DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

„KRRiT jest powiązana z opozycją, dlatego atakuje władze TVP”. Mocne oświadczenie Telewizji

„KRRiT jest powiązana z opozycją, dlatego atakuje władze TVP”. Mocne oświadczenie Telewizji
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Wykonana na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji medioznawcza analiza zarzuca Telewizji Polskiej brak obiektywizmu w programach informacyjnych. Programy TVP mają chwalić rząd w większym stopniu niż audycje np. TVN. W odpowiedzi Telewizja Polska opublikowała oświadczenie. Przypomina w nim o politycznych konotacjach KRRiT i ich związkach z Platformą Obywatelską oraz bierności wobec fatalnych praktyk w czasach rządu PO-PSL.

 

„Powiązana z dzisiejszą opozycją polityczną Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wykorzystała końcówkę swojej niechlubnej kadencji do brutalnego, motywowanego wyłącznie politycznie, ataku na obecne władze Telewizji Polskiej” – czytamy w oświadczeniu TVP.

 

„Bierność KRRiT w obecnym składzie wobec działań poprzednich władz i jej przyzwolenie na deptanie wolności słowa, prawa do informacji i przede wszystkim bezstronności mediów publicznych, skompromitowały to gremium i odebrały mu moralne prawo do zabierania głosu w imię rzekomej troski o zachowanie zasad etyki dziennikarskiej” – przypomina Telewizja Polska.

 

„Kierowana przez byłego członka Platformy Obywatelskiej Jana Dworaka KRRiT nie interweniowała, gdy funkcjonariusze ABW przeprowadzali nalot na redakcję „Wprost”. KRRiT nie zaniepokoiło wkroczenie o 5 rano ośmiu funkcjonariuszy służb specjalnych do mieszkania studenta, autora satyrycznej strony internetowej o byłym prezydencie Bronisławie Komorowskim. Rada w żaden sposób nie odniosła się do skandalicznej operacji wyrzucenia ponad 400 pracowników TVP, w tym ponad 130 dziennikarzy do firmy zewnętrznej. Nie mające precedensu w demokratycznej Europie przemilczenie przez telewizję publiczną przesłuchania prezydenta państwa przez sąd ws uwikłań głowy państwa w związki z WSI także nie zainteresowało KRRiT. Rada w żaden sposób nie ujęła się też za dziennikarzami zatrzymanymi w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, którzy protestowali tam przeciwko wadliwemu systemowi liczenia głosów. Jednocześnie KRRiT była ślepa na skandaliczne traktowanie gości programów publicystycznych, m.in. w programie „Tomasz Lis na żywo”. Rada nie reagowała, gdy oburzeni goście wielokrotnie opuszczali studia TVP nie mogąc znieść stronniczości prowadzących i ich jawnego opowiadania się po stronie ówczesnego obozu rządzącego” – wylicza TVP w odpowiedzi na raport medioznawczy aport KRRiT.

 

W raporcie czytamy m.in. o „ograniczonym pluralizmie” jaki ma być cechą „Wiadomości” TVP1 w mediach pod kierownictwem Jacka Kurskiego. W programie opozycja dopuszczana jest do głosu, ale w mniejszym stopniu niż władza. Wiele materiałów ma dotyczyć konieczności rozliczenia z przeszłością, ochrony pamięci i historii. Wedle KRRiT nieobiektywne „w drugą stronę” są „Fakty” TVN.

 


Źródło: tvp.pl, wirtualnemedia.pl, telewizjarepublika.pl

MWł 


DATA: 2016-04-13 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Dobra zmiana" w mediach wymaga odejścia od politpoprawności oraz ustalenia nowego pluralizmu uwzględniającego nie tylko ilość zajętych przez to lub inne ugrupowanie miejsc w parlamencie, ale też konstruktywność w działaniu na rzecz owej "dobrej zmiany", czyli po prostu propolskiego działania na rzecz Ojczyzny i Narodu. Dlatego nic dziwnego, że rządowi poświęca się najwięcej czasu w mediach (zawsze tak było). PO i Nowoczesna jako "totalna opozycja" powinny być marginalizowane, a Kukizowi należałoby dać więcej czasu. W publicystycznych programach też należy dać miejsca PiS-owi, Solidarnej Polsce, Polsce Razem, Ruchowi Katolicko-Narodowemu i opozycji, czyli Ruchowi Narodowemu, Kongresowi Nowej Prawicy, Unii Polityki Realnej, Stowarzyszeniu KoLiber. Jak PSL będzie propolski, to też może poseł jakiś zostać gościem w TVP. I Tyle wystarczy - są przedstawiciele rządu i opozycji, a o to przecież chodzi.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
ta rada KRRIT to masoneria bo ciągle chce programów o homoseksualistach !
ponad 4 lata temu / KRRit to masoneria !
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.