DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Krym: odnaleźli się zaginieni duchowni

Krym: odnaleźli się zaginieni duchowni
fot. Grazyna Myslinska/FORUM

Wieczorem 16 marca, zaraz po zakończeniu uznanego przez UE za nielegalne referendum na Krymie odnaleźli się trzej duchowni greckokatoliccy o których zniknięciu alarmował wcześniej Departament Informacji Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UGKC).

 

Według Departamentu ks. Mikołajowi Kwyczowi, proboszczowi parafii greckokatolickiej w Sewastopolu i kapelanowi Ukraińskich Sił Zbrojnych na Krymie, który był zatrzymany przez tzw. „organy ściągania Krymu” z pomocą swoich parafian udało się wyjechać z półwyspy na teren Ukrainy kontynentalnej. Po kolejnej próbie jego porwania przez „samoobronę” ks. Kwycz zostawił swoje mieszkanie. Ze sobą udało mu się zabrać tylko zestaw eucharystyczny i dokumenty.

 

Ks. Kwycz przekazał również, że ks. Bogdan Kostećkyj z Eupatorii i Igor Hawryliw z Jałty są bezpieczni. Nie poinformował jednak gdzie obecnie przebywają.

 

 

Źródło: KAI

luk


DATA: 2014-03-17 10:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 5 lat temu / Asia
 
W obecnej sytuacji i tendencji w Kościele prędzej usłyszymy krzyk kamieni niż kapłanów... Papież ostatnio ostrzegał aby z diabłem nie dialogować i nie prowadzić z nim dysput. Jednak hierarchowie kościelni już na początku lat 60-tych złamali tą zasadę układając się z komunistyczną Rosją "my nie skrytykujemy komunizmu na soborze wy przyślecie swoich duchownych na sobór aby w pełni był "ekumeniczny"... Z diabłem się nie dyskutuje...
ponad 5 lat temu / Soplica
 
Zastanawia mnie brak reakcji Watykanu. Czy spotkanie Putin Papierz w 2013r jest tego przyczyną? "Papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie prezydenta Rosji Władimira Putina. W jej trakcie doszło do nieoczekiwanego wydarzenia: Putin pocałował podarowaną papieżowi ikonę. Franciszek zrobił natychmiast to samo." info ze spotaknia 24 listopad 2013r.
ponad 5 lat temu / rad_mod
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.