DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Krucjata Młodych na Jasnej Górze zbierała podpisy pod synowską prośbą do Ojca Świętego. Podpisałeś?

Krucjata Młodych na Jasnej Górze zbierała podpisy pod synowską prośbą do Ojca Świętego. Podpisałeś?
fot. krucjata.org.pl

W dniach 14-15 sierpnia 2015 r. Krucjata Młodych wybrała się do duchowej stolicy narodu polskiego - na Jasną Górę. Aktywiści katolickiej organizacji nie tylko modlili się u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej, ale także prowadzili wśród innych pielgrzymów działalność edukacyjną służącej sprawie Kościoła.

 

Warunki do pielgrzymowania i aktywności nie były łatwe. Członkowie Krucjaty Młodych w największy upał wychodzili na ulice Częstochowy. Wśród przybyłych na Jasną Górę zbierali podpisy pod Synowską Prośbą do papieża Franciszka w związku ze zbliżającą się sesją synodu poświęconego rodzinie. Istnieją obawy, że niektórzy biskupi spróbują dokonać ataku na niezmienne nauczanie Pana Jezusa. Organizatorzy zbiórki podpisów proszą Ojca Świętego o przypomnienie tradycyjnego stanowiska Kościoła w tej sprawie.

 

Wielu pielgrzymów gratulowało pomysłu. Jedna z młodych osób doceniła styl kampanii Krucjaty Młodych: - Z daleka zobaczyłam wasz sztandar. Pomyślałam sobie: co to za ciekawa grupa? Jesteście jak z jakiejś dawnej epoki. Jest w waszych strojach coś szlachetnego. Musiałam do was podejść! – powiedziała.

 

Tylko nieliczni wypowiadali się negatywnie o akcji, słysząc, że aktywiści proszą Ojca Świętego o słowo przeciwko rozdawaniu Komunii św. rozwodnikom będących w kolejnych związkach niesakramentalnych. Jeszcze mniej było tych, którzy chcieliby otworzyć Kościół na związki homoseksualne.

 

Przez 2 dni zebrano 1500 podpisów. Rozdano również wiele broszur o sytuacji Kościoła w Niemczech („Nie jesteśmy filią Rzymu”) oraz broszur „Opcja preferencyjna na rzecz rodziny”. Rozeszło się też ponadto 200 sztuk „Krzyżowca” - pisma Krucjaty Młodych.

 

Synowską Prośbę można, a nawet trzeba, podpisać na stronie: ratujmyrodzine.pl.
DATA: 2015-08-19 07:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy w Krucjacie Młodych są zrzeszone kobiety? Na zdjęciach zawsze widać tylko panów.
ponad 5 lat temu / Maria
 
Byłam w Częstochowie z pielgrzymką kaliską, petycję podpisałam
ponad 5 lat temu / Beata
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.