DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Krwawa Niedziela Palmowa w Egipcie. Muzułmanie zabili blisko 40 chrześcijan

Krwawa Niedziela Palmowa w Egipcie. Muzułmanie zabili blisko 40 chrześcijan
fot. MOHAMED ABD EL GHANY/ REUTERS/FORUM

Pierwszy wybuch nastąpił w niedzielne przedpołudnie, w koptyjskim kościele pw. Św. Jerzego, w miejscowości Tanta leżącej w Delcie Nilu. W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 21 osób, zaś około 50 jest rannych. Do drugiego ataku doszło w Aleksandrii, gdzie zginęło 11 osób, a ponad 30 odniosło obrażenia.

 

Przyczny obydwu ataków są jasne: do zbrodni przyznało się Państwo Islamskie. Uderzyli precyzyjnie, w okresie jednej z ważniejszych uroczystości dla chrześcijan – Niedzieli Palmowej.


Akurat Niedziela Palmowa, w godzinach przedpołudniowych, ściągnęła do kościoła bardzo wielu wiernych, chcących, zgodnie z tradycją, modlitwą otworzyć najważniejszy dla każdego chrześcijanina okres liturgiczny roku – Wielki Tydzień.

 

Sprawa od początku wyglądała na serię planowanych ataków, szczególnie, że wybuch nastąpił również w okolicach innej świątyni - w Aleksandrii, w najważniejszej dla koptów katedrze św. Marka. Prezydent prowincji, w której znajduje się miejscowość Tanta, w kilka godzin po wybuchach nie miał wątpliwości, że doszło do zamachu. – Albo ktoś podłożył bombę, albo dokonał zamachu samobójczego – zadeklarował Ahmed Deif.


Koptowie, egipscy chrześcijanie, stanowią 10 proc. populacji Egiptu, liczącej 90 mln ludzi. Dżihadyści wielokrotnie atakowali tę wspólnotę religijną, podobnie jak muzułmanów współpracujących z rządem w Kairze. 

 


Źródło: bbc.co.uk/rmf24.pl/TVPInfo

ged
 


DATA: 2017-04-10 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bractwo Muzułmańskie - to na tę organizację należy zwrócić uwagę; jest już seria artykułów, m.in. i w internecie, że to jest ten "mózg" sterujący całym tym nieszczęściem na Bliskim Wschodzie i w Europie; pomijam, że i on pewnie jest "zasilany" z wiadomego kierunku; ano, bez baterii (zasilania) to i najlepsze "urządzenie" jest bezużyteczne;
ponad 3 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.