DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Pabijan

Krucjata Młodych broni sejmowego krzyżaJuż w pierwszym dniu po wyborach Janusz Palikot wyraził zamiar usunięcia krzyża znad drzwi sali obrad Sejmu Rzeczypospolitej. Z odpowiedzią na tę haniebną deklarację pospieszyła znana ze swej akcji Nie wstydzę się Jezusa Krucjata Młodych – grupa świeckich katolików działająca przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi. Kampania pod hasłem Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z sejmu natychmiast wzbudziła wielkie zainteresowanie opinii publicznej, gromadząc ogromną liczbę protestujących.

 

Zainteresowanie to tłumaczy paląca potrzeba przeciwstawienia się antychrześcijańskim nastrojom na świecie, przybierającym formy krwawych prześladowań, wyrzucania chrześcijaństwa ze sfery publicznej oraz bluźnierstw. Wpisując się w ten trend, Ruch Palikota rzucił rękawicę polskiemu katolicyzmowi. Krucjata Młodych podniosła ją, mobilizując swych odważnych aktywistów świadczących na co dzień o Chrystusie poprzez noszenie w widocznym miejscu breloka z napisem Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10, 33).

Akcja w niezwykle szybkim tempie zgromadziła pierwsze tysiące protestujących. Natychmiast po jej rozpoczęciu pojawiły się informacje o niej w polskich mediach, w Stanach Zjednoczonych i Brazylii, na Facebooku zaś rozpętały się dyskusje.

O sukcesie akcji zdecydowała prostota. Wystarczy wejść na stronę www.protestuj.pl i podpisać się pod apelem do Janusza Palikota.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

 

Niekiedy zdaje Ci się, że zasnął Pan… i o Tobie zapomniał. Miota Tobą szalejący orkan gwałtownych pokus cielesnych i już powstaje w Tobie straszliwa myśl: „Nie! Nie mogę dłużej wytrzymać! Nie mogę się powstrzymać!” Byleś się jeno nie poddał Synu drogi! Uchwycić się ręki Pana, jak to uczynił z falami walczący, tonący św. Piotr, i wołaj w modlitwie: „Panie! S. O. S. Save our souls! Ratuj duszę moją!”

 

 
 

1859 – zmarł Zygmunt Krasiński, poeta, wieszcz, konserwatywny myśliciel polityczny. Jego spuścizna literacka obejmuje powieści, dramaty, poezję, rozprawy polityczne, literackie, religijne, filozoficzne oraz bogatą korespondencję. (ur. 1812).

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówi o zagrożeniach płynących z edukacji seksualnej i programów promocji LGBT, które władze Warszawy implementują do programu nauczania dzieci.

 

Izraelski dziennik „Jerusalem Post” przyznał, że na swoich łamach dystrybuował nieprawdziwe informacje o rzekomym morderstwie 200 tys. Żydów, którego mieli dokonać Polacy. Redakcja przyznała, że informacje, którymi się posługiwała, nie były rzetelne i podkreśliła, że Polacy odpowiadają za uratowanie 100 tys. Żydów z Holocaustu.

 

Dwaj niemieccy biskupi opowiadają się za zmianami w celibacie. Bp Peter Kohlgraf z Moguncji i bp Georg Bätzing z Limburga podkreślają wprawdzie, że bezżenność ma swoje zalety, ale ich zdaniem byłoby lepiej, gdyby była fakultatywna.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.