DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

KRRiTV broni prawa dziennikarza do oceny agresywnej ideologii

KRRiTV broni prawa dziennikarza do oceny agresywnej ideologii

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odpowiedziała na skargę organizacji lewicowej w sprawie wypowiedzi dziennikarza Radia Poznań. Skwitował on krótko i dosadnie symboliczną napaść na katolickie symbole. Rada nie dopatrzyła się w jego słowach niczego nagannego.

 

 

W audycji Radia Poznań Roman Wawrzyniak skomentował sprofanowanie przez prowokatorów spod znaku LGBT słynnego monumentu Pana Jezusa, stojącego przed warszawskim kościołem pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

 

Nie udało się zniszczyć figury Chrystusa faszystom, nie uda się też tęczowej zarazie – powiedział publicysta.

 

Na historyczną analogię oburzył się lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja wysłała skargę do KRRiTV. Odpowiedź, która dotarła z rady, nie satysfakcjonuje rewolucyjnych aktywistów, którzy pożalili się „Gazecie Wyborczej”.

 

„(…) obowiązkiem Radia Poznań jako redakcji prasowej oraz jako nadawcy publicznego jest informowanie o sprawach istotnych społecznie, a także przedstawianie stanowisk różnych środowisk, które to stanowiska są często ze sobą sprzeczne” – napisali urzędnicy.

 

„Radio Poznań, na podstawie art. 1 prawa prasowego, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej. (-) Zdaniem KRRiT próba ograniczania prawa do publicznego wyrażania własnych poglądów, które współcześnie jest uznawane jako standard norm cywilizacyjnych, mogłaby zostać uznana za złamanie konstytucyjnej zasady wolności słowa. Dotyczy to także audycji publicystycznych, w których wygłaszane są subiektywne opinie” – przeczytać można w odpowiedzi.

 

„(…) nadawca poinformował ponadto, że tematyka przedmiotowej audycji, która jest audycją publicystyczną, dotyczyła obrazy uczuć religijnych, jakiej dokonali działacze LGBT. Ze stanowiska nadawcy wynika, że prowadzący audycję, wyrażając swoją opinię na ten temat, ocenił zachowanie osób z tej grupy społecznej przez pryzmat swojego światopoglądu i wartości, jakie wyznaje” – stwierdziła KRRiTV. 

 

Sprawa doczekała się również komentarza Radia Poznań. W zamieszczonej na portalu rozgłośni informacji na temat decyzji Rady czytamy między innymi:

 

„Odpowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koresponduje z wyrokiem sądu okręgowego w Krakowie, który oddalił pozew prywatnej osoby przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który jako pierwszy użył określenia tęczowa zaraza w odniesieniu do ideologii LGBT. Sąd uznał, że hierarcha Kościoła miał prawo do używania nawet ostrych słów w obronie wiary” – przypomina Radio Poznań.

 

*****

 

Jak się okazuje, środowiska, które na co dzień nie widzą nic złego w stygmatyzowaniu oponentów obelgą „faszyzmu”, a przy tym uczestniczyły chociażby w skrajnie wulgarnych demonstracjach zwolenników prawa do zabijania nienarodzonych, nagle wykazują ogromną wrażliwość na sformułowania określające dosadnie ich własną ideologię. Bojówkarze profanujący świątynie czy pomniki chętnie ustawiają się w pozycji ofiar konfliktu, który notorycznie sami prowokują. Cóż, chciałoby się rzec – lewicowa logika…

 

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-12-29 22:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak w czasach I RP Polska to oaza wolności, wbrew zachodnim czy wschodnim propagandom. Wiara w Boga czyni wolnym.
20 dni temu / Atanazy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.