Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Krystian Kratiuk, dr Tymoteusz Zych: Dlaczego trzeba walczyć z plagą rozwodów? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Na każdy tysiąc małżeństw zawartych w Polsce w roku 2014 rozpadło się aż 349. W ubiegłym roku rozwód sfinalizowało 64 tysiące par, a 1700 znalazło się w orzeczonej przez sąd separacji. Katechizm Kościoła Katolickiego stanowczo potępia rozwody, w uzasadnionych przypadkach dopuszczając co najwyżej separację. Jednakże ogromna większość tych, którzy nie widzą w danym momencie możliwości życia pod jednym dachem ze współmałżonkiem, wybiera drogę na skróty.

 

Oto jeden z najbardziej jaskrawych przykładów rozziewu pomiędzy statystykami liczby ochrzczonych a konsekwencjami wynikającymi z wymagań wiary katolickiej. Dlaczego w kwestii tak zasadniczej – dotyczącej zarówno zbawienia wiecznego, jak i doczesnego szczęścia – poddajemy się tak łatwo? A może nadszedł czas, aby w końcu zakazać rozwodów?

 

Na te i wiele innych pytań i wątpliwości odpowiedzieli goście specjalni klubu SKAWIŃSKA 13 w Krakowie: dr Tymoteusz Zych (wiceprezes Instytutu Ordo Iuris) oraz Krystian Kratiuk (redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” i portalu PCh24.pl).

 

Spotkanie połączone z promocją najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana” poprowadził Tomasz Kolanek.

 


DATA: 2020-02-01 10:33:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Przyczyny!przyczyny! Rozwód jest tylko skutkiem/efektem! Lekarstwo gorsze od choroby! Nic na siłę!
22 dni temu / Dr.P.Kopetzky
 
małżeństwo przestało być "święte"od kiedy niektórzy celebryci zaliczyli po dwa unieważnienia kościelne ,a KK przygarnia rozwodników ,znowu szukacie winy nie tam gdzie trzeba
22 dni temu / ewa
 
Promowanie Lgbt feminizmu i przyzwalanie PISU na to pogarsza . PIS mógłby jedną ustawą to przegłosowac . Głosujcie dalej na PIS to zobaczycie . Pis duzy gada a nic nie działa . To im na ręke i POSLD tez. Zamiast uciąć hydrze głowe to ciągle udają walke z lewakami .
23 dni temu / Beznazwy
 
Delegalizacja rozwodów to jedno, drugie to walka z plagą bezdzietności. 30% Polaków nie ma lub nie chce mieć dzieci! Skandal!
23 dni temu / Izydor Oracz
 
Jeden rozwód to często kilka złamanych życiorysów. Konsekwencje jednego 'niedogadania się' ponoszą byli małżonkowie, dzieci, dziadkowie. Ta rana później przenosi się dalej na wzorce zachowań w następnych pokoleniach. Zacytuję jedno zdanie z niedzielnego kazania w mojej parafii- małżeństwo jest miejscem w którym Bóg mieszka. Nie ma Boga, mogą być problemy.
23 dni temu / marcin
 
To małżeństwa są główną przyczyną rozwodów, zlikwidujmy małżeństwa, a nie będzie rozwodów.
23 dni temu / Gienek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 127 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.