DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Krystian Kratiuk: decyzja polskich biskupów godna wielkiego szacunku

Krystian Kratiuk: decyzja polskich biskupów godna wielkiego szacunku

Najnowsze oświadczenie polskiego episkopatu komentuje na gorąco Krystian Kratiuk.

 

Przyznam, że kiedy pojawił się wtorkowy komunikat abp. Gądeckiego miałem  pewne obawy  - pamiętając treść poprzedniego komunikatu związanego z koronawirusem, kiedy to zaproponowano nam Komunię na rękę. Na szczęście okazało się, że jest to bardzo dobre oświadczenie przypominające katolikom, którzy w ostatnich dniach mogli popaść w panikę, że Bóg istnieje, a Msze Święte są po to, żeby spotkać się z Bogiem i prosić go o ratunek - o nasze ocalenie zarówno fizyczne jak i duchowe. Bogu dzięki, że właśnie o tym czytamy w pierwszym punkcie nowego oświadczenia przewodniczącego KEP.

 

Musimy mieć świadomość, że abp Gądecki swoim komunikatem wystawia oczywiście polskich kapłanów i hierarchów na atak ze strony mediów liberalnych - możemy być pewni, że gdy liberalni dziennikarze  usłyszą, że w Polsce ma być odprawianych więcej Mszy Świętych dostaną furii! Nie tylko dlatego, że media będą siały panikę, iż w czasie Eucharystii będzie się rozprzestrzeniał koronawirus. Nie! Problemem będzie dla nich to, że w polskich kościołach będzie się odbywało  jeszcze więcej Najświętszej Ofiary naszego Pana Jezusa Chrystusa, która wszak na każdej Mszy Świętej sprawowana jest rękoma uświęconymi sakramentem kapłaństwa.

 

To, że ludzie będą mogli jeszcze częściej chodzić w niedzielę i w tygodniu do kościołów i będą mogli na tych Mszach modlić się oraz doświadczać Ofiary Chrystusa na Krzyżu, która dokonuje się na każdej Mszy, to doskonała wiadomość. To komunikat przypominający - Bóg jest i można się do niego zwrócić w Bożym domu. To jest Dobra Nowina, i jeśli ktoś zaatakuje za to naszych hierarchów - stanowczo ich brońmy! 

 

W nowym komunikacie abp Gądecki nie wzywa niestety, aby Komunię Świętą przyjmować w tradycyjny sposób, z tradycyjną godnością i pobożnością, do której w naszym kraju jesteśmy przyzwyczajeni. Niestety, jak rozumiem, arcybiskup nie wycofał oświadczenia sprzed kilku dni, które część wiernych potraktowała jako zachętę do przyjmowania Komunii na rękę, przy której to nowej praktyce (nieporównywalnie mniej godnej niż Komunia na język) być może pozostaną już do końca życia. 

 

Mimo tego komunikat abp. Gądeckiego w porównaniu z decyzją Episkopatu Włoch, który zdezerterował i wycofał przy tym kapłanów - żołnierzy Chrystusa Króla - z pola duchowej bitwy, musi być oceniana jako krok bardzo pozytywny, odważny i rozważny.  

 

Kto wie, może do takiej postawy przyczyniły się bardzo silne i pełne oburzenia reakcje polskich katolików w mediach i w portalach społecznościowych, kiedy komentowano decyzję biskupów włoskich. Cieszy zatem, że polscy hierarchowie myślą podobnie jak świeccy wierni.  Bóg z nami, a jeśli On z nami, to nawet koronawirus nam nie straszny!

 

 

 

Krystian Kratiuk

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-13 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A i słusznie Pan prawi Panie redaktorze.Jeszcze taka modlitwa ogólnonarodowa jak np rozaniec do granic. Dziś o 20ej rozaniec tajemnica chwalebna i koronką do Miłosierdzia Bożego za Polske i swiat o oddalenie epidemi.Brawo dla Ukraińców za procesje przebiegalna.
22 dni temu / Alan
 
Chwała naszym biskupom za odwagę przeciwstawienia się lewackiemu diabelstwu. Módlmy się aby Bóg dał im siłę i umacniał w wierze.
23 dni temu / abc
 
Odrobina normalności ????????????
23 dni temu / Marek
 
Moim zdaniem Włochy jako kraj są mocno karane i to nie od teraz. A tamtejsza wiara to chyba faryzeizm. Pamiętamy jak faryzeusze wogole nie sprzeciwiali się władzy cesarskiej i władcy ówczesnego świata czyli cesarzowi.
23 dni temu / J
 
Łaska Boska. Bogu dzięki
23 dni temu / waga
 
A moim zdaniem to nic nie da bo i ludzie będą się zarażać.
23 dni temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.