DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 25  >   CYWILIZACJA

Natalia Dueholm

Kryminalna aborcja feministek


Kiedy w Stanach Zjednoczonych obowiązywało prawo aborcyjne podobne do polskiego, feministki wielokrotnie łamały zawarty w nim zakaz. Same organizowały siatki przestępcze działające trochę jak… przedsiębiorstwa. A po wprowadzeniu aborcji na żądanie, zwyczajnie je zalegalizowały.

Niezwykle ciekawe informacje przynosi napisany z pozycji proaborcyjnych artykuł pod tytułem: Innovators and instigators: feminist contributions to American abortion technology, 1963–73 autorstwa tureckiej badaczki Tanfer Emin Tunç, opublikowany w lipcu 2007 roku na łamach „Journal of Family Planning and Reproductive Health Care”. Wynika zeń, iż feministki nieotwarcie zwalczały prawny zakaz aborcji za pomocą własnych prowokacji, ale również aktywnie organizowały czarny rynek aborcyjny, nierzadko usiłując samodzielnie klecić przyrządy aborcyjne. Chciały w ten sposób walczyć ze światem kontrolowanym ich zdaniem przez szowinistycznych mężczyzn: prawodawców, lekarzy, prawników i duchownych.

Kurs aborcji Armii Trzech

W roku 1963 Patricia Maginnis, z zawodu technik laboratoryjny, wraz z Roweną Gurner i Laną Phelan stworzyła grupę zwaną Armią Trzech, która z kolei powołała do życia Towarzystwo na rzecz Humanitarnej Aborcji (The Society for Humane Abortion). Nieprzypadkowo wszystkie trzy założycielki doświadczyły – jak pisze Tunc – horroru nielegalnej aborcji (Maginnis aż trzykrotnie). Kierowane utopijną wizją, jakoby aborcja miała przestać być horrorem, jeśli zostanie zalegalizowana, zaczęły działać jako Stowarzyszenie na rzecz Zniesienia Prawa Aborcyjnego (Association to Repeal Abortion Law).

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.

 
 

W jaki sposób święta Urszula Ledóchowska przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości? Zobacz kolejny odcinek programu "Kobieta w Kościele".

 

Wokół wydarzeń z 6 stycznia w Waszyngtonie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Oskarżony wtargnięcie do gmachu Kapitolu mężczyzna popełnił samobójstwo. Zmarł od kuli postrzałowej w klatce piersiowej. Policja aresztowała także uczestnika zajść, który okazał się członkiem radykalnej lewicowej organizacji. Ponadto wśród uczestników „zamachu” media zidentyfikowały oficer ds. psychologii tłumu.

 

Sześć państw Unii Europejskiej wyraziło „poważne zaniepokojenie” faktem ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer. Ich zdaniem, taka sytuacja „nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień”.

 

Konferencja Episkopatu Portugalii zawiesiła w związku z wprowadzonym w tym kraju nowym lockdownem możliwość organizacji chrztów, ślubów oraz bierzmowania. W komunikacie biskupi wyjaśnili, że wraz z nasilającą się liczbą zakażeń i zgonów wskutek COVID-19 występuje pilna potrzeba ograniczenia spotkań, w tym dużych uroczystości o charakterze religijnym.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.