DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   CHRZEŚCIJANIE NA WSCHODZIE

Luiz S. Solimeo

Krwawa Msza w Bagdadzie


Chrześcijanie są ostatnią na świecie mniejszością, która nie tylko nie cieszy się żadnymi specjalnymi względami, ale nierzadko wręcz odmawia się jej podstawowych praw człowieka. Dlaczego bowiem w Boże Narodzenie kościoły w niejednym niechrześcijańskim kraju przypominały oblężone twierdze, dlaczego w niektórych z nich wybuchły bomby, dlaczego chrześcijanom udzielano „przyjacielskiej rady”, by lepiej nie szli na Pasterkę? Dlaczego w Pakistanie odbyły się masowe protesty przeciw uwolnieniu skazanej na śmierć kobiety, która jedynie wyznała wiarę w Chrystusa?
 

Wyobraźmy sobie meczet pełen wiernych wyznawców Allacha w piątkowe popołudnie. Wyobraźmy sobie, że niespodziewanie wtargnęła tam grupa uzbrojonych terrorystów „chrześcijańskich”, która zabiła imama, a obecnych w meczecie muzułmanów wzięła jako zakładników, po czym – przegrywając wymianę ognia z przybyłymi na miejsce zdarzenia policją i wojskiem – zdetonowała ładunki wybuchowe, w wyniku czego zginęło pięćdziesiąt osiem osób, a siedemdziesiąt pięć odniosło poważne rany.

Jak na podobne wydarzenie zareagowałaby tak zwana światowa opinia publiczna, a raczej: światowe media, „celebryci” i przywódcy polityczni? Oczywiście – z ich gardeł wyr­wałby się ogłuszający, chóralny krzyk protestu przeciwko aktowi tak bezprzykładnego okrucieństwa i podłości. – Jak można napadać na spokojnych, pogrążonych w modlitwie ludzi?! – zawołałby cały świat.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W Rzymie doszło do poruszającego protestu. Dziesiątki katolików zebrały się na jednym z placów by w milczeniu, trwając modlitwie, a także przy lekturze tekstów wielkich świętych Kościoła, dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec skandalowi nadużyć w Kościele. Uczestnicy wydarzenia podkreślali – co niezwykle rzadkie – że ogromny kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem.

 
 

„Uzdrowienie sytuacji w Kościele w związku z nadużyciami seksualnymi kapłanów – wymaga czegoś więcej niż skruchy” – pisze ks. Jerry Pokorsky. Kapłan z Arlington, księgowy z wykształcenia i zarazem teolog moralny, założyciel dwóch organizacji - CREDO i Adormeus, przekonuje że właśnie teraz biskupi mogą przywrócić „normalność” w Kościele, odrzucając wszelkie błędy liturgiczne, formacyjne i katechetyczne, które wdarły się po Soborze Watykańskim II.

 

Straszenie nas Polexitem przez liberalnych komentatorów nie ma większego sensu. Przecież Europa zmienia się dynamicznie na naszych oczach krocząc najprawdopodobniej w kierunku upadku. Czy wyjdziemy z niej, czy ona wyjdzie z nas i czy pomożemy jej w tym z nowym partnerem, tym razem już nie brytyjskim, a włoskim?

 

Kwestia kwot migrantów we Francji obecnie stała się jedną z najważniejszych wskutek „debaty narodowej”, zainicjowanej przez prezydenta Emmanuela Macrona gwałtownie tracącego poparcie społeczne.

 

- Kosowo jest częścią Albanii, granica serbsko – kosowska powinna być przedyskutowana – stwierdził premier Albanii Edi Rama. Otwarte mówienie o konieczności zmian granic i przebudowie mapy politycznej na Bałkanach niesie niebezpieczeństwo zgłoszenia przez kolejne państwa swoich pomysłów na nowy porządek międzynarodowy, który szybko może zburzyć i tak już kruchy pokój w południowo – wschodniej Europie.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.