów w czasie II WS, po to by dzisiaj czerpać korzyści moralne i materialne jest NIEZWYKŁA...Kto by pomyślał, że na grobach zmarłych można robić tak intratny geszeft... BEZKARNOŚĆ na,której się ZARABIA, to jest bez wątpienia zasługa talmudyzmu,który jak wiemy nakazuje łupić goi jak się da, i ile się da...
ponad 2 lata temu / Megi
 
To udowadnia że w niemieckim umyśle politycznym jeszcze mocno tkwi syndrom nazistowski którego źródłem jest właśnie cywilizacja żydowska w tandemie z niemieckim bizantynizmem. Niemcy chcieli być narodem panów a dwóch takich nie może być na świecie tak więc zdecydowali się pozbyć tych których mieli w zasięgu ręki. Jak to udowodnił polski historyk "nie można być cywilizowanym na dwa i więcej sposobów". Tak też operacja nacywikacyjna im nie wyszła a w konsekwencji operacji denacyfikacyjnej próbują każdym sposobem udowodnić że nie są już nazistami a tak wogóle to naziści to był to taki lud który już wyginął a same niemcy "były ich pierwszą ofiarą". Dzisiaj są płomiennymi obrońcami seimtyzmu i umiłowanego narodu wybranego żyjącego kolektywnie w tzw. Israelu który politycznie prowadzi kampanię wyszukiwania "prawdziwych nazistów" którzy to żydów mordowali i winni są dalszych odszkodowań. Bo przecież ile to żydów przez te całe pogromy i holokaust się nie narodziło".
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
Państwo Izrael potrzebuje pieniędzy.Gdy Szwajcarzy wypłacili 3mld dolarów to nagle ucichło o rzekomo zrabowanych wojennych żydowskich pieniądzach w ich bankach,choć żydzi trąbili o tym na całym świecie.
ponad 2 lata temu / ulla
 
Antysemita to osoba której nie lubią żydzi.
ponad 2 lata temu / stoczniowiec
 
a kiedy ustanowia w Niemczech, ze ludzie i ryby nie maja glosu...pewnikiem niedlugo, jak sie widzi te wszystkie tryndy nwo
ponad 2 lata temu / jacek
 
I ciągle to mylenie antysemityzmu z antysyjonizmem.
ponad 2 lata temu / Hmmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.