DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

„Krowy szkodzą środowisku”, ale dają mleko. Co na to propagatorzy Agendy 2030?

„Krowy szkodzą środowisku”, ale dają mleko. Co na to propagatorzy Agendy 2030?
źródło: wikimedia.org

Przy okazji obchodzonego 25 maja Światowego Dnia Mleka przedstawiciele oenzetowskiej agendy ds. żywności i rolnictwa (FAO) wskazali, że świat musi opracować nowe metody produkcji mleka, które ograniczą zużycie energii, terenów zielonych, wody, paszy i jednocześnie „zapewnią dobre samopoczucie zwierząt”.

 

Ramiro Cabral z organizacji Elanco, specjalizujący się w wymyślaniu innowacji dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w zakresie produkcji żywności podkreśla, że to pozornie niemożliwe wyzwanie jest jednak konieczne do realizacji w kontekście  wdrażanego programu „zrównoważonego rozwoju”.

 

Mleko i jego przetwory odgrywają kluczową  rolę w odżywianiu miliardów ludzi na całym świecie. Cabral podkreśla, że liczba ludności na świecie ma przekroczyć 9,7 mld do roku 2050 (to modelowanie matematyczne tak powszechnie stosowane przez wielu ekonomistów depopulatorów – jak pokazuje życie – nie sprawdza się), co oznacza, że liczba osób uzależnionych od bogatych składników odżywczych dla ich wzrostu i dobrego samopoczucia również będzie się zwiększać. Dlatego wg analityka konieczne jest wprowadzenie innowacyjnych metod i polityki rolniczej, by „osiągnąć zrównoważony rozwój w całym procesie produkcji żywności i ostatecznie uczynić nasz świat bardziej bezpiecznym dla żywności”.

 

Cabral przypomina, że dzisiaj we wszystkich zakątkach ziemi mleko odgrywa zasadniczą rolę w dostarczaniu składników odżywczych takich jak: wapń, magnez, selen, ryboflawina, witamina B12 i kwas pantotenowy. Wiemy, że gdy diety dzieci są uzupełniane mlekiem lub mięsem, znacznie poprawiają się ich wyniki testów, nie wspominając już o korzyściach płynących z radzenia sobie z przypadkami otyłości, które trzykrotnie wzrosły od początku lat 80. XX wieku.

 

Analityk dodaje, że dla naszego pokolenia i tych w przyszłości musimy znaleźć innowacyjne sposoby wytwarzania większej ilości żywności przy jednoczesnym ograniczeniu zasobów, by oszczędzać ziemię. Wiele w tym zakresie zależy od danych konsumentów.

 

Na szczeblu UE – pisze Cabral – udało się już zwiększyć świadomość znaczenia tej misji, a grupy takie jak EU40 podejmują szereg inicjatyw, by skoordynować i wprowadzić nowe zasady zarządzanie gospodarką we Wspólnocie. Ważnym krokiem w tym procesie są starania mające na celu prowadzenie rozmów na temat poprawy wpływu zwierząt gospodarskich na środowisko oraz na wspieranie innowacji i finansowanie badań, a także rozwoju w sektorze hodowli zwierząt.

 

Praktycznym rozwiązaniem ma być biotechnologia. Poprzez manipulacje genomem, stosowanie hormonów, nowych systemów zarządzania i oddziaływanie na konsumentów, ma się zmniejszyć liczbę hodowanych krów, jednocześnie zwiększając produkcję mleka.

 

Już wcześniej w różnych opracowaniach i raportach wskazywano na szkodliwość hodowli krów, odpowiedzialnych za emisję metanu. Dlatego postuluje się promocję wegetarianizmu i wprowadzenie odgórnie szereg inicjatyw zmierzających do ograniczenia konsumpcji wołowiny i mięsa w ogóle.

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2017-06-01 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Idźcie się leczyć gorszej rzeczy nie słyszałam krowy szkodzą środowisku?Co jeszcze może dobrze że lekarstwa które reklamujecie co 10 minut są uzdrowicielskie ... debile . Masakra co za propagandę siejecie
ponad 3 lata temu / Aga
 
?Krowy szkodzą środowisku?, ale dają mleko. Co na to propagatorzy Agendy 2030? => Mleko szkodzi ludziom - więc sprzeczności nie ma...
ponad 3 lata temu / Piotr
 
A w międzyczasie setki rolników wylewają świeże mleko do rowów, aby nie płacić gigantycznych kar za nadprodukcję
ponad 3 lata temu / śmiać czy płakać
 
Uprawa marchewki też jest szkodliwa. Krety się odstrasza, a motyczką można dżdżownicę uszkodzić, co niewątpliwie zaburzy jej dobry samopoczucie. Przejdźmy na odżywianie się energią kosmiczną!!! Na zdrowie...
ponad 3 lata temu / Pierre_
 
To się w głowie nie mieści "krowy szkodzą środowisku " nie wiem czy śmiac sie czy płakac Co oni jeszcze wymyślą Przez setki czy tysiące lat nie szkodziły nawet miały pozytywny wpływ A teraz jakiś idiota z Brukseli Wymyślił jakąs niedorzeczność
ponad 3 lata temu / syriusz24
 
Może komuś to pomoże: mleko UHT to "trup" mleka. Proszę poczytać. Poza tym kózki są fajne, a genetyczne modyfikacje zwierząt mlecznych to kolejne koszmarne zagrożenie dla rodzaju ludzkiego. ... Najlepiej znaleźć sobie prawdziwego, dbającego o czystość eko rolnika (nie karmi zwierzaków paszą GMO) i od niego kupować np mleko. I tylko proszę się nie dziwić (a docenić), że litr takiego mleka będzie kosztował od 6 zł w górę. Coś wiem na temat nakładu pracy w takim wypadku i ta cena jest sprawiedliwa. I wyższa też ... :(
ponad 3 lata temu / Stroke
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.