DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


jest taka encyklika, która temat ekumenizmu wyjaśnia jasno i dogłębnie, to "Mortalium animos"- autorstwa papieża Piusa XI, ale niestety została w tych odciętych wagonach. Może ktoś po nią zawróci ?
8 miesięcy temu / czytelnik
 
Pisze Pan tak jakby nie czytał Biblii! Zatem, mimo wszystko, przypomnę nam wszystkim stosowny fragment: "...Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, Z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu. ...I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.A na jej czole wypisane imię - tajemnica: Wielki Babilon.Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi.I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją, bardzo się zdumiałem.I rzekł do mnie anioł: Czemu się zdumiałeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów."Ap.17:1-7 Proroctwo o WN/KK wypełnia się na naszych oczach...
8 miesięcy temu / Adam
 
"nieprawdy ubóstwiające proces dialogu" - ależ przecież ludzie od wieków gadają do zwierząt, do roślin...może powrócić moda na dialog międzygatunkowy...a że większość takiego dialogu międzygatunkowego będzie się odbywała w ludzkiej wyobraźni - co to komu szkodzi? przecież dialog ubogaca...(najważniejsze, że śmietnik jest pełen = więc jakaś pełnia została osiągnięta = cel został zrealizowany...a i pojawiła się dzięki temu możliwość wykonania pracy = bo ktoś ten śmietnik z ludzkiej głowy może opróżnić...) no ale dialog przecież ubogaca i to jest najważniejsze = bogactwo jest bogactwem (a że to bogactwo śmieci - to taki szczególik)...
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
"na wierze w człowieka, który stanie się już nie tylko drogą Kościoła, ale i całej ziemskiej rodziny" - myślę, że to ziemia może stać się drogą...skoro idziemy w dół w stopniowaniu: Bóg, człowiek, ziemia...skoro Jezus jest drogą, człowiek jest drogą, to ziemia - w sumie jest najbardziej naturalną drogą = dosłownie...chodzimy po ziemi ;/ taki mały żarcik...ale chyba mało śmieszny, w epoce ekologii religijnej...która chyba była na początku religii? jako religijność naturalna, wyrażająca się w ubóstwianiu ognia, słońca, wody itp. taki specyficzny powrót do korzeni homosapiensa ;/
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
KATOLICY POBUDKA!!!! CZAS OTWORZYĆ OCZY, CZAS PROSIĆ BOGA O ŚWIATŁO DUCHA PRAWDY, BO TYLKO TAK DOSTRZEŻECIE PRAWDĘ! TYLKO PRAWDA PROWADZI DO ZBAWIENIA. ANI KŁAMSTWO, ANI IGNORANCJA, ANI ZAWINIONA NIEWIEDZA NIE SĄ DROGĄ DO WIECZNEJ SZCZĘŚLIWOŚCI. TO JEST CZAS WASZEJ PRÓBY, CZAS NA WASZ GŁOS SPRZECIWU. TO JEST CZAS, W KTÓRYM WSZYSTKO STAJE SIĘ JASNE, W KTÓRYM PRAWDA STAJE SIĘ WIDOCZNA. TO JEST CZAS, KTÓRY DAJE NAM PAN NA PRZEBUDZENIE, O KTÓRY KAŻDEGO Z NAS ZAPYTA NA SWOIM SĄDZIE. PRZEBUDŹ SIĘ ZATEM KATOLIKU I ZACZNIJ SZUKAĆ PRAWDY O TYM KOŚCIELE. WŁAŚNIE ZOSTAŁA CI PODANA, CHOĆ NIE WPROST, A W PRZYPOWIEŚCI... CHRYSTUS TEŻ GŁOSIŁ PRAWDĘ W PRZYPOWIEŚCIACH. TO, O CZYM MÓWI TEN ARTYKUŁ DZIEJE SIĘ NA TWOICH OCZACH, TU I TERAZ, NIE KIEDYŚ, NIE W JAKIEJŚ PRZYSZŁOŚCI, ALE TU I TERAZ PODMIENIAJĄ CI KOŚCIÓŁ. WIĘC OBUDŹ SIĘ! PRZECIEŻ CHCESZ ZOSTAĆ ZBAWIONY!
8 miesięcy temu / PRAWDA WYZWALA
 
multireligia potrzebna NWO - jeden rząd światowy, jedna religia, szczęście dla wszystkich ludzi świata.Żydowska ideologia rządzenia gojami. Chrystus na to nie pozwoli, już niedługo się dowiemy.
8 miesięcy temu / Ada
 
