DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Księża w zdecydowanej swej większości straci wiarę .... o ile w ogóle ją mieli :- przykre...
2 miesiące temu / Kasia
 
Brak wiary w realność Bytu w Eucharystii nie zmienia faktu realności tego bytu i Jego Mocy. TO BRAK WIARY W CHRYSTUSA SAMEGO, NIE ROZUMIENIE SŁOWA, ODRZUCENIE GO PRZEZ RÓŻNE FORMY. To sposób życia Kościoła - od Wielu słyszałem: rób tak aby bliźni zachował cię dobrze w pamięci i sercu. A JEŻELI BLIŹNI JEST OBŁĄKANY, DUCHOWOWO UWIKŁANY? Wielu świeckich mówi o kapłanie- ten to zna życie, pracuje dla naszego s pokoju na ziemi. Chyba wielu już nie wie po co Chrystus przyszedł na świat; nie rozumie aktu stworzenia, faktu i konsekwencji Upadku. Słabości Człowieka, roli Szatana, Wszechobecności Mocy Miłości Boga. Czyli Wielu chyba nie wie po co żyje. NO TO PO CO IM CHRYSTUS? czy Jego obecność? Chyba po prostu Wielu żyje głównie dla życia na tym świecie. Ale czy świeccy mogą kiedykolwiek zastąpić Kapłanów? Kamienie - będą wołać... ale czy świecki kapłan to już upadek czy jeszcze trwanie?!?
2 miesiące temu / FatIMa
 
Zanik wiary w realną obecność Chrystusa w sakramencie eucharystii jest prostą i logiczną konsekwencją dewastacji liturgii, zniesienia postów eucharystycznych, nieuczęszczania do spowiedzi oraz wielu innych patologicznych praktyk współczesnego Kościoła.
2 miesiące temu / Filip S
 
Dostrzegłam jeszcze jedną ciekawostkę: wybieram konsekrację, nie życie świeckie, i o ile znajomi lewicowcy to rozumieją pobieżnie na zasadzie: no tak Ty wierzysz, to masz 2 drogi: ślub albo zakon, to już np. wierzący wokół mnie uznają mój wybór za NIEZROZUMIAŁY... Co się porobiło na tym świecie....
2 miesiące temu / obserwacja
 
Można powiedzieć że bardzo często maseczki są nakładane ale niektórym akurat spadają.
2 miesiące temu / pl
 
Przymuszanie jest faktem. Do tej pory często się mówiło o godnym przyjmowaniu Komuni św. właśnie do ust. A teraz coraz częściej słyszy się o braku katechizacji lub błędach skoro przez wiele lat prowadziło się przecież ta katechizacje w innym kierunku. Noszenie maseczek symbolizuje także nakaz milczenia, posłuszeństwo a przecież kapłani byli z tego zwolnieni itd. Nie wspomnę o zdrowiu. Bardzo często było ale już nie jest tak że gdy ktoś mówił że zdrowie jest najważniejsze to była reprymenda że tak nie jest a teraz jest to dosłowne stawianie na zdrowie, volta. Niczym na jakiegoś bozka których zresztą jest bardzo wiele.
2 miesiące temu / pl
 
z moich obserwacji wynika , źe sporo kapłanów nie wierzy w postac eucharystyczna JChr. wstydza sie Jego, poza terenem plebani chodza ubrani w swiecka odzieź.
2 miesiące temu / retro
 
Pan Jezus powiedział, ze tam gdzie 2 lub 3 zgromadzi się w Jego Imię On tam jest. W Pismie znajdziemy też przyklady kiedy Duch Swiety mieszka w nas. Mozna też napelnic sie Duchem świętym. A pamietacie cytat, ze "Bog nie mieszka w domach ludzka ręką wybudowanych"? Wiara w Najswietrzy Sakrament nie byla znana w czasie apostołów, a nawet jest dosc mloda. Nie ma tez za bardzo podstaw w Piśmie Świętym. Chodzi o stala obecność Jezusa w Hostii. Czy ktos naucza o Duchu Świętym?
2 miesiące temu / Second
 
To przedziwne określenie 'otwieranie się na świat' zawiera bardzo szkodliwą sugestię, że My Ludzie cos takiego od KK oczekiwaliśmy lub wprost się tego domagamy! To bzdura do płaskiej ósemki! Wmawia się ludziom, że pragną czegoś, o czym nawet w snach bali się pomarzyć! To przewrotne wyjście na przeciw, to po prostu propaganda judaszystów, wzięli klucze sami nie chcą i innym uniemożliwiają! Proszę nazywać sprawy po imieniu, a nie kluczyć w retoryczne alegorie, które zamazują istotę problemów! KK podstępnie opanowali ludzie których von Hildebrand określał, jako takie specyficzne lisie kreatury, spotykane dotychczas tylko w ambasadach komunistycznych państw!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.