DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Pabijan

Krucjata Młodych broni sejmowego krzyżaJuż w pierwszym dniu po wyborach Janusz Palikot wyraził zamiar usunięcia krzyża znad drzwi sali obrad Sejmu Rzeczypospolitej. Z odpowiedzią na tę haniebną deklarację pospieszyła znana ze swej akcji Nie wstydzę się Jezusa Krucjata Młodych – grupa świeckich katolików działająca przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi. Kampania pod hasłem Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z sejmu natychmiast wzbudziła wielkie zainteresowanie opinii publicznej, gromadząc ogromną liczbę protestujących.

 

Zainteresowanie to tłumaczy paląca potrzeba przeciwstawienia się antychrześcijańskim nastrojom na świecie, przybierającym formy krwawych prześladowań, wyrzucania chrześcijaństwa ze sfery publicznej oraz bluźnierstw. Wpisując się w ten trend, Ruch Palikota rzucił rękawicę polskiemu katolicyzmowi. Krucjata Młodych podniosła ją, mobilizując swych odważnych aktywistów świadczących na co dzień o Chrystusie poprzez noszenie w widocznym miejscu breloka z napisem Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10, 33).

Akcja w niezwykle szybkim tempie zgromadziła pierwsze tysiące protestujących. Natychmiast po jej rozpoczęciu pojawiły się informacje o niej w polskich mediach, w Stanach Zjednoczonych i Brazylii, na Facebooku zaś rozpętały się dyskusje.

O sukcesie akcji zdecydowała prostota. Wystarczy wejść na stronę www.protestuj.pl i podpisać się pod apelem do Janusza Palikota.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Rodzice mają prawo do edukacji swoich dzieci” – stwierdził na Uniwersytecie św. Damazego w Madrycie kard. Fernando Filoni, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Poparł tym samym stanowisko Episkopatu Hiszpanii, szkół katolickich oraz rodziców, w reakcji na wypowiedź hiszpańskiej minister edukacji, która to prawo podważyła.

 
 

Kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ogłosił tekst modlitwy za Kościół katolicki w Niemczech. W ocenie gwinejskiego purpurata, Kościół za Odrą w sposób szczególny cierpi z powodu kryzysu, jaki dziś przeżywamy.

 

Amerykańscy obrońcy życia zszokowani są inicjatywą aborcyjnej aktywistki, która sprzedaje w internecie koszulki z napisem „Thank God for Abortion” („Dzięki Bogu za aborcję”). Zachęca osoby popierające aborcję do fotografowania się w nich i umieszczania zdjęć na specjalnie w tym celu utworzonym koncie na Instagramie.

 

Polska jest w stanie pokonać tęczową propagandę – mówił podczas wykładu wygłoszonego w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej dr Paul Cameron.

 

Policja w Hongkongu uwięziła setki ludzi na Politechnice. Użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych wobec demonstrantów próbujących uciec z kampusu, gdzie od ponad tygodnia trwa zażarta konfrontacją z policją.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.