(cd) Bardzo ładne hasła , szczytne cele , przepiękne perspektywy , gładka gadtka ,dobre chęci ... tylko według przysłowia ,to dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane :-)
8 miesięcy temu / mk
 
Przerażająca wizja, ale może musi do tego dojść, bo wtedy JEZUS CHRYSTUS przybędzie do nas powtórnie.
8 miesięcy temu / fensys
 
Czy tylko mnie to logo przypomina sierp i młot zamknięty w islamskim półksiężycu?
8 miesięcy temu / karol
 
(cd) Jak to w obecnej rzeczywistości odczytać ? Może "przychodzi lobbysta "zrównoważonego" "ekorozwoju" i mówi będzie powszechna szczęśliwość jak tylko wprowadzi się handel emisjami CO2 , kontrolę urodzin , przyzna prawa zwierzętom itd. i odda się pokłon przed ONZ ,globalną władzą i tą ideologią . :-)
8 miesięcy temu / mk
 
(cd) W każdym razie tym co maja takie pomysły warto by przypomnieli sobie ten fragment Mt 4,1 " Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2 A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem.(...) itd. " Czy wręcz przed przystąpieniem do jakichkolwiek rozmów nauczyli się tego na pamięć :-) .
8 miesięcy temu / mk
 
(cd) Polskie doswiadczenia i jednoczenie prawicy przez podział "tzw. Konwent św. Katarzyny" ,czy teraz powstawanie lewicy przez zjadanie się modliszek PO-KO .N LSD itd. Przy tym to "pikuś" :-)
8 miesięcy temu / mk
 
Gdy zapanuje "Egalite Fraternite Liberte" , "powstanie wyklęty lud tej ziemi" i "wszyscy ludzie będą bracimi" itd. :-) No to chyba coś jakby Pan Bóg ,chciał zorganizować rozmowy pojednawcze z szatanem , lucyferem ,belzebubem , mefistofelesem itd. :-)
8 miesięcy temu / mk
 
Czy Woźniakowski z krakowskiego KIK tego już od dawna skutecznie nie realizuje?
8 miesięcy temu / Marian
 
Ziszczają się sny heretyka Teilharda de Chardin SJ. Kościół według niego to "wiodący ośrodek kolektywnej świadomości ludzkości, gdzie tkwi 'wstępująca oś hominizacji'", "stożek energetyczny wewnątrz ludzkości, ośrodek panteistycznego zapału, świątynia miłości do świata, do kosmogenezy". Marcin Karas: "Każda idea jest jego [Teilharda de Chardin] zdaniem jakoś prawdziwa, nawet idee sprzeczne i konkurencyjne też są prawdziwe, ponieważ wszystkie powstały jako odpowiedź ludzkiego ducha na otaczający go świat. W miarę upływu historii ? twierdził de Chardin ? poglądy ludzi będą się zbliżać do siebie, a u kresu dziejów wszyscy będziemy myśleć tak samo, bo nasza kultura się jednoczy ? po etapie ramifikacji nastał okres konwergencji. Świat się jednoczy, a więc i nasza wiedza o świecie też jest bliższa jedności".
8 miesięcy temu / M.
 
I tu znowu wychodzą na jaw machinacje masonerii. Bo idea prawdy uniwersalnej i religii uniwersalnej to tak naprawdę wymysł tej sekty. Na szczęście są promyki nadziei. U siebie w kościele usłyszałem ostatnio modlitwę o powrót chrześcijan odłączonych do Kościoła Katolickiego. Pan Bóg czuwa nad swoim świętym Kościołem.
8 miesięcy temu / krisbac
 
Od dawna twierdzę, że instytucja papiestwa - taka, jaką ustanowił Chrystus, z Księciem Apostołów na czele - jest w stadium likwidacji. Synodalność - nowy wynalazek papieża Franciszka - jest krokiem w tym kierunku. Kościół zmierza w kierunku, jaki wskazał red. Kratiuk. I wcale nie jest powiedziane, ze przewodniczącym przyszłego ONZ Wszystkich Religii będzie papież. Na początku może tak, ale potem zadziała mechanizm demokracji i przewodniczący będzie wybierany spośród kandydatów różnych wyznań. Tylko co z talibami? Znowu potrzebna będzie wojna w Afganistanie? Tym razem religijna?
8 miesięcy temu / TZ.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.